Po pamätných predvianočných protestoch farmárov v Bruseli Leyenovej Európska komisia v novom roku predsa podpísala zmluvu o voľnom dovoze juhoamerických potravín so združením MERCOSUR. Aktivista Heredoš je šokovaný, že dohodu podporila aj slovenská vláda. „Vláda dohodou pochovala našich farmárov,“ vyčíta vláde v emotívnom videu.
„Vážení občania, nebudeme sa nečinne prizerať v našom združení a ja budem hovoriť nahlas. Nikto nedal vláde mandát na to, aby pochovala slovenských farmárov cez súhlas s dohodou MERCOSUR,“ začína tradične zostra predseda OZ Voľná zóna a vyčíta vláde, že rukou ministra pôdohospodárstva Richarda Takáča (SMER-SD) súhlasí s dohodou o voľnom obchode „v čase, kedy čelíme na Slovensku nebývalému rozvratu potravinárskeho segmentu. Viete, čo hovoria čísla?“ cituje vzápätí.
1340 kamiónov potravín zo zahraničia denne
„Oficiálne čísla hovoria o tom, že zo zahraničia vozíme absolútne najvyššie, deformačné množstvo kamiónov potravín denne – a to konkrétne už vyše 1340 denne,“ poukazuje na dramatický rast v posledných rokoch:
2018 – 700 kamiónov denne
2020 – 823 kamiónov denne
2022 – 934 kamiónov denne
2024 – 1340 kamiónov denne
Takýto dovoz sa samozrejme odrazil aj na bilancii obchodu s potravinami.
Saldo potravín 2,44 miliardy
„Podľa štatistík Štatistického úradu dosiahlo záporné saldo nášho zahraničného obchodu v segmente agro-potravinárstva v roku 2016 zhruba 1.2 miliardy eur; behom 8 rokov sa v roku 2024 saldo zdvojnásobilo (+ 100% nárast) na neuveriteľnú sumu 2.44 miliárd eur! Opakujem, 2.44 miliárd eur!“ Za toľko dovezieme potravinársky tovar na Slovensko v tých 1340 kamiónoch jedla denne. „Tieto štatistiky sú desivé a v tomto marazme, kde sa ako Slovensko nachádzame, je schopná vláda odsúhlasiť dohodu MERCOSUR a 4 dni byť absolútne ticho o dôvodoch, prečo sme tak urobili a prečo by mala byť pre Slovensko a jej farmárov výhodná!“ viní ďalej Miroslav Heredoš.
Susedia PROTI tajnej dohode
Dohodu odmietlo Rakúsko, Poľsko, Maďarsko i Francúzsko s Írskom. Slovensko hlasovalo za! „Je potrebné sa verejne opýtať vlády, prečo verejnosť neinformuje aj prečo je dohoda utajená a nie je ako sa ku nej dostať,“ šokuje predseda Heredoš. „Prečo vláda hlasovala ZA a aké sú výhody tejto dohody, keď uvedených 5 krajín dohodu správne odmietlo? Týmito aktivitami, číslami a dátami žiadame, aby vláda a minister Takáč od dohody ustúpili a informovali verejnosť, o čo tu ide!“ dôrazne žiada nahnevaný predseda Heredoš.
/ hlavnydennik.sk /
Generácia bez koreňov
Budúcnosť patrí malým komunitám
Slovenské národné divadlo včera opäť ukázalo, akú silu má skutočné umenie
BOOOOM: „BlackRock“ práve zabránil investorom vybrať si vlastné peniaze.
Rusko presmeruje dodávky plynu do EÚ na iné trhy
EK priznala, že pozná skutočný dôvod odstavenia Družby
Americkej armáde dochádza munícia na diaľkové ovládanie a na kompenzáciu kopíruje iránske drony
Microsoft je podozrivo ticho. Irán dnes zbombardoval dátové centrá v Perzskom zálive
VIDEO: Iracká Victoria horí po iránskom raketovom útoku. Americké základne v Perzskom zálive sa stávajú nepoužiteľnými
Šokujúce zverejnenie FBI: Trump obvinený zo sexuálneho napadnutia!
Prečo vás neustále sťažovanie sa a vyplakávanie iných ľudí robí hlúpymi?
Trump: Kuba „čoskoro padne“
Ukrajinský analytik hrozí Maďarsku: Zbalíme všetkých mužov v Maďarsku
V Európe sa nenápadne sformoval ďalší totalitný štát
Šokujúci zásah v Maďarsku: Sedem Ukrajincov a bývalý generál zadržaní s miliónmi a zlatom!
Danko Ficovi: Prázdne gestá Orbánovi nepomôžu, treba začať konať
Gyimesi po slovách Zelenského: Tu vidíte európske hodnoty v praxi. Kradnú, vyhrážajú sa, zabíjajú
Zelenského nový spôsob ako zničiť budúcnosť Ukrajiny
Ďalší útok na Tel Aviv: Iránu nedochádzajú rakety, zatiaľ míňa staršie modely
Iránske rakety zasiahli mrakodrap, kam sa presunuli dôstojníci 5. flotily amerického námorníctva
zo sekcie
VIDEO: 1340 kamiónov potravín denne! Heredoš je šokovaný zmluvou s MERCOSURom: Pochová našich farmárov!
VIDEO: 1340 kamiónov potravín denne! Heredoš je šokovaný zmluvou s MERCOSURom: Pochová našich farmárov!
VIDEO: 1340 kamiónov potravín denne! Heredoš je šokovaný zmluvou s MERCOSURom: Pochová našich farmárov!