Slovanské Noviny

22. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Publicista a politický analytik Roman Michelko komentuje systém likvidovania oponentov, v ktorom na politickú objednávku svedčia profesionálni kajúcnici.

Ako funguje súčasný systém usvedčovania nepohodlných ľudí? Politické zadanie je jasné. Netreba sa snažiť, netreba pátrať, vypočúvať, hľadať dôkazy. Na usvedčenie nepohodlných nominantov predchádzajúcej garnitúry stačí jediné: svedectvá profesionálnych udavačov, takzvaných kajúcnikov. Už je všeobecne známe, že najväčší zlodeji a podvodníci sa stretali s Matovičom ešte za minulej vlády, keď oni kradli a on bol v opozícii. Asi vtedy nastala dohoda o ich beztrestnosti a v podstate možnosti „zakopávať“ si nakradnutý majetok, ak budú správne svedčiť.

Ako to funguje, ukazuje príklad zločinca Ľudovíta Makóa, ktorý žije v Dubaji. V destinácii, kde roky ukladal svoj majetok. Tieto tvrdenia viacerých médií nikto z kompetentných nepoprel. Naopak, prokurátor tento týždeň pripustil, že môžu byť pravdivé.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Pripomeňme, že Makó je nielen kľúčový svedok, ktorý do radu udáva ľudí ako Bödör, Kováčik, Brhel či Pčolinský…, Makó je v prvom rade zločinec (už to môžeme povedať bez podmienečného spôsobu, priznal sa). Ako šéf Kriminálneho úradu Finančnej správy figuroval na výplatnej páske bödörovcov. Platili mu 10-tisíc eur mesačne. Bol členom ich zločineckej skupiny, ktorá vydierala podnikateľov. Okrem toho zrejme vyberal výpalné aj mimo tejto skupiny. Ako šéf daňovej kriminálky.

Keď na neho udrela NAKA, s čím zjavne rátal, už pred tým si podmienky spolupráce pravdepodobne dohodol s Matovičom, s ktorým sa stretával aj v čase, kedy páchal zločiny. Po zmene garnitúr začal okamžite spolupracovať. Udal Lučanského, Slobodníka, Beňu, Kováčika, Gašpara, Pčolinského, Brhela, bödörovcov…

Z nebezpečného zločinca sa stala užitočná krysa. Aspoň z pohľadu vyšetrovateľov a prokuratúry. Za odmenu ho pustili z väzby. Stíhaný je na slobode. Je však zvrátené, aby mohol zločinec a kľúčový svedok cestovať. A zdržiavať sa v Emirátoch. Teda v krajine, o ktorej je známe, že vydáva podvodníkov ich materským krajinám len veľmi neochotne.

Ak je pravda, že Makó sa zdržiava v Dubaji, možnosti jeho monitorovania sú obmedzené. A naopak. O niečo širšie sú možnosti Makóa zmiznúť z dohľadu úradov. Možno by sa dalo akceptovať, že Makó sa z bezpečnostných dôvodov zdržiava na neznámom mieste v niektorej z krajín EÚ – pod dozorom polície. No pri Dubaji by bezpečnostné argumenty pôsobili komicky. Slovom, režim, v ktorom si užíva luxus „kajúcnik“ Makó, pôsobí nehorázne.

Prokurátor by mal vysvetliť, či je pravda, že stíhaný zločinec a svedok Makó sa často zdržiava v Emirátoch. A prečo mu to umožnili. Ďalšou témou, ktorá by nás mala znepokojovať, sú mierne tresty pre zločincov, ktorí pristúpili na spoluprácu s prokuratúrou.

Dva príklady: Beňa a Čech. Bývalý zástupca riaditeľa SIS Beňa bol pôvodne podozrivý z korupcie a vydierania, začo mu hrozil mimoriadne vysoký trest (25 rokov). Čech bol podozrivý z rozsiahlej korupcie na Finančnej správe.Obaja po dohode s prokurátorom vyviazli so symbolickými trestmi. Teda s podmienkou. Iste, obaja mohli rátať so zmiernením trestu. Za priznanie viny, spoluprácu s vyšetrovateľmi a ochotu svedčiť proti vplyvným postavám korupčných schém. Lenže – podmienečné tresty vyzerajú nespravodlivo. Hlavne pri Beňovi, ktorý dokázal preplávať od hroziaceho trestu 25 rokov k prekvalifikovaniu skutku, kde stačil podmienečný trest.

No a bonus na záver: Beňo sa priznal, že zobral najmenej 20-tisíc eur. Ten najmenší možný trest, ktorý sa za takých okolností dáva, je dvojnásobok korupčnej sumy. A koľko dostal Beňo? Najprv bol návrh na 7-tisíc, neskôr ho predseda Špecializovaného trestného súdu Ján Hrubala zvýšil na 14-tisíc eur. To je absolútny výsmech!

Strana ZA ĽUDÍ končí. Otázne je, ako dopadne strana v koalícii. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková chce byť účastná koaličných rád, keďže kontroluje sedem poslancov. Igor Matovič nesúhlasí. Čo nastane ďalej? Vieme, že Richard Sulík jasne deklaroval, že ak odíde strana ZA ĽUDÍ, odchádza z koalície aj strana SaS. Nedajme sa oklamať! Teraz sa nehrá o stratu ústavnej väčšiny, ide o rozpad jednoduchej väčšiny. Len mediálny mainstream Vám to nepovie. Zakomplexovanosť Veroniky Remišovej, strach o svoj post a odhodlanie hájiť ho akýmikoľvek podlými prostriedkami môžu nakoniec koalíciu definitívne pochovať. Aspoň niečo dobré tak môže Remišová pre Slovensko urobiť.

Zdroj: YouTube Roman Michelko

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.