Slovanské Noviny

22. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ako Najvyšší súd vysvetlil zrušenie oslobodenia Kočnera a Zsuzsovej v kauze vražda Kuciaka a podozrivé prepojenia sudcov, prokurátorov a vyšetrovateľov plniacich politickú objednávku po zmene režimu

Najvyšší súd vyčíta senátu ŠTS pod vedením sudkyne Ruženy Sabovej, že o oslobodení Kočnera a Zsuzsovej rozhodol predčasne. 

Najvyšší súd doručil rozsudok v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, ktorým zrušil rozhodnutie prvostupňového Špecializovaného trestného sudu o oslobodení obžalovaných Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej. Na rozsudok, ktorý má 122 strán upozornil Denník N

V ňom Najvyšší súd vyčíta senátu ŠTS pod vedením sudkyne Ruženy Sabovej, že o oslobodení Kočnera a Zsuzsovej rozhodol predčasne. 

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Upozornil zároveň na viaceré pochybenia a zlé rozhodnutia súdu v danom prípade. Za jednu zo zásadných chýb Najvyšší súd označil to, že prvostupňová inštancia nehodnotila dôkazy chronologicky a komplexne. V rozsudku dokonca píše, že Sabovej senát hodnotil niektoré „dôkazy v rozpore s elementárnou logikou“.

Dokonca sa v rozsudku mal odvolávať aj na dôkazy, ktoré neboli vykonané. A práve nevykonanie viacerých dôležitých dôkazov teraz Najvyšší súd nariadil. 

Najvyšší súd kritizuje rozhodnutie prvostupňového súdu aj v tom, že pri odsúdení Tomáša Szabóa sa opiera o výpoveď Zoltána Andruskóa, no pri Kočnerovi a Zsuzsovej túto výpoveď spochybňuje. 

Problémom je aj to, ako súd vyhodnotil komunikáciu cez aplikáciu Threema. O tej Špecializovaný trestný súd povedal, že musí byť braná doslovne tak, ako si to Kočner so Zsuzsovou písali. Najvyšší súd však upozorňuje na možné alternatívne výklady tejto komunikácie a na posudok Filozofickej fakulty Univerzity Komenského, ktorý nariadil vykonať ako dôkaz. 

Okrem toho však Najvyšší súd upozornil aj na ďalšie pochybenia v rozsudku prvostupňového súdu, ktoré sa týkali nejasností a zmenám vo výpovediach Kočnera a Zsuzsovej ako aj úlohy Petra Tótha. 

Najvyšší súd preto nariadil vykonať veľké množstvo dôkazov, vrátane písomných listín, výpovedí svedkov, či napríklad USB kľúča, na ktorom mali byť informácie zo sledovania Jána Kuciaka Tóthovým komandom. 

Novinárka Jana Teleki plánuje zverejniť trestný spis vo veci vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej: Verejnosť má právo dozvedieť sa skutočnú pravdu

Novinárka Jana Teleki v polovici marca 2021 informovala, že zverejnenie trestného spisu vo veci vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej je vo verejnom záujme, aby bolo občanom jasné, že napriek enormnej snahe nie je ňom zdokumentovaná trestná činnosť Mariána Kočnera a Aleny Zsuzsovej, ale orgánov činných v trestnom konaní, orgánov na výkon spravodlivosti a všetkých, ktorí sa podieľali na príprave nielen procesu, ale aj vraždy.

Postupne zverejníme aj spisy zo zvyšných káuz Mariána Kočnera a Aleny Zsuzsovej, s ktorými médiá a orgány činné v trestnom konaní spájajú ich meno a s vecou nemajú nič spoločné.

Keďže v právnom štáte je nemysliteľné, aby vopred vybrané osoby boli označované orgánmi činnými v trestnom konaní ako páchatelia závažnej trestnej činnosti a následne likvidovaní nezákonnými konaniami a väzbou.

Je nemysliteľné, aby v právnom štáte na základe klamstiev vydieraných osôb – sudcov a prokurátorov typu JUDr. Michal Šúrek, či predseda ŠTS – JUDr. Ján Hrubala zvrátenými rozhodnutiami, riešili mokré sny Daniela Lipšica, ktorý rieši všetkých účastníkov sprofanovaných politických procesov, s výdatnou pomocou Haščákových médií, vydieraním.

