Predstavitelia strany SMER – slovenská sociálna demokracia dnes na tlačovej besede reagovali na opätovné neotvorenie schôdze Národnej rady SR (NR SR), ktorá sa mala týkať skoršieho termínu predčasných volieb, ale aj prípadného odovzdania stíhačiek na Ukrajinu. Predseda strany Robert Fico sa vyjadril, že jeho strana, ako razantná opozičná strana, bude do posledného okamihu súčasného volebného obdobia tlačiť na prezidentku SR, ako aj na už rozpadnutú koalíciu a bude im nastavovať zrkadlo.

Povedal, že bolo a je povinnosťou jeho strany vytvárať všetky príležitosti na to, aby bol ešte skorší termín predčasných volieb, ako je 30. september. SMER predložil návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze, na ktorej chceli prerokovať dva body. Jeden je určiť termín volieb 24. júna a druhý bod mal vyhlásiť, že vláda SR nemá ústavnú právomoc, nakoľko je v demisii, aby mohla robiť také závažné rozhodnutia v zahraničnej politike, ako je darovanie bojových stíhačiek Mig- 29 Ukrajine.
„To, čo ste videli dnes v parlamente, to je zo strany vládnej koalície obyčajný kabaret. Je to trápne, pretože v parlamente sedí 120 poslancov, to je evidentné, ale hrajú sa na prázdne stoličky. Už nemajú v sebe ani toľko odvahy, ani toľko rešpektu, aby sa dalo hlasovať o programe mimoriadnej schôdze a aby zahlasovali proti tomuto programu. Oni chcú vytvoriť dojem, že oni nie sú ani proti júnovému termínu a že majú aj problém s ústavnosťou, pokiaľ ide o zaslanie stíhačiek na Ukrajinu, len sa nám akosi nepodarilo otvoriť rokovanie národnej rady, lebo nás tam bolo málo. Veď to je kabaret,“ povedal R. Fico.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Apel na prezidentku
Obrátil sa opätovne na prezidentku, že pokiaľ to myslí vážne s júnovým termínom predčasných volieb, nech vymenuje úradnícku vládu. Všetku zodpovednosť za rozvrat v štáte totiž ide na jej plecia, každým dňom je horšie a za to je zodpovedná sama prezidentka. Tvrdila, že odvolá túto vládu, keď sa dopustí fatálnej chyby.
„Ste spokojná s výkonom ministra zahraničných vecí, ktorý poslal všetkých do péčka, kto má iný názor na vojnu na Ukrajine? Ste pokojná, čo sa deje v zdravotníctve? Ste spokojná s tým, že niektoré obchodné reťazce riešia problém so zdražovaním tak, že síce rožok nechajú na úrovni 14 centov, ale potom si objednajú o 10 gramov ľahší rožok v pekárňach, čím sa znovu idú klamať len a len spotrebitelia. Ste spokojná pani prezidentka, že mestá a obce stoja pred úradom vlády a protestujú, lebo nie sú schopní zabezpečiť chod miesta obcí? Ste spokojná pani prezidentka? Pani Čaputová, všetko ide na váš vrub,“ skonštatoval R. Fico.
Zopakoval, že SMER je pripravený rokovať o podpore úradníckej vlády, samozrejme za podmienky, že voľby budú do 30. júna.
Šarvátka na záver
Avšak novinári mu odporučili, aby sa so septembrovým termínom zmieril. Fico to pravdaže odmietol a dodal: “Vás to vyrušuje, pravda!?” Pokračovalo to miernym sporom o tom, čo povedala či nepovedala prezidentka. Redaktor Markízy si dokonca trúfol vyčítať Ficovi, že dvaja poslanci Smeru sa pri hlasovaní neprezentovali. Následne žiadal Fica, aby sa ako gentleman ospravedlnil moderátorke Jančkárovej a výhražné maily, ktoré dostala. Fico, samozrejme, pripomenul šibenicu pred svojím domom, a znovu poukázal na bojkot strany Smer zo strany masmédií. Po replike Fica: “Ešte sa aj blbo usmievate!” Fico s ostatnými smerákmi tlačovú konferenciu opustili.
hlavnydennik.sk
Vojna USA proti Iránu, rast cien energií. Milióny stratených pracovných miest v EÚ. Brusel hľadá pomoc Moskvy, žiada Putina o obnovenie mierových rokovaní?
Poľsko odmieta plnú implementáciu migračného paktu EÚ. Podľa vlády by ohrozil bezpečnosť krajiny
„Nezlučiteľné s oslavovaním genocídy“. Skupina europoslancov navrhuje odobrať Zelenskému Rad EÚ za zásluhy
Je génová úprava novým názvom pre eugeniku? „Prichádza Bill Gates“
VIDEO: Proces vyhlasovania príživníkov v rodine predsedu Progresívneho Slovenska Michala Šimečku za svätých sa začína
Definitívny koniec predraženého nájmu na Úrade vlády SR
„Z ministrov energetiky sa stali ideologickí ministri klímy,“ skonštatovala bývalá rakúska ministerka zahraničných vecí Karin Kneisslová a zároveň poukázala na to, že v dnešnej Európe sa ideologizuje úplne všetko
VIDEO: Vladimir Putin porozprával niekoľko týždňov starú historku o tom, ako sa Volodymyr Zelenskyj snažil prostredníctvom lobingu u ruských oligarchov a podnikateľov dohodnúť s ním stretnutie.
Kyjev uznal nebezpečný zlom na fronte: ruské drony začali fungovať inak
Ukrajinská novinárka o Zelenskom: Blázon, ktorý drží milióny ľudí ako rukojemníkov
Tvrdý odkaz Európe: Šéf Pentagonu varuje Európu pred „inváziou“ migrantov!
Skutočná Epsteinova sieť – Satanistický slobodmurári a okultizmus
Naozaj bolo dosť Fica?
Robert Fico chce riešiť preplatenie vojenskej pomoci Ukrajine. S Ursulou von der Leyenovou sa stretne na samite
Irán podmieňuje mierovú dohodu s USA uvoľnením 24 miliárd dolárov. Teherán to označil za skúšku dôvery
„Technofašizmus“: Kyjevský režim sa čoraz viac spolieha na americké spoločnosti zaoberajúce sa umelou inteligenciou, aby viedli vojnu proti Rusku a úzko spolupracovali s Pentagonom
„Nevychádzajte von“! Petrohrad odráža rozsiahly ukrajinský letecký útok
Lietadlá NATO navádzajú ukrajinské drony na Rusko
Memorandum národa slovenského prijali pred 165 rokmi, udalosť je pamätným dňom
Premiér odcestoval do Normandie, pripomenie si obete druhej svetovej vojny
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Fico pripomenul prezidentke dôležitú vec a v závere vyškolil redaktora
Fico pripomenul prezidentke dôležitú vec a v závere vyškolil redaktora
Fico pripomenul prezidentke dôležitú vec a v závere vyškolil redaktora