Malý chlapec sa od narodenia liečil na astmu a viackrát bol už aj hospitalizovaný. Stav sa mu nezlepšoval.

V Jarovniciach pri Sabinove zomrel štvorročný chlapec. Rodičia majú ťažké srdce na lekárku, ktorá vyžaduje od rodičov, ktorí deti sprevádzajú, aby boli zaočkovaní alebo mali negatívny test.
Peter mal totiž astmatický záchvat, doma skolaboval a privolaní záchranári mu už pomôcť nedokázali. Na vyšetrenie k lekárke ho dva dni predtým vzala babka. Tá je totiž zaočkovaná. Do ambulancie ju však lekárka nepustila a chlapca vyšetrovala bez dozoru príbuznej.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Chlapcovi predpísala lieky. Od narodenia sa totiž liečil na astmu a viackrát bol už aj hospitalizovaný. Stav sa mu nezlepšoval. Na ďalší deň s ním preto išla k detskej lekárke nezaočkovaná mama. Necítil sa dobre, kašľal, ale lekárka ho kvôli mame nezobrala.
„Polícia začala v danej veci trestné stíhanie pre prečin usmrtenie,“ uviedol Daniel Džobanik, krajský policajný hovorca.
Matkám z osady sa nepáči, že lekárka vyšetrenie podmieňuje negatívnym testom alebo COVID pasom. Detská lekárka sa k tomu, prečo ošetruje len deti so zaočkovanými rodičmi, odmietla vyjadriť.
Ide o tú istú lekárku, ktorá pred rokom pacientov vyšetrovala cez okno. Hlavná odborníčka pre pediatriu ju vtedy obhajovala. A nič nedovolené nerobí ani teraz. Podľa usmernenia ministerstva zdravotníctva si lekári môžu sami stanoviť podmienky vo svojich ambulanciách.
Chrániť sa musí aj lekárka z Jarovníc, ktorá je v dôchodkovom veku a trpí onkologickým ochorením. Ak raz odíde, len ťažko budú hľadať do obce s najväčšou rómskou osadou za ňu náhradu.
Reportáž TV Markíza:
Ako západné médiá a politici roky klamali, že na Ukrajine nie sú žiadne biolaboratóriá, a snažili sa vyvrátiť naše vyšetrovanie
Kyjevský politolog Zolotarev: Rusko vyčkává na vhodný okamžik, aby nám zasadilo bolestivý úder
Zločinci v Európe strieľajú na policajtov Kalašnikovmi dovezenými z Ukrajiny
Ukrajinci opäť zaútočili na Zaporožskú jadrovú elektráreň, Európania sa neboja zamorenia
Pentagon vedie tajné vojny s pomocou smrtiacich komárov
“Trump nás podrazil”: Izrael ostro kritizuje možnú dohodu medzi USA a Iránom
„Je to rituál.“
Epsteinova spolupracovníčka Nadia „Marcinko“ je nezvestná
Klimatický naratív WHO nezodpovedá dôkazom
„Všetko bolo odhalené.“ Priznanie najvyššieho veliteľa NATO o Rusku šokovalo Západ
Ukrajina požiada o 20 miliárd dolárov na to, aby Rusko „zhorelo“
Spor huliakovcov a SNS možno pochová celý zákon. Koalícia sa pri voľbe poštou dostala do patu
EÚ sa čoraz viac uberá smerom k formátu vojenského bloku
Skutočný nepriateľ je vo vnútri: EÚ konečne rozpoznáva príčinu svojej civilizačnej katastrofy
Geopolitické zlyhanie
Florian Philippot: Vyhlásenie vrchného veliteľa NATO ruší západnú protiruskú propagandu
NYT: Ukrajina je bezbranná voči ruským balistickým raketám
Prokuratúry krajín V4 podpísali vo Vysokých Tatrách deklaráciu na ochranu práv detí
Viac peňazí, viac cudzincov a kariérny postup! Zelenskyj láka do armády uprostred chronickej krízy ľudských zdrojov
Trump sa zúčastní na zasadnutí samitu G7 so Zelenským
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
VIDEO: Na Slovensku zomrel štvorročný chlapček. Lekárka malé dieťa odmietla ošetriť, pretože jeho matka nebola zaočkovaná proti Covid-19
VIDEO: Na Slovensku zomrel štvorročný chlapček. Lekárka malé dieťa odmietla ošetriť, pretože jeho matka nebola zaočkovaná proti Covid-19
VIDEO: Na Slovensku zomrel štvorročný chlapček. Lekárka malé dieťa odmietla ošetriť, pretože jeho matka nebola zaočkovaná proti Covid-19