Verejnosť má právo dozvedieť sa skutočnú pravdu nielen o Mariánovi Kočnerovi, Alene Zsuzsovej a ˇosobách, s ktorými prišli do styku, ale ale aj pravdu o kompromitujúcich materiáloch týkajúcich sa sudcov a prokurátorov, ktorými sú naši najčestnejší zo súdov a prokuratúr vydieraní.…

Nejedná sa totiž len o korupčné správanie v minulosti, alkohol, či drogy …

Vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a príprava na prevzatie moci (spis zo sledovania, zväzok 29/3)

Teleki zverejnila v utorok 16. marca spis zo sledovania aktérov pripravovaného prevratu na Slovensku, ktorý je súčasťou trestného spisu vo veci vraždy Kuciaka a jeho snúbenice.

Policajná inšpekcia obvinila štyroch vyšetrovateľov NAKA na čele s Čurillom

V trestnej veci vedenej pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa vyšetrovateľ ÚIS obvinil štyroch príslušníkov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). „Dňa 14. septembra 2021 vzniesol obvinenie štyrom príslušníkom Národnej kriminálnej agentúry Prezídia PZ, odbor Bratislava, J. Č., P. Ď., M. S. a Š. M., ktorí budú za účasti ich obhajcov vypočutí,“ doplnil hovorca.

Dvojicu príslušníkov NAKA Jána Čurillu a Pavla Ďurkova obvinili v pondelok (13. 9.) aj v trestnej veci takzvaného ovplyvňovania pravdivosti výpovedí svedkov.

Podnetom na začatie trestného stíhania bola spravodajská informácia nelegálneho ovplyvňovania svedkov závažnej trestnej činnosti poskytnutá Slovenskou informačnou službou zo dňa 26. 03. 2021, pod stupňom utajenia „dôverné“, ktorá bola doručená 31. 03. 2021 na odbor inšpekčnej služby Západ útvar inšpekcie Úradu inšpekčnej služby.

Podľa uznesenia o obvinení sa dohadovali so svedkami niektorých toxických káuz na výpovediach či ich výpovede upravovali.

Prepojenia sudcov špeciálneho súdu, prokurátorov Lipšicovho úradu a NAKA

Vyšetrovatelia zo skupiny Apači pôsobiacej v NAKA boli podľa obvinenia v súvislosti s manipuláciami trestných konaní svedkami toho, ako Čurilla a Ďurko marili spravodlivosti aj tým, že prostredníctvom ďalšieho obvineného falošného svedka Petra Petrova alias Tigra zabránili ďalšiemu obvinenému – členovi mafiánskej skupiny takáčovci Martinovi Mikulcovi – vypovedať tým, že mu znemožnili vrátiť sa na Slovensko. (Mikulec sa neskôr údajne sám obesil v českom meste Zlín). Ďurko a Čurilla svoje šokujúce konanie zdôvodnili ešte viac šokujúcim argumentom, že „nemá službu ten správny sudca, teda ten ich sudca, nakoľko 90 percent realizácií robili pri vybraných sudcoch ako je Hrubala“. (Ján Hrubala je v súčasnosti šéfom Špecializovaného trestného súdu.)

Petrov tiež vypovedal, že operatívec Národnej kriminálnej agentúry Branislav Dunčko „mu vravel, ako nosil spisy sudcovi pred každým pojednávaním, osobne chodil za Hrubalom a vysvetľovl mu celú schému a sudca mal vytvorený obraz podľa toho, ako mu to on zreprodukoval.“

Vykonštruované monsterprocesy po zmene vlády, ktorá sa dostala k moci zneužitím vraždy Kuciaka

Na základe základe vykonštruovaných a zmanipulovaných svedectiev sa dostal do väzby aj bývalý šéf Kriminálneho úradu Finančnej správy (KÚFS) Ľudovít Makó, ktorý neskôr začal s obvinenými vyšetrovateľmi spolupracovať. Makó neskôr na jeseň roku 2020 krivo obvinil bývalého prezidenta Policajného zboru Milana Lučanského z príjimania úplatku. Na základe toho poslala sudkyňa Špecializovaného trestného súdu v Pezinku Pamela Záleská policajného generála Lučanského do väzby, v ktorej mal koncom roka za záhadných okolností spáchať samovraždu. Záleská je dlhodobo zavedená ako expert na kauzy s politickým pozadím. 

