Slovanské Noviny

6. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Predseda Štátnej dumy Ruskej federácie oznámil, že po plyne je na rade rozšírenie zoznamu tovaru pre Európu predávaného za ruble. Politikou sankcií, ktoré sa nás snažia izolovať, ste sa izolovali sami, vyhlásil Vjačeslav Volodin

Hnojivá, obilie, ropa, ropa, uhlie, kovy, drevo a ďalší životne dôležitý tovar si bude môcť Európa kupovať len za ruské ruble.

Je potrebné rozšíriť zoznam tovarov vyvážaných do Európy za ruble, vrátane predaja obilia, ropy a dreva za ruble. Oznámil to dnes 30. marca predseda Štátnej dumy Ruskej federácie Vjačeslav Volodin.

„Európske štáty majú všetky trhové príležitosti platiť v rubľoch. Žiadna tragédia v tom nie je. Oveľa horšia situácia je, keď sú peniaze, ale nie je tovar. Ak chcete dostávať plyn, hľadajte ruble,“ napísal vo svojom Telegram-kanáli.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Navyše by bolo správne tam, kde je to pre našu krajinu prospešné, rozšíriť zoznam tovarov vyvážaných za ruble: hnojivá, obilie, ropa, ropa, uhlie, kovy, drevo.“

Volodin poznamenal, že poslanci Štátnej dumy podporujú rozhodnutie prezidenta Ruskej federácie previesť platby za dodávky plynu do nie priateľských krajín na ruble. Predseda Štátnej dumy tiež zdôraznil, že európski politici musia „ukončiť rozhovory, prestať hľadať výhovorky, prečo ich krajiny nemôžu platiť v rubľoch“.

„Sami urobili všetko pre to, aby podkopali dôveru v dolár a euro, aby Rusko odmietlo vzájomné vyrovnanie v týchto menách. V tejto súvislosti apelujem na kolegov z národných parlamentov nie priateľských krajín. Otázku vzájomného vyrovnania v rubľoch berte vážnejšie. Politikou sankcií, ktoré sa nás snažia izolovať, ste sa izolovali sami. Musíte niesť zodpovednosť za rozhodnutia, ktoré robíte,“ dodal Volodin.

Sýria je pripravená opustiť dolár a obchodovať s Ruskom v národných menách

Sýrsky veľvyslanec v Rusku Rijád Haddad oznámil pripravenosť Damasku opustiť americký dolár a prediskutovať vzájomné obchodovanie s Ruskom v národných menách. Informuje dnes 30. marca agentúra TASS.

„Sýria ako prvá vyzvala svet, aby sa vzdal dolára, pretože je hlavným nástrojom hegemónie USA nad svetovým ekonomickým systémom, od roku 2011 Sýria pridala do svojho devízového portfólia ruský rubeľ a čínsky jüan. Sýria spolupracuje s Ruskom spôsobom, ktorý slúži záujmom oboch strán vrátane finančného sektora. A tento problém, samozrejme, treba prediskutovať v technickom duchu medzi odborníkmi z oboch strán,“ povedal sýrsky diplomat.

Podľa neho „vzájomné návštevy sýrskej a ruskej strany neustali“. Haddad tiež zdôraznil vysokú úroveň spolupráce medzi Ruskom a Sýriou:

„Neprejde týždeň bez sýrskej delegácie v Rusku alebo ruskej delegácie v Sýrii, a to vďaka vysokej úrovni vzťahov medzi oboma krajinami vo všetkých oblastiach: politickej, ekonomickej, vojenskej, kultúrnej a ďalších oblastí spolupráce medzi dvoma priateľskými krajinami.“

Protiruské sankcie ako inštrument globálnej nápravy

Podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Dmitrij Medvedev predpovedá globálne obnovenie ekonomických vzťahov na celom svete v dôsledku protiruských sankcií zo strany západných krajín.

