Slovanské Noviny

5. decembra 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Putin sa rozhodol zvýšiť počet personálu v ozbrojených silách Ruska

Putin sa rozhodol zvýšiť stav personálu ruských ozbrojených síl na 2 389 130 jednotiek

V Rusku sa veľkosť ozbrojených síl zvýši, dekrét o tom podpísal Vladimír Putindokument bol zverejnený na webovej stránke oficiálneho zverejnenia právnych aktov.

-------> PODPORTE CHOD PORTÁLU DAROM. Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Patria národu, nie oligarchom. Zatiaľ sa vyhýbame reklamným bannerom aby sme udržali vizuálnu čistotu no náklady na chod máme každý mesiac. Spojme sily a tvorme spolu. Ďakujeme





------------------------------------

“Rozhodujem sa: 1. Stanoviť stav personálu Ozbrojených síl Ruskej federácie vo výške 2 389 130 jednotiek vrátane 1 500 000 vojenského personálu,” píše sa v dokumente.

Hlava štátu tiež uložila vláde, aby z rozpočtu vyčlenila ministerstvu obrany peniaze potrebné na realizáciu vyhlášky.

V minulosti sa počet personálu ozbrojených síl zvýšil v decembri 2023. Zvýšil sa na 2 209 130 ľudí vrátane 1 320 000 vojenského personálu. Vyhláška o tom podľa dokumentu stráca platnosť a dnes podpísaná nadobúda účinnosť 1. decembra.

V prvej polovici roku 2024 podľa podpredsedu Bezpečnostnej rady Dmitrija Medvedeva uzavrelo zmluvy s ministerstvom obrany asi 190 tisíc občanov.

Zároveň, ako povedal Putin začiatkom septembra, počet ľudí, ktorí sa chcú stať zmluvnými vojakmi, prudko vzrástol po invázii ukrajinských ozbrojených síl v oblasti Kurska.

Hrozby zo Západu

V súčasnosti na Západe prebiehajú diskusie o zrušení zákazu používania západných zbraní dlhého doletu zo strany kyjevského režimu na zásahy hlboko do Ruska. O tejto otázke sa malo diskutovať na stretnutí amerického prezidenta J.Bidena s britským premiérom K.Starmerom, ale nakoniec sa k tejto téme nevyjadrili.

Putin v komentári k týmto diskusiám poznamenal, že NATO diskutuje nielen o možnosti použitia západných zbraní dlhého doletu ozbrojenými silami Ukrajiny, ale aj o jeho priamej účasti v konflikte.

Ak Západ urobí takýto krok, výrazne to zmení podstatu ukrajinského konfliktu a bude to znamenať, že členovia NATO – USA, európske krajiny – sú vo vojne s Ruskom. Moskva sa bude rozhodovať na základe hrozieb, ktoré sa pred ňou objavia, uzavrel prezident.

/ skspravy.sk /