Vo väzbe po nástupe Matovičovej vlády skončila aj bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika Jankovská, ktorá sa neskôr psychicky zrútila a zvyšok takmer rok trvajúcej väzby strávila v trenčianskej väzenskej nemocnici. Najvyšší súd ju v marci 2021 prepustil na slobodu. Pred bránou vojenskej nemocnice ju však čakal ďalší neslávne známy vyšetrovateľ Peter Juhás, ktorý ju vyšetroval v kauze trenčianskeho baru Fatima.

Juhása za nedôkladné vyšetrovanie vraždy novinára Kuciaka kritizoval nebohý policajný prezident Milan Lučanský. Zosnulý generál sa minulý rok v septembri opýtal, či jeho tútorom počas vyšetrovania vraždy Kuciaka nebol jeden z právnych zástupcov poškodených. 

Vo väzbe skončil aj bývalý šéf Úradu špeciálnej prokuratúry Dušan Kováčik, ktorého uvolnenú stoličku na pozícii šéfa špeciálnej prokuratúry zaujal politik a advokát sprieznený so súčasnou garnitúrou a jej predstaviteľmi Daniel Lipšic, ktorý okrem množstva iných známych a medializovaných káuz vystupoval ako právny zástupca rodiny zavraždeného novinára Jána Kuciaka.

Kováčik čelí obžalobe zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zo zločinu prijímania úplatku, zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a z prečinu ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti. Vo väzbe je od októbra minulého roka z kolúznych a preventívnych dôvodov. Kováčik požiadal začiatkom septembra 2021 o prepustenie z väzby. Argumentoval pri tom novými skutočnosťami. Okrem iného tvrdí, že nové dôkazy majú mať zásadný vplyv na dôveryhodnosť výpovedí svedkov – bývalého šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa, Mateja Zemana či už zosnulého Františka Böhma. Poukázal pri tom na vyšetrovanie Mateja Zemana a Petra Petrova v súvislosti s krivými výpoveďami. Zdôrazňuje, že Csaba Dömötör je za krivú výpoveď odsúdený.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Michal Šúrek reagoval, že vyšetrovanie týchto osôb nesúvisí s prípadom Kováčika.Sudkyňa Záleská zároveň odmietla vykonať dôkazy, ktoré navrhovala obhajoba. Za zarážajúce považuje, že boli predložené písomnosti, ktoré nemajú povahu dôkazu, o čom podľa jej slov súd už opakovane rozhodol. Obhajoba označila prístup sudkyne za selektívny. „Ide o situáciu, keď dôkazy, ktoré sú v prospech obhajoby, nie sú pripúšťané,“ podotkol Kováčikov advokát Erik Magál.

Fico o šokujúcom rozhodnutí sudkyne Záleskej, jej tlaku na šéfa špeciálneho súdu Hrubalu a dôkaze ako Kolíková klame

Bývalý premiér Robert Fico (Smer-SD), ktorý po vražde novinára Jána Kuciaka musel na základe tlaku korporátnych médií spriaznených s predstaviteľmi vtedajšej opozície a kvôli umelo vyvolaným protivládnym protestom odstúpil z funkcie predsedu vlády v marci roku 2018, vo svojom blogu z mája 2021 prikladá dôkazy na podporu svojich tvrdení o politických zásahoch do fungovania justície.

„Po vyjadreniach, ktoré som mal na adresu kolúznej väzby a sudcov Špecializovaného trestného súdu v Pezinku (ŠTS), osobitne sudkyne  P. Záleskej, táto, jemne povedané, vytvorila tlak na predsedu ŠTS J. Hrubalu, aby zorganizoval tlačovú konferenciu a súd a jeho sudcov bránil. Mimochodom,  Pamela Záleská sa preslávila svojím vzťahom k najbohatšej novinárke Monike Tódovej z Denníka N, ktorá bez akýchkoľvek pochybností mala a má v tejto sudkyni výdatný zdroj informácií,“ uviedol Fico.

