Ministerstvo cestovného ruchu a športu SR vyhlasuje výzvu na podporu športových pohybových táborov pre mládež Ministerstvo cestovného ruchu a športu Slovenskej republiky vyhlasuje výzvu na predkladanie žiadostí o dotáciu na organizáciu športových pohybových táborov pre deti a mládež počas letných prázdnin.

Výzva je určená pre športové organizácie, obce, kraje, občianske združenia a iné oprávnené subjekty s cieľom podporiť zmysluplné, aktívne a zdravé trávenie voľného času detí.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Celková alokácia výzvy je 300 000 eur, s možnosťou získať príspevok od 2 000 do 5 000 eur na jedno podujatie. Aktivity musia byť realizované v období od 1. júla do 31. augusta 2025.
„Túto výzvu vyhlasujeme trochu symbolicky krátko po Medzinárodnom dni detí a je to taký malý príspevok k blížiacim sa letným prázdninám. Pohyb je kľúčom k zdraviu a zdravie detí je základom zdravej spoločnosti. Chceme preto podporiť tých, ktorí aj cez prázdniny venujú svoj čas a energiu mladým – trénerom, organizátorom, dobrovoľníkom. Ich práca má obrovský význam,“ povedal minister cestovného ruchu a športu Rudolf Huliak.
O prostriedky z výzvy sa môžu uchádzať organizátori športových a pohybových táborov s účasťou min. 20 detí/mládeže, podujatia organizované minimálne 5 po sebe nasledujúcich pracovných dní (1 turnus) a tábory s doloženou históriou organizácie aspoň 5 ročníkov a s min. 10-ročnou tradíciou činnosti žiadateľa v oblasti športu.
„Dlhodobo sa usilujeme o rozvoj mládežníckeho a regionálneho športu. Práve takéto tábory majú potenciál nielen budovať vzťah k pohybu a zdravému životnému štýlu, ale aj spájať komunity, motivovať deti a vytvárať zážitky, na ktoré budú spomínať celý život. Aj preto chceme rozvíjať a podporovať nielen profesionálny šport, ale aj základné formy pohybových aktivít v každom regióne Slovenska,“ dodala štátna tajomníčka pre šport Ivana Šufliarska Libiaková.
Žiadosti je možné predkladať od pondelka 9.6. elektronicky vyplnením formulára, ktorý je dostupný na https://mincrs.egrant.sk/. Všetky podrobnosti o podmienkach zapojenia, oprávnených nákladoch a požiadavkách sú dostupné na oficiálnej stránke ministerstva.
/ hlavnydennik.sk /
VIDEO: Nepoučiteľná EÚ uvalila na Rusko ďalšie sankcie v nádeji, že naň zvýši tlak, aby ukončilo vojnu na Ukrajine. ‚Každé ďalšie opatrenie zužuje Rusku priestor na manévrovanie,‘ pobavila svet Kaja Kallasová
VIDEO: Politológ Oskar Krejčí o hlúpych elitách v Európe, ktoré nerozumejú geopolitickej realite, o tom, že Rusko a USA si sú vedomé, že konvenčná vojna môže vyeskalovať do jadrového konfliktu a že konflikt na Ukrajine za toto riziko nestojí
VIDEO: Rusko počas masívnych útokov zasiahlo všetky ciele ukrajinského vojensko-priemyselného komplexu v troch mestách.
VIDEO: Európania sa podľa Sergeja Lavrova chybne domnievajú, že Rusko prehráva a Ukrajina vyhráva, a preto mu môžu klásť ultimáta
VIDEO: Na Slovensko pricestoval indický premiér Nárendra Módí. Premiér Robert Fico vyhlásil, že India predbieha vyspelé krajiny západnej Európy, ako sú Francúzsko či Nemecko, ale aj iné vyspelé štáty v iných častiach sveta.
OSN šírila falošné správy o obrovskom „koncentračnom tábore“ na Donbase kým Putin nezverejnil čísla
Ukrajinci hlásia prvé použitie novej ruskej rakety Banderoľ počas nočného útoku na Ukrajinu
Stierlitz proti Melnikovi a Banderovi: zabudnuté dielo o ukrajinských nacistoch
Ukrajinské médiá nechtiac prezradili vojenskú dielňu priamo vo filmovom štúdiu
Po výbušnom odhalení z USA padá ďalšie tabu! Čo sa deje v biolaboratóriách v Kazachstane?
„Obranný pakt“: Prvé ciele NATO vo vojne s Ruskom
„Všetkých utopíme v baltských vodách!“ Je načase, aby sa Rusko správalo ako Irán a vytvorilo „Hormuzský prieliv 2“ pre Nemecko, Dánsko, Poľsko, Švédsko a pobaltské štáty
Maďarský parlament obmedzil funkčného obdobia premiéra. O tom by mal rozhodovať ľud! – hovorí Orbán
Rokovania o konečnej podobe mierovej dohody medzi USA a Iránom sa začnú po tom, ako Teherán overí splnenie amerických záväzkov vrátane zrušenia námornej blokády a uvoľnenia zmrazených aktív.
VIDEO: Robert Fico o možnom podpise mierovej dohody medzi Iránom a USA, plánovanom stretnutí s maďarským premiérom Péterom Magyarom, o rozpadávajúcom sa falošnom obraze Slovenska prezentovanom protislovenskými médiami a opozíciou, opätovnom obnovení výroby hliníka v Žiari nad Hronom
Spojeným štátom a Iránu sa podarilo dosiahnuť mierovú dohodu. Oficiálne ju podpíšu v piatok 19. júna 2026 vo Švajčiarsku. Izrael sa do poslednej chvíle snažil dosiahnutie dohody zmariť útokmi na Libanon.
„Ochrana zdravia obyvateľov musí mať prednosť pred vedeckými, komerčnými či geopolitickými záujmami,“
Prestížna návšteva indického premiéra dala facku protislovenským médiám! Zo závisti jeho príchod úplne odignorovali Enko aj Aktuality
VIDEO: Steven Spielberg věří, že Den odhalení silně otřese vírou křesťanů po celém světě
Ukrajina zaútočila, Rusko reagovalo! Výsledok: Ukrajina má deväť mŕtvych, v Rusku hlásia 3 obete
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Ministerstvo poskytne stovky tisíc eur na podporu športových táborov
Ministerstvo poskytne stovky tisíc eur na podporu športových táborov
Ministerstvo poskytne stovky tisíc eur na podporu športových táborov