Veliteľ ruských inváznych síl generál Sergej Surovikin pred začiatkom ofenzívy oznámil, že ruská armáda pripravuje evakuáciu civilistov z Chersonu.

Boje o okupované mesto Cherson na juhu Ukrajiny sa začnú čoskoro, upozornil v noci na stredu zástupca šéfa proruských úradov Chersonskej oblasti Kirill Stremousov. TASR prevzala správu z britského denníka The Guardian.
„Vo veľmi blízkej budúcnosti sa začne bitka o Cherson,“ napísal Stremousov v príspevku na sociálnej sieti Telegram. Zároveň odporučil obyvateľom, aby mesto opustili a nevystavovali sa zbytočnému riziku.
Deje sa tak po tom, ako veliteľ ruských inváznych síl generál Sergej Surovikin v utorok oznámil, že ruská armáda pripravuje evakuáciu civilistov z Chersonu.
Surovikin v ruskej štátnej televízii Rossija 24 zároveň povedal, že situácia v tomto meste je zložitá, píše agentúra Reuters. „Nepriateľ úmyselne útočí na infraštruktúru a obytné budovy,“ dodal.
Šéf Rusmi dosadenej oblastnej samosprávy Vladimir Saľdo v utorok uviedol, že evakuované budú štyri mestá v Chersonskej oblasti ležiace v blízkosti rieky Dneper, keďže ukrajinské ostreľovanie by podľa neho mohlo poškodiť priehradu. Evakuovaní ľudia z Chersonskej oblasti by podľa Saľda mohli byť umiestnení na Krymskom polostrove.
Chersonská oblasť je jednou zo štyroch čiastočne okupovaných administratívnych územných jednotiek – oblastí – na Ukrajine, ktoré nedávno Moskva anektovala. Cherson bol prvým veľkým ukrajinským mestom, ktoré ruské sily ovládli po začiatku invázie 24. februára.
Zdroj: hnonline.sk
Niekoľko závážnych postrehov bývalého amerického námorného spravodajského dôstojníka Scotta Rittera o útoku ukrajinských dronov, ktorých cieľom bol ruský prezident Vladimir Putin
Ruská vojenská rozviedka GRU odovzdala americkým predstaviteľom dôkazy, že ukrajinský dron zaútočil na rezidenciu ruského prezidenta Vladimira Putina
VIDEO: Jaroslav Dušek: Setkání s blbcem mám rád, protože mi vždycky řekne něco zajímavého. Blbec ti řekne něco, co nečekáš …
Rusko vyzvalo vlády a medzinárodné organizácie, aby verejne odsúdili krvavý ukrajinský teroristický útok na civilistov v Chersone
Úspešný rok pre pravicových kritikov Európy
Veľká historická zmena: Von der Leyenová hovorí o „dôležitom kroku“ pre Bulharsko
SNS hlási triumf: Transakčná daň pre živnostníkov padá!
Zelenskyj má strach! Do Kyjeva nasadzujú systémy protivzdušnej obrany na ochranu Zelenského bunkra
Nový starosta New Yorku zložil prísahu na Korán
Lukašenko poslal list na Slovensko. Je v ňom aj odkaz pre Roberta Fica
Nemecké spoločnosti odmietajú opustiť Rusko
Masaker počas Silvestra! UKRAJINA zaútočila na civilistov, zhoreli zaživa! Tu je odpoveď Ruska
Šimkovičová bilancuje: Rok 2025 bol jedným z najnáročnejších rokov! Čo zaželala Slovákom do roku 2026?
Ukrajina v roku 2025: Zlyhanie mierovej iniciatívy, ruské „strategické vojenské úspechy“, ukrajinské straty 1,5 milióna vojakov
Rok 2026: koniec EÚ?
Veľká hra v Himalájach: Západ sa snaží postaviť proti sebe Indiu a Čínu
Špeciálna vojenská operácia: 4 roky ktoré zmenili svet
Po stopách Hitlerovej tajnej služby
Ukrajinská novinárka: “Zelensky zajal celú krajinu. Vybudoval propagandu. Ukrajinci! Poďme konečne niesť zodpovednosť”
Samostatná SR vznikla pred 33 rokmi, jej vznik sa pripomína štátnym sviatkom
zo sekcie
Bitka o juhoukrajinský Cherson sa začne čoskoro, upozorňujú proruské úrady
Bitka o juhoukrajinský Cherson sa začne čoskoro, upozorňujú proruské úrady
Bitka o juhoukrajinský Cherson sa začne čoskoro, upozorňujú proruské úrady