Fico: Na Slovensku vládne zločinecká skupina Matovič a spol. Z Úradu vlády boli zosnované plány zločineckého charakteru a za pomoci lumpa Lipšica sa aj realizujú

Dušan Kováčik sa podľa bývalého premiéra Roberta Fica stal obeťou spiknutia a dlhé mesiace sedí nevinne vo výkone väzby.

„Igor Matovič, keď sedel na úrade vlády vedel, že ak chce pozatvárať opozíciu, bez dôkazov, bude na to potrebovať lumpov. Prvého si našiel ministra vnútra. Potreboval však ešte väčšieho lumpa, a to na špeciálnej prokuratúre, pretože tá robí najšpinavšiu robotu vo vzťahu k politickým predstaviteľom a nominantom. Lenže v tom čase sedel na pozícii špeciálneho prokurátora Dušan Kováčik, ktorý mal vysoko odborné renomé. Tak sa bolo treba Dušana Kováčika zbaviť. Ten bol zadržaný, obvinený a vzatý do väzby bez dôkazov len preto, aby Matovič a jeho partia získala pozíciu špeciálneho prokurátora a aby na túto pozíciu mohli posadiť ďalšieho lumpa, pána Lipšica,“ uviedol Fico koncom júla.

„Kto sleduje pojednávanie na Špecializovanom trestnom súde vidí, že je to fraška. Ako môže súdiť tohto človeka sudkyňa Záleská, kamarátka pani Tódovej, ktorá od rána do večera útočila na Dušana Kováčika a dostávala informácie od Záleskej? Ako v tejto kauze môžu vystupovať sudcovia Kliment a ďalší, ktorí rozhodovali o jeho väzbe? Ako je možné, že na súde nevypočuli Klimenta a Hrubalu, ktorí prepustili Kudličku na slobodu? Okolnosti, ktoré vnímame, nás oprávňujú hovoriť o politickom väzňovi a o spiknutí,“
 doplnil šéf Smeru-SD.

Šéf Smeru v tejto súvislosti spomenul aj prípad dvoch zločincov na úteku, podozrivých z účasti na manipulovaní trestných konaní a ovplyvňovania svedkov.

Fico pripomenul, že prokurátor Ondrej Repa mal univerzálnemu svedkovi „podnikateľovi“ Petrovi Petrovovi – prezývaného Tiger – sľúbiť beztrestnosť za celú sériu ťažkých trestných činov, ak bude správne svedčiť. Zároveň sa verejne opýtal, ako môžu v justícii pracovať ľudia ako sudca Najvyššieho súdu SR Juraj Kliment, jeho neslávne známy synovec – prokurátor Ondrej Repa, prokurátor Michal Šúrek, sudkyňa špeciálneho súdu Pamela Záleská (blízka kamarátka redaktorky Denníka N Moniky Tódovej), ktorá poslala do väzby dnes už nebohého policajného exprezidenta Milana Lučanského alebo právoplatne odsúdený šéf Špeciálnej prokuratúry Daniel Lipšic, ale aj dvakrát disciplinárne stíhaný prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Peter Kysel.

Predseda strany Smer pripomenul aj ďalšieho dôležitého človeka v tejto mozaike, podozrivého z korupcie a zneužívania právomoci verejného činiteľa, súčasného ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO). Pripomenul tiež marenie vyšetrovania kauzy manipulovana trestných konaní a ovplyvňovania svedkov súčasným šéfom Polície SR Petrom Kovaříkom.

Práve Policajný prezident mal zmariť zadržanie dvoch obvinených svedkov tým, že bol vydaný pokyn Mikulcom dočasne menovaným (v súčasnosti obvineným) šéfom policajnej inšpekcie Petrom Scholtzom na odstavenie šéfky tímu vyšetrovateľov Diany Santusovej pracujúcej na vyšetrovaní tejto závažnej kauzy, do ktorej sú zapletení vyšetrovatelia z NAKA, jej operatívci, prokurátori aj sudcovia.

Chystali sa na Fica?

V ďalšej stati obvinenia voči vyšetrovateľom NAKA sa píše, ako prišiel agent do kancelárie vyšetrovateľa Ďurku, ktorý sledoval tlačovú konferenciu predsedu Smeru Roberta Fica ku kauze advokáta Martina Ribára. To bol v minulosti práve Ďurkov prípad.

