Americká nespokojnosť je pochopiteľná a nejde ani tak o politiku administratívy Joea Bidena v Afganistane, ktorá viedla ku katastrofálnej hanbe krajiny s fatálnym koncom pre niektorých občanov.

Vo štvrtok 26. augusta Najvyšší súd USA zrušil moratórium na vysťahovanie amerických občanov, ktorí v dôsledku krízy spôsobenej koronavírusovou pandémiou zostali bez peňazí na splácanie bývania. V skutočnosti teraz o osude Američanov rozhoduje Národná asociácia realitných kancelárií, ktorá predtým na najvyššom súde požadovala zrušenie moratória s odôvodnením, že je nezákonné. Toto rozhodnutie súdu anuluje predchádzajúce kroky Bidenovej administratívy o zavedení dočasného zákazu smerovaného voči realitným kanceláriám vysťahovať ich nájomcov po celých Spojených štátoch amerických.
Aké zmeny teda nastávajú v USA?
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte hoPodporiť terazUž od 1 € • jednorazovo
Po prvé, vďaka zrušeniu moratória sa do dvoch mesiacov ocitne na ulici takmer 3,5 milióna Američanov. Sú to ľudia, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii kvôli epidemiologickej situácii COVID-19. Ľudia bez domova a živobytia sú priamou príčinou zhoršujúcej sa kriminálnej situácie.
Po druhé, v štátoch a oblastiach, kde ľudia žijú s rizikom vysťahovania, je nepriaznivá epidemiologická situácia v dôsledku koronavírusovej infekcie. Masívny a okamžitý príliv ľudí do ulíc znamená ďalší nárast výskytu a vznik nových kmeňov koronavírusovej infekcie, ktoré sa po určitom čase rozšíria do celého sveta.
Americký prezident Joe Biden na túto situáciu nereaguje — ubehlo už niekoľko dní, no vôbec sa k tomu nevyjadril. Jediný, kto sa ozval, bola „neodolateľná“ Jen Psaki, ktorá vyhlásila, že „administratíva je z tohto rozhodnutia sklamaná“ a dodala, že „prezident Biden opäť vyzýva všetky organizácie, ktoré môžu zabrániť vysťahovaniu — od miest a štátov po miestne súdy, majiteľov domov a vládne agentúry — prijať naliehavé opatrenia“.
Psaki teda jednoznačne povedala, že vláda predstavovaná Joeom Bidenom nevyrieši problém s pobytom svojich občanov a presunie túto zodpovednosť na ostatných. Takáto je demokratická sloboda, ľudia v Spojených štátoch ju však už nepodporujú a v krajine hrozí vážny konflikt.
Jekaterina Agejeva špeciálne pre News Front
VIDEO: Pavel Durov- Britská vláda chce zakázať sociálne siete pre deti mladšie ako 16 rokov.
VIDEO: Nepoučiteľná EÚ uvalila na Rusko ďalšie sankcie v nádeji, že naň zvýši tlak, aby ukončilo vojnu na Ukrajine. ‚Každé ďalšie opatrenie zužuje Rusku priestor na manévrovanie,‘ pobavila svet Kaja Kallasová
VIDEO: Politológ Oskar Krejčí o hlúpych elitách v Európe, ktoré nerozumejú geopolitickej realite, o tom, že Rusko a USA si sú vedomé, že konvenčná vojna môže vyeskalovať do jadrového konfliktu a že konflikt na Ukrajine za toto riziko nestojí
VIDEO: Rusko počas masívnych útokov zasiahlo všetky ciele ukrajinského vojensko-priemyselného komplexu v troch mestách.
VIDEO: Európania sa podľa Sergeja Lavrova chybne domnievajú, že Rusko prehráva a Ukrajina vyhráva, a preto mu môžu klásť ultimáta
VIDEO: Na Slovensko pricestoval indický premiér Nárendra Módí. Premiér Robert Fico vyhlásil, že India predbieha vyspelé krajiny západnej Európy, ako sú Francúzsko či Nemecko, ale aj iné vyspelé štáty v iných častiach sveta.
OSN šírila falošné správy o obrovskom „koncentračnom tábore“ na Donbase kým Putin nezverejnil čísla
Ukrajinci hlásia prvé použitie novej ruskej rakety Banderoľ počas nočného útoku na Ukrajinu
Stierlitz proti Melnikovi a Banderovi: zabudnuté dielo o ukrajinských nacistoch
Ukrajinské médiá nechtiac prezradili vojenskú dielňu priamo vo filmovom štúdiu
Po výbušnom odhalení z USA padá ďalšie tabu! Čo sa deje v biolaboratóriách v Kazachstane?
„Obranný pakt“: Prvé ciele NATO vo vojne s Ruskom
„Všetkých utopíme v baltských vodách!“ Je načase, aby sa Rusko správalo ako Irán a vytvorilo „Hormuzský prieliv 2“ pre Nemecko, Dánsko, Poľsko, Švédsko a pobaltské štáty
Maďarský parlament obmedzil funkčného obdobia premiéra. O tom by mal rozhodovať ľud! – hovorí Orbán
Rokovania o konečnej podobe mierovej dohody medzi USA a Iránom sa začnú po tom, ako Teherán overí splnenie amerických záväzkov vrátane zrušenia námornej blokády a uvoľnenia zmrazených aktív.
VIDEO: Robert Fico o možnom podpise mierovej dohody medzi Iránom a USA, plánovanom stretnutí s maďarským premiérom Péterom Magyarom, o rozpadávajúcom sa falošnom obraze Slovenska prezentovanom protislovenskými médiami a opozíciou, opätovnom obnovení výroby hliníka v Žiari nad Hronom
Spojeným štátom a Iránu sa podarilo dosiahnuť mierovú dohodu. Oficiálne ju podpíšu v piatok 19. júna 2026 vo Švajčiarsku. Izrael sa do poslednej chvíle snažil dosiahnutie dohody zmariť útokmi na Libanon.
„Ochrana zdravia obyvateľov musí mať prednosť pred vedeckými, komerčnými či geopolitickými záujmami,“
Prestížna návšteva indického premiéra dala facku protislovenským médiám! Zo závisti jeho príchod úplne odignorovali Enko aj Aktuality
VIDEO: Steven Spielberg věří, že Den odhalení silně otřese vírou křesťanů po celém světě
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Asi 3,5 milióna Američanov bude do dvoch mesiacov vysťahovaných zo svojich domovov — čo s tým má Biden?
Asi 3,5 milióna Američanov bude do dvoch mesiacov vysťahovaných zo svojich domovov — čo s tým má Biden?
Asi 3,5 milióna Američanov bude do dvoch mesiacov vysťahovaných zo svojich domovov — čo s tým má Biden?