Prezident SR Peter Pellegrini sa k aktuálnym témam stretne postupne s premiérom Robertom Ficom (Smer-SD), ministrami aj lídrami politických strán vrátane opozičných. Deklaroval to pre TASR v reakcii na pondelkové vyjadrenia opozície. Zároveň poukázal na to, že namiesto výziev cez tlačové konferencie by mali opozičné strany využiť štandardné nástroje.

„Opozičné parlamentné strany majú štandardné nástroje, ktorými môžu a majú napĺňať svoj mandát od občanov. Namiesto výziev hlave štátu cez tlačové konferencie by mali využiť predovšetkým svoje kontrolné a politické mechanizmy v rámci Národnej rady SR, prípadne ďalších štátnych inštitúcií,“ poznamenali pre TASR z odboru komunikácie Kancelárie prezidenta SR.
Hlava štátu deklarovala, že pozorne sleduje politické dianie a jej konkrétne kroky vždy sledujú záujmy a potreby ľudí na Slovensku. „Nie záujmy politických strán,“ podotkla. Avizovala stretnutia k daným témam s predsedom vlády, ministrami i predsedami politických strán vrátane opozičných.
Opozičné hnutie PS v pondelok vyzvalo prezidenta, aby sa vyjadril k aktuálnej situácii v kultúre. Rovnako na to apelovala aj opozičná strana SaS, ktorá ho požiadala o stretnutie. Okrem personálnych výmen v kultúrnych inštitúciách poukázala aj na problémy v zdravotníctve a skritizovala tiež rozhodnutie ministra spravodlivosti Borisa Suska (Smer-SD) podať dovolanie a prepustiť bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika z väzenia.
hlavnydennik.sk
Silvester bol svedkom bezprecedentnej deštrukcie a nepokojov po celej západnej Európe
Tisíce migrantov sa dostali do EÚ podvodom
Kyjevskú bandu čaká posledný dar od Ruska
V reakcii na teroristický útok zasiahli ruské rakety a drony objekty po celej Ukrajine
Predpoveď na tento rok: Svet bude nestabilný ale predvídateľný
Bulharsko, Maďarsko, Grécko, Slovensko a Česko odmietli nový nápad vojnovej koalície
VIDEO: „Na vojne na Ukrajine zarábajú západné firmy a vlády, ale aj ukrajinskí zlodeji okolo Zelenského junty, ktorí si stavajú záchody zo zlata.
Eduard Chmelár o kauze prepustenia niektorých členov Činohry SND: „Títo herci už dávno nie sú svedomím národa, ale iba nátlakovou politickou skupinkou.
Progresívno-liberálnemu cenzorovi Davidovi Púchovskému tečú peniaze z verejných zdrojov aj počas Ficovej vlády
Niekoľko závážnych postrehov bývalého amerického námorného spravodajského dôstojníka Scotta Rittera o útoku ukrajinských dronov, ktorých cieľom bol ruský prezident Vladimir Putin
Ruská vojenská rozviedka GRU odovzdala americkým predstaviteľom dôkazy, že ukrajinský dron zaútočil na rezidenciu ruského prezidenta Vladimira Putina
VIDEO: Jaroslav Dušek: Setkání s blbcem mám rád, protože mi vždycky řekne něco zajímavého. Blbec ti řekne něco, co nečekáš …
Rusko vyzvalo vlády a medzinárodné organizácie, aby verejne odsúdili krvavý ukrajinský teroristický útok na civilistov v Chersone
Úspešný rok pre pravicových kritikov Európy
Veľká historická zmena: Von der Leyenová hovorí o „dôležitom kroku“ pre Bulharsko
SNS hlási triumf: Transakčná daň pre živnostníkov padá!
Zelenskyj má strach! Do Kyjeva nasadzujú systémy protivzdušnej obrany na ochranu Zelenského bunkra
Nový starosta New Yorku zložil prísahu na Korán
Lukašenko poslal list na Slovensko. Je v ňom aj odkaz pre Roberta Fica
Nemecké spoločnosti odmietajú opustiť Rusko
zo sekcie
Prezident sa k aktuálnym témam chce stretnúť s premiérom i politickými lídrami
Prezident sa k aktuálnym témam chce stretnúť s premiérom i politickými lídrami
Prezident sa k aktuálnym témam chce stretnúť s premiérom i politickými lídrami