Ústavný súd sa zaoberal sťažnosťou advokáta Martina Ribára, ktorá sa dotýkala jeho neodôvodnenej väzby trvajúcej 20 mesiacov. Ústavný súd rozhodol, že celá doterajšia väzba bola protizákonná a v náleze publikovanom 14. mája 2021 nariadil Najvyššiemu súdu SR okamžite prepustiť z väzby na slobodu advokáta Martina Ribára, ktorému bolo porušené právo na osobnú slobodu a bezpečnosť.

„Závažné to nie je len kvôli obsahu tohto rozhodnutia, ktoré diskvalifikuje Špecializovaný trestný súd a špeciálnu prokuratúru, ale nám dáva obraz, ako dnes funguje polícia, prokuratúra a súdy pri rozhodovaní o väzbe. Toto rozhodnutie poukazuje, čo za ohavnosti sa páchajú na ľuďoch za posledný rok,“ uviedol vtedy Robert Fico na tlačovke.

„P. Ďurka povedal, že tieto vyjadrenia nezostanú nepotrestané, a že on o chvíľu uvidí, to povedal tak cez zuby smerom k R. Ficovi potichu. Následne agent povedal P. Ďurkovi, že je kok.t, pričom P. Ďurka reagoval s tým, že to by sa na neho aj J. Čurilla hneval, keby to zostalo nepotrestané,“ konštatuje uznesenie o obvinení Čurillu a Ďurka.

Blaha vyzval Čaputovú, aby občanom Slovenska okamžite vysvetlila prepojenie svojej kancelárie s mafiánskou chobotnicou pôsobiacou v NAKA

Podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha 14. 9. 2021 upozornil, že bývalý poradca prezidentky Zuzany Čaputovej Peter Kubina robí advokáta vyšetrovateľom NAKA Čurillovi aj Ďurkovi: 

Vyzývam prezidentku Čaputovú, aby verejnosti okamžite vysvetlila prepojenie svojej kancelárie s mafiánskou chobotnicou, ktorá rozleptáva policajné zložky.

1. V opačnom prípade je zrelá na odchod z funkcie hlavy štátu, pretože existuje vážne podozrenie, že je nepriamo zapojená do systému narafičených udavačov, ktorého dôsledkom bola aj smrť Milana Lučanského.

2. Pani prezidentka bude musieť vysvetliť, ako je možné, že jej poradca Peter Kubina robí advokáta Čurillovi aj Ďurkovi, oboch vyšetrovateľov NAKA, ktorých zadržala inšpekcia kvôli manipulácii s výpoveďami udavačov.

3. Meno prezidentkinho poradcu sa objavuje aj pri ďalších kauzách, spojených so systémom narafičených udavačov. Zatupoval Borisa Beňu, ktorý falošne obvinil Vladimíra Pčolinského, ex-šéfa SIS, ktorého nedávno prepustili z väzby.

4. Kubina zastupoval aj Bernarda Slobodníka, ktorý sa vďaka svojim krivým obvineniam dostal na slobodu. Slobodník si navymýšľal obvinenia aj proti Milanovi Lučanskému a za to bol obmenený – Lipšicova prokuratúra mu zabezpečila smiešny trest.

5. V prípade Slobodníka aj Beňu ide o bývalých klientov Daniela Lipšica, ktorý je dnes na čele špeciálnej prokuratúry. Peter Kubina ako Lipšicov dlhoročný kamarát a kolega z právnickej kancelárie Dentons prevzal jeho prípady.

6. V kauze systému narafičených udavačov, kvôli ktorému zomrel Milan Lučanský, teda figurujú mená Daniela Lipšica, Petra Kubinu a Zuzany Čaputovej.

7. Ak sa preukáže priame zapojenie týchto osôb do mafiánskych sietí v bezpečnostných zložkách, potom je národná bezpečnosť na Slovensku v najväčšom ohrození od druhej svetovej vojny.

8. Pýtajme sa spolu. Je náhoda, že Lipšicova prokuratúra vedie džihád proti opozícii aj za pomoci vyšetrovateľov, ktorí boli obvinení z manipulácie výpovedí? Aj za pomoci mafiánov, takáčovcov a narafičených udavačov?

