Voliči v predčasných voľbách budú mať rôzne priority pre svoju voľbu. Nepochybne nahradiť trojročný chaos a Slovensko ničiace experimenty poriadkom, odbornosťou a vlastenectvom.

Práve vlastenectvo má prienik nielen na poriadok, ale aj odbornosť, ktorú chápeme v sociálnej oblasti ako ekonomickú a sociálnu prosperitu. V skratke: Slovensko na 1.mieste!
No a tento sociálny a psychologický postoj s chýbajúcim pocitom dôležitosti slovenského v rozhodovaní troch vlád súčasného volebného obdobia voliči jednoznačne premietli aj do postoja k Ukrajine. Konkrétne k pokračovaniu vojenských dodávok kyjevskému režimu.
Od budúcej vlády viac ako polovica voličov (51,5 percenta) očakáva, že by Slovensko nemalo pokračovať vo vojenskej pomoci Ukrajine. (prieskum agentúry AKO pre TV JOJ).
S pokračovaním dodávok zbraní a munície na Ukrajinu súvisia aj ďalšie pocity, najmä strach z možnej eskalácie konfliktu do možnej atómovej apokapypsy.

obr.: autor
Každá štatistka je samozrejme relatívna, a to platí aj pri tomto prieskume. Nadpolovičnú väčšinu totiž zabezpečujú najmä voliči opozičných strán – Republiky (92%), Smeru (89%), SNS (89%) a Hlasu (47%).
A naopak, súhlas s pokračovaním vyzbrojovania Ukrajiny prejavuje liberálna časť voličov Progresívneho Slovenska (90%), SaS (86%), prekvapujúco aj KDH (75%), Demokratov (73%) a OĽANO (69%).
Ak by voliči usúdili, že zastavenie konfliktu zastavením exportu zbraní bude pre nich najdôležitejšie – aby napríklad cítili, že sú na 1.mieste dôležitosti budúcej vlády – budúcu koalíciu by museli tvoriť Smer-Hlas-REPUBLIKA a SNS.
Uvidíme, aké prieskumy na témy prinesú agentúry, lebo podľa toho sa môže postupne črtať čoraz jasnejšia mozaika budúceho obrazu vlády Slovenskej republiky. Pravda, ak si títo politici povedia, že mier je najvyššia hodnota, lebo len v mieri sa buduje prosperita štátu a ak uznajú, že hlas ľudu je hlasom božím a proti nemu sa neradno stavať.
Rafael Rafaj
skspravy.sk
Výbuch na americkom veľvyslanectve v Európe
VIDEO: Pozdrav Čurillovcom
Angela Merkel vyhlásila, že by chcela, aby EÚ nebola len vojenským podporovateľom Ukrajiny, ale aj diplomaticky prispela k ukončeniu konfliktu
Nemecko je bez ochrany
Wall Street je v panike
USA už minuli 2,5 miliardy dolárov pri pokusoch zostreliť iránske rakety
Nemecký politológ: “Zelenskyj je na pokraji zrútenia, Orbán odhalil pranie jeho špinavých peňazí”
Cudzie deti. Nacizmus nie je deviácia, ale skutočná podstata západnej civilizácie
Prečo je vojna proti Iránu pre Rusko oveľa nebezpečnejšia ako sa zdá
Mäsomlynček môže dorásť do obludných proporcií. Zelenský medzitým dezinformuje západnú spoločnosť o 55 000 zabitých
Irán sa rozhodol vyčerpať USA a Izrael
Hlavný porazený vojny s Iránom sa nachádza v USA. A nie je to Trump
Pepe Escobar: Porazená európska elita a ich krok zúfalstva
VIDEO: Kaliňák vyviedol Nvotovú z omylu- Bombardier nie je bombardér!
VIDEO: J. Laššáková- Počúvali sme o diverzifikácii doteraz klamstvá?
USA zvažujú zrušenie sankcií na ruskú ropu
Obrovský ruský útok! Výbuchy otriasli Kyjevom, Charkovom, Chmelnickou oblasťou, Ukrajina vyhlásila celoštátny letecký poplach
Tentokrát nie ropa, ale plyn! Kto v bezpečí ryžuje z perzskej vojny? Platia Európania
Generácia bez koreňov
Budúcnosť patrí malým komunitám
zo sekcie
Vieme akú budúcu koalíciu by vygeneroval postoj voličov ku konfliktu na Ukrajine
Vieme akú budúcu koalíciu by vygeneroval postoj voličov ku konfliktu na Ukrajine
Vieme akú budúcu koalíciu by vygeneroval postoj voličov ku konfliktu na Ukrajine