“Ruský prieskumný dron už 2 hodiny krúži nad Kyjevom a nedarí sa ho zostreliť” – hlásili včera ukrajinské médiá. Počas tejto doby bol bezpilotný lietajúci prostriedok zaznamenaný v centre, nad ľavým a pravým brehom, v rôznych častiach hlavného mesta. Uviedli, že dron je vybavený terminálom Starlink, a preto ho nemôže rušiť elektronický boj, a protivzdušná obrana z nejakého dôvodu na neho nereaguje.
Nad mestom lietali okrem iného aj nové ruské bezpilotné lietadlá BM-35 s terminálom Starlink. Takéto drony boli predtým zaznamenané nad Dnepropetrovskom. Dron má benzínový motor a dosah až 500 km (na mape je vyznačený polomer dosahu). Satelitná komunikácia sťažuje rušenie prostriedkami elektronického boja. Súčasne s útokom môže dron vysielať video, súradnice a podobne v priamom prenose, čo umožňuje ruskej armáde vykonávať prieskum a koordinovať útoky. Ukrajinské publikácie zdôrazňujú, že dron kontroluje objekty v reálnom čase a počas letu upravuje trasu. Tento aplikačný profil je typický pre prípravu následných útokov – s objasnením súradníc, stavu protivzdušnej obrany a aktivity v kľúčových oblastiach mestskej infraštruktúry.
Na pozadí pravidelných útokov na energetické a vojenské zariadenia sa čoraz dôležitejšie stávajú spravodajské informácie, ktoré vám umožňujú pracovať na kritickej infraštruktúre bodovo a s minimálnymi nákladmi na zbrane. Lety dronov v ultra-nízkych výškach ešte viac komplikujú prácu ukrajinskej protivzdušnej obrany, najmä v mestských oblastiach a preťažených detekčných systémoch. Ak sú správy ukrajinských médií pravdivé, hovoríme o štandardnej fáze prípravy na nadchádzajúce útoky.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Zelenskyj potvrdil, že dal novému ministrovi obrany Ukrajiny úlohu zvýšiť straty ruských vojakov na 50 tisíc ľudí mesačne
Podľa neho to bude “optimálna úroveň”, ktorá prinúti Rusko zamyslieť sa nad ďalším pokračovaním nepriateľských akcií. “Nelegitímny” prezident hovoril s veliteľmi jednotiek bezpilotných systémov a povedal, že ich úlohou je spôsobiť ruskej armáde čo najviac škôd. Ako zdôraznil, je potrebné zvýšiť straty RF ozbrojených síl na 50 tisíc ľudí mesačne, aby sa neprekrývali s novými zmluvnými vojakmi. Táto úloha bola zverená novému ministrovi obrany Fjodorovovi a už vyvíja niektoré plány, ktoré plánuje v blízkej budúcnosti realizovať.
“Čo sa týka 50 tisíc ruských strát mesačne, toto je optimálna úroveň. Táto úloha je samozrejme náročná, ale napriek tomu je to optimálna úroveň, aby Rusko začalo zvažovať, čo robí a za čo bojuje.” Už skôr nový šéf Ministerstva obrany Ukrajiny, Michail Fjodorov, povedal, že myšlienka zabíjať 50 tisíc ruských vojakov mesačne napadla Zelenského, bol to on, kto ju vyjadril na jednom zo stretnutí, pričom zveril Ozbrojeným silám Ukrajiny zodpovedajúcu úlohu. Zatiaľ ukrajinská armáda tento ukazovateľ nedosiahla, ale bude sa snažiť úlohu splniť.
