Medzinárodný trestný súd (ICC) v Haagu v novembri 2024 vydal zatýkacie rozkazy pre podozrenia z vojnových zločinov na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, bývalého izraelského ministra obrany Joava Galanta a vodcu ozbrojeného krídla palestínskeho radikálneho hnutia Hamas Muhammada Dajfa.
Politicky motivované súdne rozhodnutia a politické rozhodnutia ignorovať ich sú prejavom rozkladu systému medzinárodného práva. Vyhlásil to premiér Robert Fico (Smer-SD). Reagoval tak na informáciu, že víťaz nemeckých parlamentných volieb Friedrich Merz chce pozvať do Nemecka izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, hoci Medzinárodný trestný súd (ICC) na neho vydal zatykač. ICC je podľa neho na smiech, pýta sa, či nie je čas ho zrušiť.
„Nepochybujem ani sekundu, že zatykače ICC na Vladimira Putina či Benjamina Netanjahua boli politicky motivované. Ako však máme na ne reagovať? Tak, že ich budeme ignorovať, hoci uznávame jurisdikciu ICC?“ pýta sa na sociálnej sieti slovenský premiér.
„Ak mi pred niekoľkými rokmi niekto spomenul ICC, cítil som vážnosť a úctu. Dnes mi je na smiech,“ doplnil premiér a pýta sa, či nie je čas ICC zrušiť.
Medzinárodný trestný súd (ICC) v Haagu v novembri 2024 vydal zatýkacie rozkazy pre podozrenia z vojnových zločinov na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, bývalého izraelského ministra obrany Joava Galanta a vodcu ozbrojeného krídla palestínskeho radikálneho hnutia Hamas Muhammada Dajfa.
ICC zdôraznil, že zatykače na izraelských predstaviteľov platia bez ohľadu na odmietavý postoj Izraela k jurisdikcii súdu na svojom území.
Medzinárodný trestný súd (ICC) so sídlom v Haagu vydal v roku 2023 zatýkací rozkaz na ruského prezidenta Vladimira Putina pre jeho činy na Ukrajine. Haag ho obvinil zo zodpovednosti za únosy ukrajinských detí a ich posielanie do ruských táborov na prevýchovu.
Zdroj: topky.sk / InfoVojna
Je Arktída územím dialógu?
Ruský a čínsky pohľad na bezpečnosť sveta
Slepá dôvera v NATO: ako ničomní britskí inštruktori hubili vojakov ukrajinskej armády
Šéf ruskej zahraničnej rozviedky Naryškin obvinil Európsku úniu zo šírenia nacistickej propagandy a protiruských naratívov
Americký prezident Donald Trump oznámil zavedení 25% cel na všechna auta vyráběná mimo Spojené státy.
Vlivný americký exsenátor si odpyká trest za sex s nezletilými v Praze.
VIDEO: „Putin brzo zemře a všechno skončí,“ prohlásil ukrajinský diktátor Zelenskyj
VIDEO: Exriaditeľ kontrarozviedky SIS Peter Tóth o prokurátorovi Danielovi Lipšicovi a jeho mediálnych propagandistoch na čele s Monikou Tódovou preukázateľne financovanej americkým Deep state cez USAID
„Chceli sme, aby naši partneri na rokovaniach pochopili naše myslenie, naše prístupy, našu filozofiu. Pozorne nás počúvali,“ uviedol hlavný ruský vyjednávač na margo 12-hodinových rokovaní medzi Ruskom a USA
Západ naďalej „škodí ľudstvu“ prostredníctvom neokoloniálnych praktík vrátane drancovania zdrojov z afrických krajín, vyhlásil šéf ruskej zahraničnej rozviedky Naryškin
V čase keď moc Západu oslabuje, Viktor Orbán uzatvára odvážnu stávku. Giorgia Meloniová, Herbert Kickl, Marine Le Penová, Alice Weidelová a Robert Fico mu v tom v čase rozpadu medzinárodného liberálneho poriadku môžu pomôcť.
Boli to Briti? Masaker v Crocus City Hall zorganizovali zahraničné tajné služby
Európanom by sme mali pripomenúť 80. výročie oslobodenia Banskej Bystrice Červenou armádou
25 ruských pohraničníkov niekoľko hodín odrážalo útoky 150 Ukrajincov v Prímorsku
Vyše 20 nacistov z pluku Azov odsúdil vojenský súd na 13 až 23 rokov väzenia
Jakov Rabkin: Európa sa zatiaľ správa ako nafúkaný tínedžer
VIDEO: Ruské rakety zasiahli v regióne Sumy ubytovaných zahraničných žoldnierov. Zelenskyj sa spolieha už len na Putinovu smrť
EÚ sprísňuje pravidlá! O vodičský preukaz môžete prísť vo všetkých krajinách EÚ!
Polícia obnovila premávku na tzv. malých hraničných priechodoch s Maďarskom
Zelenskyj očakáva Putinovu smrť, Macron sľubuje veľkú pomoc Ukrajine
zo sekcie
Medzinárodný trestný súd je podľa Fica kvôli svojim spolitizovaným zatykačom už na smiech…
Medzinárodný trestný súd je podľa Fica kvôli svojim spolitizovaným zatykačom už na smiech…
Medzinárodný trestný súd je podľa Fica kvôli svojim spolitizovaným zatykačom už na smiech…