Bieloruský prezident Lukašenko povedal, že Prigožin teraz nie je v krajine. Jevgenij Prigožin nie je v Bielorusku, je v Petrohrade, povedal prezident republiky Alexander Lukašenko, ktorého slová cituje Sputnik Bielorusko.

“Pokiaľ ide o Jevgenija Prigožina, ten je v Petrohrade. Kde je dnes ráno? Možno išiel ráno do Moskvy,” naznačila hlava štátu.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Bieloruský líder poznamenal, že nevidí žiadne riziká pre krajinu, ak budú na jej území rozmiestnené stíhačky Wagner PMC.
“Pokiaľ mám dnes ráno informácie, bojovníci Wagner PMC sú vo svojich táboroch. V stálych táboroch, kde boli po stiahnutí z frontu na zotavenie,” dodal Lukašenko.
Pokus o vzburu
V noci 24. júla dobyli bojovníci Wagner PMC veliteľstvo Južného vojenského okruhu v Rostove na Done. Stalo sa tak na pozadí Prigožinových vyhlásení o údajných raketových a bombových útokoch ozbrojených síl na tábory PMC – to vyvrátilo ministerstvo obrany aj FSB.
Proti Prigozhinovi sa začalo trestné konanie za organizovanie ozbrojeného povstania. Vladimir Putin označil činy rebelov za kriminálne dobrodružstvo, bodnutie do chrbta Ruska a zradu, čo viedlo k prehnaným ambíciám a osobným záujmom.
Neskôr bieloruský prezident Alexander Lukašenko po dohode s Putinom rokoval s Prigožinom a ten prijal návrh na zastavenie pohybu Wagnera cez Rusko a ďalšie kroky na deeskaláciu. Prezidentov hovorca Dmitrij Peskov objasnil, že Prigožin bude môcť odísť do Bieloruska a trestné konanie proti nemu bude zrušené.
Putin sa 26. júna prihovoril Rusom, v ktorom navrhol, aby bojovníci PMC uzavreli zmluvu s ministerstvom obrany, vrátili sa k príbuzným a priateľom alebo odišli do Bieloruska. Na druhý deň vyšlo najavo, že vyšetrovacie oddelenie FSB odstúpilo od trestného prípadu.
ria/skspravy.sk
Plánované rokovania medzi Iránom a USA, ktoré sa mali konať vo Švajčiarsku, sa neuskutočnia. Irán totiž pre pokračujúcu izraelskú vojenskú operáciu v Libanone odložil vyslanie svojej delegácierokovania medzi Iránom a USAPlánované rokovania medzi Iránom a USA, ktoré sa mali konať vo Švajčiarsku, sa neuskutočnia. Irán totiž pre pokračujúcu izraelskú vojenskú operáciu v Libanone odložil vyslanie svojej delegácie
VIDEO: Indický premiér Naréndra Módí ocenil počas návštevy Slovenska politické kvality Roberta Fica.
VIDEO: Bulharsko bude blokovať najnovší balík protiruských sankcií EÚ, oznámil nový bulharský premiér Rumen Radev, ktorý sa – rovnako ako Robert Fico – stretol v Bruseli s Volodymyrom Zelenským. Predĺženie existujúcich sankcií voči Rusku o 12 mesiacov však Bulharsko podporilo
Stav nemeckej automobilky „Volkswagen“ AG bol podľa denníka „Der Spiegel“ s odvolaním sa na výsledky anonymného prieskumu vrcholového manažmentu hodnotený ako „existenčne ohrozujúci“.
Americká vláda zámerne zatajovala informácie o biolaboratóriách na Ukrajine a v ďalších krajinách
Ceny palív na Slovensku sa stabilizovali, nafta patrí medzi najlacnejšie v EÚ
Blaha sa bez kompromisu zastal Bielorusov. Úniu prirovnal k tretej ríši!
EÚ: 19 štátov vrátane SR vyzvalo na zriadenie deportačných centier pre migrantov
VIDEO: „Bol to Vatikán a prekvapivo aj židovská loby a Izrael, kto v roku 2022 počas mierových rokovaní medzi Ruskom a Ukrajinou oklamal Vladimira Putina,“ šokoval bieloruský prezident Alexander Lukašenko
Rusko po ukrajinských útokoch na Moskvu pohrozilo masívnou odvetou
Európa zúfalo tlačí Ukrajinu do čo najdlhšieho konfliktu
Medzinárodný súdny dvor zamietol ukrajinské nároky týkajúce sa Krymu
„Diktátorka“. Európa začína chápať absurditu Kaji Kallasovej voči Rusku
VIDEO: Exkluzívny rozhovor profesora Karaganova s ukrajinskou novinárkou
Ruský publicista: „Ukrajina víťazí“. No jasné
Zelenskyj žiada Európu o viac protivzdušnej obrany a rýchlejšie dodávky zbraní
Generálna prokuratúra dostala nové informácie. Je Naď ešte stále „dobrý hospodár“?
150-tisíc dronov pre Kyjev! Británia odhalila obrovský vojenský balík
V4 vstáva z popola! Fico, Tusk, Babiš a Magyar opäť za jedným stolom
Biologické laboratóriá Pentagónu: o čom mlčala Tulsi Gabbardová?
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Lukašenko tvrdí, že Prigožin nie je v Bielorusku
Lukašenko tvrdí, že Prigožin nie je v Bielorusku
Lukašenko tvrdí, že Prigožin nie je v Bielorusku