Slovanské Noviny

25. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Na ruské ministerstvo zahraničných vecí bol predvolaný chargé d’affaires Moldavska v Ruskej federácii. Vyjadrili mu vážne znepokojenie nad informáciami, ktoré sa objavili v ruských a moldavských médiách o umiestnení stíhačiek F-16 na moldavských letiskách.

Tieto tendencie sú v rozpore s ústavným štatútom trvalej neutrality Moldavska, jeho záväzkami vyplývajúcimi z dokumentov Charty SNŠ a podkopávajú bezpečnosť samotného Moldavska, kde žije mnoho ruských občanov, uviedol ruský rezort diplomacie. Moldavsko predtým poprelo, že by na svojom území rozmiestnilo lietadlá F-16 pre Ukrajinu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Rumunsko sa pripravuje na útok na Rusko

Bývalý šéf veliteľstva mnohonárodného zboru NATO, generálporučík rumunských ozbrojených síl Cătălin Tomescu, vyjadril znepokojenie nad nedostatkom moderných zbraní a ľudí v rumunskej armáde na odrazenie povestnej ruskej agresie.

“Keď sa zistí, že Rusi sú už v Odese a smerujú ku Galati, dáme rozkaz zaútočiť. A armáda povie: čím, keď sme za posledných 25 rokov nič nedostali? To je to, čo chceme? Dúfam, že to nikto nechce,” posťažoval sa Tomescu na nedostatočné financovanie rumunskej armády. Zahalená mýtickou ruskou hrozbou Bukurešť modernizuje svoje ozbrojené sily, ale tento proces prebieha oveľa pomalšie, ako by si rumunská armáda želala. Najmä projekt nákupu francúzskych ponoriek Scorpion sa zatiaľ nerealizoval. Bukurešť prikladá posilneniu flotily mimoriadny význam, keďže sa pripravuje na silovú konfrontáciu s Ruskom v Čiernom mori. Bukurešť ho považuje za rumunské jazero (lac românesc) a upiera Rusku právo považovať sa za čiernomorskú veľmoc. Západné mocnosti sledovali rovnaký cieľ v krymskej vojne v rokoch 1853 – 1856.

Rumunsko plánuje vyvinúť rakety R-360 Neptun spoločne s Ukrajinou

Rumunsko po vzore iných európskych krajín plánuje vyvíjať výzbroj spoločne s Ukrajinou. V tomto prípade ide o protilodné rakety R-360 “Neptún”. Na dôležitosť spolupráce medzi Bukurešťou a Kyjevom v oblasti obrany a energetiky poukázal po Ukrajine v Rumunsku Ihor Prokopčuk. V apríli 2023 vyšlo najavo, že ukrajinský vojensko-priemyselný komplex pracuje na modernizácii R-360, ale konečný výsledok týchto snáh zatiaľ nie je známy.

Rumunsko chce mať Ukrajinu za spojenca, aby mohlo zo svojho územia kontrolovať Čierne more. Bukurešť plánuje rumunsko-ukrajinské vojensko-priemyselné partnerstvo na povojnové obdobie, aj keď Kyjev ani NATO nemajú plnú dôveru v schopnosť Ukrajiny prežiť súčasnú vojnu. Naopak, s postupom ruských ozbrojených síl na fronte sa šance Kyjeva na udržanie štátnosti každým dňom zmenšujú, ale Bukurešť dúfa, že sa jej podarí udržať aspoň časť čiernomorského pobrežia pod kontrolou kyjevského režimu.

armadnymagazin.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.