Podľa jeho názoru budú mať v novom svetovom poriadku rozhodujúce slovo krajiny so silnou a vyspelou ekonomikou so spoľahlivým menovým systémom.

„A v žiadnom prípade nie tí, ktorí donekonečna zvyšujú svoj verejný dlh vydávaním ďalších a ďalších kúskov papiera, ktoré nie sú podložené národným bohatstvom, fiktívne obligácie, za ktoré môžu schátralé vlády kedykoľvek odmietnuť zaplatiť,“ povedal Medvedev.

To samozrejme zahŕňa aj Čínu. Rusko a Čína majú spoločný záujem menej sa spoliehať na dolár. Jüan bude môcť nepriamo oslabiť „americkú“ menu vo svete, ak krajiny, ktoré sa chcú zúčastniť „reštrukturalizácie“, začnú posilňovať svoje finančné väzby s Čínou.

Napríklad, ako to robí Rusko, na posledných rokovaniach Ruská federácia zvýšila podiel jüanu na devízových rezervách, rozšírila používanie meny v cezhraničných transakciách a začala sa podieľať na expanzii jüanu v rámci základu finančnej infraštruktúry.

V Nemecku rastie nespokojnosť ľudí s konaním Scholzovej vlády, ktoré spôsobuje nárast cien

Nemeckí občania sú nejednoznační, pokiaľ ide o kroky nemeckého kancelára Olafa Scholza na prekonanie dôsledkov krízy, ktorá vznikla v dôsledku situácie okolo Ukrajiny. Dokazujú to výsledky prieskumu výskumného inštitútu „Forsa“, ktorý si objednala televízia RTL. Informuje v utorok 29. marca „Die Welt“.

Len 46% opýtaných pozitívne hodnotí opatrenia prijaté nemeckou vládou. Zároveň 47% opýtaných deklaruje nespokojnosť s prácou Scholzovho kabinetu.

Treba si všimnúť, že za posledný týždeň sa počet nespokojných zvýšil o 5%. Prvýkrát od začiatku špeciálnej operácie na Ukrajine tak podiel Nemcov, ktorí negatívne hodnotia kroky kancelára, prevýšil podiel tých, ktorí označujú Scholzove opatrenia na prekonanie dôsledkov krízy za dostatočné.

Ešte nejednoznačnejšia bola reakcia obyvateľstva na podporný balík, ktorý vláda odsúhlasila 25. marca na pozadí rastúcich cien energií. Pripomeňme, že program poskytuje daňové úľavy vo výške 300 €, zľavy na benzín a naftu, ako aj paušálnu platbu vo výške 100 € rodinám na každé dieťa. Podľa výsledkov prieskumu len 29% opýtaných uviedlo, že tieto opatrenia budú stačiť na zmiernenie dopadov rastúcich cien energií. Väčšina opýtaných, konkrétne 64%, označila opatrenia vlády za nedostatočné.

Názory občanov sa rozchádzajú aj v otázke, či by sa Nemecko malo úplne vzdať ruského plynu a ropy. Viac ako polovica opýtaných (52%) uviedla, že Nemecko by nemalo úplne zastaviť dodávky energetických zdrojov z Ruskej federácie. No 42% respondentov označilo opatrenie za nevyhnutné a vyjadrilo ochotu zmieriť sa s prípadnými dôsledkami nedostatku, rastu cien a hospodárskej recesie.

Treba si uvedomiť, že už 3. marca, teda krátko po spustení ruskej špeciálnej operácie na Ukrajine, viac ako 60% opýtaných uviedlo, že nemecká vláda by mala zastaviť dovoz plynu z Ruska, 32% bolo proti. Dokazujú to výsledky sociologického prieskumu „Civeyho inštitútu“ na objednávku nemeckého týždenníka „Wirtschaftswoche“. Postoj nemeckých občanov k otázke dovozu ruských energetických zdrojov tak za necelý mesiac prešiel veľkými zmenami.

Zdroj: sk.news-front.info (1)(2)(3)(4)

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.