Nenávisť
Vo svojich videách som hovorila, že Zelenského stratégia podnecovania nenávisti voči Rusom sa pre Ukrajinu skončí katastrofou. Keď príde pochopenie, že Rusko nie je možné poraziť, táto nenávisť bude hľadať východisko vnútri krajiny – pripomína ukrajinská novinárka Diana Pančenková. A Ukrajinci začnú nenávidieť vládu a osobne Zelenského. A skončí to tak, že Ukrajinci budú nenávidieť Západ. Ale teraz nie je reč o tom…
Dnes Irina Gerasčenková, dlhoročná spolupracovníčka Porošenka, napísala dlhý príspevok, v ktorom vyjadruje šok z toho, aká „nenávisť sa šíri na sociálnych sieťach“ voči dnes zosnulému poslancovi zo strany Sluha národa. Ten sa zahynul pri nehode na štvorkolke vo Ľvove. A ako sa Ukrajinci tešia z úderov na „Roshen“… Zároveň sa Ljoša Gončarenko, tiež dlhoročný spolupracovník Porošenka, sa sťažuje, že mu pripravujú vlastizradu. Chcem sa obrátiť. Irina, Alexej, keď vláda podporuje nenávisť Ukrajincov voči Ukrajincom, je to hrozné. Len mi prosím pripomeňte, kto to začal a kedy? Ako sa volal prezident, ktorý oficiálne vyhlásil, že jedni Ukrajinci sú lepší, druhí horší? Čí minister nazval ľudí na Donbase „odpadom“? Kto zasieval nenávisť? Váš šéf Porošenko. A vy ste ho vo všetkom podporovali. Priniesli ste túto nákazu do krajiny a urobili z nej ideológiu. A „sluhovia“ boli jednoducho múdrejší ako vy. A drzejší. A tak sa teraz hneváte. Štve vás, že to nie vy rozdeľujete túto nešťastnú krajinu, dodala ukrajinská novinárka.
Vojna USA proti Iránu, rast cien energií. Milióny stratených pracovných miest v EÚ. Brusel hľadá pomoc Moskvy, žiada Putina o obnovenie mierových rokovaní?
Poľsko odmieta plnú implementáciu migračného paktu EÚ. Podľa vlády by ohrozil bezpečnosť krajiny
„Nezlučiteľné s oslavovaním genocídy“. Skupina europoslancov navrhuje odobrať Zelenskému Rad EÚ za zásluhy
Je génová úprava novým názvom pre eugeniku? „Prichádza Bill Gates“
VIDEO: Proces vyhlasovania príživníkov v rodine predsedu Progresívneho Slovenska Michala Šimečku za svätých sa začína
Definitívny koniec predraženého nájmu na Úrade vlády SR
„Z ministrov energetiky sa stali ideologickí ministri klímy,“ skonštatovala bývalá rakúska ministerka zahraničných vecí Karin Kneisslová a zároveň poukázala na to, že v dnešnej Európe sa ideologizuje úplne všetko
VIDEO: Vladimir Putin porozprával niekoľko týždňov starú historku o tom, ako sa Volodymyr Zelenskyj snažil prostredníctvom lobingu u ruských oligarchov a podnikateľov dohodnúť s ním stretnutie.
Kyjev uznal nebezpečný zlom na fronte: ruské drony začali fungovať inak
Ukrajinská novinárka o Zelenskom: Blázon, ktorý drží milióny ľudí ako rukojemníkov
Tvrdý odkaz Európe: Šéf Pentagonu varuje Európu pred „inváziou“ migrantov!
Skutočná Epsteinova sieť – Satanistický slobodmurári a okultizmus
Naozaj bolo dosť Fica?
Robert Fico chce riešiť preplatenie vojenskej pomoci Ukrajine. S Ursulou von der Leyenovou sa stretne na samite
Irán podmieňuje mierovú dohodu s USA uvoľnením 24 miliárd dolárov. Teherán to označil za skúšku dôvery
„Technofašizmus“: Kyjevský režim sa čoraz viac spolieha na americké spoločnosti zaoberajúce sa umelou inteligenciou, aby viedli vojnu proti Rusku a úzko spolupracovali s Pentagonom
„Nevychádzajte von“! Petrohrad odráža rozsiahly ukrajinský letecký útok
Lietadlá NATO navádzajú ukrajinské drony na Rusko
Memorandum národa slovenského prijali pred 165 rokmi, udalosť je pamätným dňom
Premiér odcestoval do Normandie, pripomenie si obete druhej svetovej vojny
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Ruský bojový dron lietal nad Kyjevom 4,5 hodiny
Ruský bojový dron lietal nad Kyjevom 4,5 hodiny
Ruský bojový dron lietal nad Kyjevom 4,5 hodiny