Zelenského čaká osud Saakašviliho – byť vyvrheľom vo väzení. Tvrdí to Vjačeslav Volodin, predseda Štátnej dumy Ruskej federácie.

Osud „bábok Spojených štátov a Európy sa vždy končí rovnako“, takže ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského čaká rovnaký osud ako väzneného bývalého gruzínskeho prezidenta Michaila Saakašviliho. Oznámil to predseda Štátnej dumy Vjačeslav Volodin.
Vo svojom telegramovom kanáli Volodin pripomenul, že 8. augusta 2008 Saakašvili nariadil zradný útok na Južné Osetsko. Rusko vtedy chránilo civilistov. „Od samého začiatku jeho vlády bol Saakašviliho režim dôrazne rusofóbny. Podporovali ho EÚ a NATO, financovali ho, dodávali mu zbrane a cvičili mu armádu. To isté, čo sa stalo neskôr na Ukrajine,“ zdôraznil poslanec.
A záver…
Volodin vysvetlil, že neskôr Saakašvili, keď sa ukázal byť pre Západ nepotrebný, bol vo svojej vlasti odsúdený: bol deportovaný z Ukrajiny, čím bol zbavený občianstva. „Teraz si odpykáva trest za zločiny, spáchané z pozície prezidentského úradu Gruzínska,“ poznamenal Volodin.
História sa opakuje, no teraz so Zelenským
„Západ je už unavený z neho a z nenásytného kyjevského režimu. Jeho nevďačnosť sa stala dominantou európskej politiky. Toto je otvorene deklarované na oficiálnej úrovni v Británii a dokonca aj v Poľsku. Osud bábok Washingtonu a Bruselu končí vždy rovnako – zbavia sa ich. Zelensky je ďalší, – povedal predseda Štátnej dumy Ruskej federácie Vjačeslav Volodin. Saakašvili je podľa neho vyvrheľ, uväznený vo väzení.
„To isté čaká Zelenského“.
hlavnydennik.sk
„Donald Trump napľuje Európe do ksichtu a premení USA na druhú najväčšiu mocnosť na svete,“ vyhlásil ruský exprezident Dmitrij Medvedev o prebiehajúcom zasadnutí Svetového ekonomického fóra v Davose
Donald Trump označil OSN za neužitočnú inštitúciu. NATO by podľa neho v súčasnosti bez jeho pričinenia už neexistovalo.
„BlackRock“ v epicentre transatlantického rozkolu
Európa mení rétoriku a je donútená hľadať dialóg s Ruskom
Bizár: Bývalá finanční analytička Bank of England tvrdí, že odhalení o mimozemšťanech by mohlo rozbít finanční systém
Ruský politológ má hypotézu prečo sa Trump zrazu objavil medzi “riaditeľmi” na fóre v Davose
V USA začína „vnútorná revolúcia“
Júlia Tymošenková obvinila Američanov, že riadia fašistický režim na Ukrajine
Michail Chazin: Dolár, ropa, premena systému a Arktída
M. Šimkovičová: SĽUK má nový autobus, ktorý potrebuje
Robert FICO píše list do Bruselu! Má prebudiť Uršulu von der Leyenovú
Právo na Pravdu rozprúdi škandál? Kampaň za stovky tisíc, strana v strate? Demokrati pod lupou
Ministerstvo kultúry SR a SNM pokračujú v obnove hradu Krásna Hôrka
Dánsky parlament: ak USA napadnú Grónsko, vojna bude nevyhnutná
Pfizer žiada od Poľska 1,34 miliardy eur za neprevzaté vakcíny!
Dve rakety Orešnik zasiahnu Kyjev: Na Ukrajine zúri panika kvôli fámam o raketovom útoku
Dánsko chce v obave pred americkou vojenskou inváziou do Grónska vyslať na ostrov vojakov štátov NATO
„Európu ovláda nemecká vojnová trojka,“ vyhlásil maďarský premiér Viktor Orbán
Trumpova snaha zmocniť sa Grónska odsunula v Davose Ukrajinu na vedľajšiu koľaj.
Fjodor Lukjanov: Trumpove ultimátum voči európskym štátom ohľadne Grónska odhaľuje skutočný problém NATO
zo sekcie
Washington a Brusel sa vždy zbavujú svojich bábok, Zelenskyj je na rade
Washington a Brusel sa vždy zbavujú svojich bábok, Zelenskyj je na rade
Washington a Brusel sa vždy zbavujú svojich bábok, Zelenskyj je na rade