9. Je náhoda, že týchto vyšetrovateľov obhajuje práve Lipšicov blízky priateľ? Je náhoda, že tento istý Lipšicov človek pracuje pre Zuzanu Čaputovú?

10. Je náhoda, že tento istý Kubina zohral kľúčovú úlohu pri likvidácii referenda o predčasných voľbách, ktorých sa Lipšic s Matovičom tak veľmi boja?

11. Je náhoda, že meno Kubina sa objavuje pri viacerých kauzách udavačov, ktoré sa postupne ukazujú ako zmanipulované a narafičené?

12. Je náhoda, že udavač Slobodník, ktorého zastupoval Lišpic a potom Kubina, sa dostal vďaka Lipšicovej prokuratúre na slobodu? A že iný kajúcnik Böhm spáchal kvôli pochybeniu vyšetrovateľov samovraždu?

13. A že Milanovi Lučanskému „samovylupli“ oko? A že Makóovej firme vláda za jeho lži a klamstvá dohodila superkšefty? A že na čele špeciálnej prokuratúry stojí politik, ktorý z duše nenávidí súčasnú opozíciu? Rovnako ako prezidentka?

14. Pýtajme sa ďalej. Je náhoda, že liberálne médiá na čele s Denníkom N a Aktualitami dávajú luxusný priestor Lipšicovi, Čaputovej aj Kubinovi a obhajujú ich postoje na spôsob severokórejskej propagandy?

15. Je náhoda, že Lipšic a Čaputová boli spolužiaci na práve? A že Čaputová s Kubinom už v roku 2016 spolupracovali pri útoku na Právnickú fakultu UK v kauze vrátených medailí?

16. A že Čaputová spoločne s Lipšicom v roku 2018 volali po páde vlády Roberta Fica? Kedy začala vznikať chobotnica, ktorá dnes rozleptáva právny štát na Slovensku? Figuruje v tejto chobotnici Lipšic, Kubina aj Čaputová?

Vážená pani prezidentka, kladiem legitímne otázky a očakávam okamžitú odpoveď:

Do akej miery ste zainteresovaná do systému narafičených udavačov? A do akej miery riadi vašu činnosť Daniel Lipšic a Peter Kubina?

Do akej miery ste spoluzodpovedná za smrť Milana Lučanského? A do akej miery maríte spravodlivosť na Slovensku?

Vážená pani Čaputová,

kým tieto otázky nezodpoviete, nemáte ďalej právo zastávať funkciu hlavy štátu.

Vyberte si nejakú novú garderóbu, vyčešte si vlásky, zavolajte svoj fanklub z liberálnych médií a šup na tlačovú konferenciu vysvetľovať.

Možno ste si kvôli pápežovi nevšimli, ale rodí sa tu škandál, aký nemá obdoby. A vaši ľudia v ňom zohrávajú kľúčovú úlohu.

Dag Daniš: Kuciakovo meno zneužili na politický zápas progresívne vycvičené mimovládky. Príkladom je Via Iuris financovaná Sorosom, kde „vyrástla“ Čaputová

Novinár Dag Daniš, ktorý je bývalým spolupracovníkom zavraždeného Jána Kuciaka vo svojom článku z marca 2021 poukázal na fakt, že liberálne a progresívne organizácie sa snažia získavať vplyv, rozdeľovať peniaze na svoje „ultraliberálne“ medzinárodné projekty na politické ciele.

„Malý príklad: v slovenskej Via Iuris, v minulosti financovanej aj sieťou amerického oligarchu Georgea Sorosa (Open Society Foundations), „vyrástla“ podpredsedníčka Progresívneho Slovenska a aktuálne prezidentka Zuzana Čaputová. Ideologicky zamerané nadácie založené Sorosom nie sú aktívne len politicky, ale aj mediálne. Starajú sa napríklad o ocenenia pre novinárov. Tento konflikt záujmov, keď vplyvný americký oligarcha financuje európsky tretí sektor, budúcich politikov a jeho organizácie každoročne odmeňujú vybraných novinárov, takmer nikomu neprekáža,“ vysvetlil Daniš.

Zdroj: InfoVojna / hnonline.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.