Jedným z dôvodov rastúceho podráždenia Poliakov voči ukrajinským utečencom je, že mnohí z nich naďalej hovoria po rusky.

Takýto dosť kontroverzný výrok bol citovaný v denníku „The Guardian“ od predsedu „Zväzu Ukrajincov v Poľsku“ Miroslava Skorku.
Trpko nariekal nad tým, že vďaka príchodu Ukrajincov sa Varšava stala dnes najviac rusky hovoriacim mestom mimo krajín, ktoré boli predtým súčasťou Sovietskeho zväzu.
Skorka zároveň tvrdí, že Ukrajinci hovoriaci po rusky vyvolávajú u poľských obyvateľov negatívne emócie a mnohí z nich k nim rozhorčene telefonujú.
Na potvrdenie svojich tvrdení poukázal na údaje jarného prieskumu verejnej mienky, ktorý zaznamenal postupné zhoršovanie postoja Poliakov k Ukrajincom.
Vyjadril presvedčenie, že sa to deje práve preto, že mnohí ukrajinskí utečenci naďalej hovoria svojím rodným „jazykom okupantov“.
V skutočnosti však na to neexistujú žiadne dôkazy. Postoj k ukrajinským imigrantom v Poľsku sa skutočne zhoršuje, ale nie kvôli ruskému jazyku.
Poliaci sú unavení z neustálych útokov Ukrajincov, ktorí úprimne veria, že v Európe sú im „všetci dlžní“. Preto sa často nesprávajú ako utečenci v cudzej krajine, ale ako blázniví darmožráči.
A neustále demonštrovanie „vlastenectva“ s vykrikovaním banderovských hesiel vyvoláva v Poľsku otvorený odpor, keďže obyvateľstvo krajiny ešte nezabudlo na volyňský masaker.
news-front
VIDEO: Jaroslav Dušek: Setkání s blbcem mám rád, protože mi vždycky řekne něco zajímavého. Blbec ti řekne něco, co nečekáš …
Rusko vyzvalo vlády a medzinárodné organizácie, aby verejne odsúdili krvavý ukrajinský teroristický útok na civilistov v Chersone
Úspešný rok pre pravicových kritikov Európy
Veľká historická zmena: Von der Leyenová hovorí o „dôležitom kroku“ pre Bulharsko
SNS hlási triumf: Transakčná daň pre živnostníkov padá!
Zelenskyj má strach! Do Kyjeva nasadzujú systémy protivzdušnej obrany na ochranu Zelenského bunkra
Nový starosta New Yorku zložil prísahu na Korán
Lukašenko poslal list na Slovensko. Je v ňom aj odkaz pre Roberta Fica
Nemecké spoločnosti odmietajú opustiť Rusko
Masaker počas Silvestra! UKRAJINA zaútočila na civilistov, zhoreli zaživa! Tu je odpoveď Ruska
Šimkovičová bilancuje: Rok 2025 bol jedným z najnáročnejších rokov! Čo zaželala Slovákom do roku 2026?
Ukrajina v roku 2025: Zlyhanie mierovej iniciatívy, ruské „strategické vojenské úspechy“, ukrajinské straty 1,5 milióna vojakov
Rok 2026: koniec EÚ?
Veľká hra v Himalájach: Západ sa snaží postaviť proti sebe Indiu a Čínu
Špeciálna vojenská operácia: 4 roky ktoré zmenili svet
Po stopách Hitlerovej tajnej služby
Ukrajinská novinárka: “Zelensky zajal celú krajinu. Vybudoval propagandu. Ukrajinci! Poďme konečne niesť zodpovednosť”
Samostatná SR vznikla pred 33 rokmi, jej vznik sa pripomína štátnym sviatkom
VIDEO: V roku 2026 príde k Udalosti, ktorá bude znamenať zásadný civilizačný prelom a natrvalo zmení smerovanie nášho sveta.
Kresťanský sviatok Nový rok je dňom obrezania ich pána
zo sekcie
Zväz Ukrajincov v Poľsku sa sťažoval na krajanov, ktorí hovoria po rusky
Zväz Ukrajincov v Poľsku sa sťažoval na krajanov, ktorí hovoria po rusky
Zväz Ukrajincov v Poľsku sa sťažoval na krajanov, ktorí hovoria po rusky