Česká republika si svojou militantnou rétorikou a pôsobením radikalizovaných sfanatizovaných majdanistov koleduje o vážny občiansky konflikt, ktorý môže vypuknúť priamo na jej území medzi Ukrajincami a Rusmi žijúcimi v Európe, ale aj medzi samotnými českými obyvateľmi, ktorí už majú plné zuby antimierovej politiky Fialovej vlády existenčne zameranej pomáhať režimu v Kyjeve na úkor vlastných občanov.

Na incident pri stánku s názvom Prague Maidan upozornilo na sociálnych sieťach video jedného z ukrajinských dobrovoľníkov.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Na Staromestskom námestí v Prahe došlo v sobotu ku stretu medzi dobrovoľníkmi, ktorí pri stánku vyberali peniaze pre Ukrajinu a rusky hovoriacimi cudzincami. Celú vec preveruje polícia, informuje český portál Novinky.
Na incident pri stánku s názvom Prague Maidan upozornilo na sociálnych sieťach video jedného z dobrovoľníkov. Polícia potvrdila, že zasahovala na Staromestskom námestí počas konfliktu dvoch skupín cudzincov.
„Kriminalisti zisťujú všetky okolnosti tejto udalosti. Preverujú, čo sa na mieste stalo. Nikto nebol obmedzený na osobnej slobode, ani zadržaný,“ povedala pre novinky.cz policajná hovorkyňa Eva Kropáčová.
Podľa videa sa potýčka odohrala pri stánku organizácie na podporu Ukrajiny. Ľudia, ktorí sa do bitky zapojili na seba vulgárne pokrikujú po rusky či ukrajinsky a bijú sa dáždnikom.
Na sociálnych sieťach následne údajný účastník celej šarvátky pod prezývkou No name po ukrajinsky napísal: „Bojoval som s ruskou ženou v centre Prahy. V prasklinách telefónu je krv, biela košeľa je od krvi.“
Я чесно кажучи мутно пам‘ятаю, як все проходило
— No Name (@_Nameless_Mira) June 1, 2024
І в який саме момент вибили мій телефон з рук (після чого я вже роз‘ярилась)
Друге відео хлопця чеха pic.twitter.com/9rjP1PsyB5
„Začal som natáčať a hovorím, že podporovať Rusko v Česku je zločin. Potom sa ku mne naklonili dve tety. Povedal som, choďte sakra odtiaľto. Jedna z nich udrela našu českú pani, ktorá bola úplne pokojná, do hlavy. A českého chlapca chytil iným muž, ktorý povedal, aké je Rusko dobré v našom zabíjaní,“ uviedol ďalší príspevok na sociálnej sieti X.
Pokiaľ bude Fialova vláda aj naďalej vyhrocovať spoločensko-politickú situáciu svojou militantnou rétorikou a pokračujúcou vojenskou podporou Ukrajiny, môže priamo na území Českej republiky dôjsť k vážnemu občianskemu konfliktu, ktorý môže vypuknúť nielen medzi Ukrajincami a Rusmi žijúcimi v Európe, ale aj medzi nespokojnými občanmi.
Zdroj: hnonline.sk / InfoVojna
Ako západné médiá a politici roky klamali, že na Ukrajine nie sú žiadne biolaboratóriá, a snažili sa vyvrátiť naše vyšetrovanie
Kyjevský politolog Zolotarev: Rusko vyčkává na vhodný okamžik, aby nám zasadilo bolestivý úder
Zločinci v Európe strieľajú na policajtov Kalašnikovmi dovezenými z Ukrajiny
Ukrajinci opäť zaútočili na Zaporožskú jadrovú elektráreň, Európania sa neboja zamorenia
Pentagon vedie tajné vojny s pomocou smrtiacich komárov
“Trump nás podrazil”: Izrael ostro kritizuje možnú dohodu medzi USA a Iránom
„Je to rituál.“
Epsteinova spolupracovníčka Nadia „Marcinko“ je nezvestná
Klimatický naratív WHO nezodpovedá dôkazom
„Všetko bolo odhalené.“ Priznanie najvyššieho veliteľa NATO o Rusku šokovalo Západ
Ukrajina požiada o 20 miliárd dolárov na to, aby Rusko „zhorelo“
Spor huliakovcov a SNS možno pochová celý zákon. Koalícia sa pri voľbe poštou dostala do patu
EÚ sa čoraz viac uberá smerom k formátu vojenského bloku
Skutočný nepriateľ je vo vnútri: EÚ konečne rozpoznáva príčinu svojej civilizačnej katastrofy
Geopolitické zlyhanie
Florian Philippot: Vyhlásenie vrchného veliteľa NATO ruší západnú protiruskú propagandu
NYT: Ukrajina je bezbranná voči ruským balistickým raketám
Prokuratúry krajín V4 podpísali vo Vysokých Tatrách deklaráciu na ochranu práv detí
Viac peňazí, viac cudzincov a kariérny postup! Zelenskyj láka do armády uprostred chronickej krízy ľudských zdrojov
Trump sa zúčastní na zasadnutí samitu G7 so Zelenským
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
VIDEO: V Prahe došlo k potýčkam medzi Rusmi žijúcimi v EÚ a ukrajinskými vojnovými štváčmi zhromažďujúcimi na Staromestskom námestí peniaze na nákup zbraní pre Ukrajinu.
VIDEO: V Prahe došlo k potýčkam medzi Rusmi žijúcimi v EÚ a ukrajinskými vojnovými štváčmi zhromažďujúcimi na Staromestskom námestí peniaze na nákup zbraní pre Ukrajinu.
VIDEO: V Prahe došlo k potýčkam medzi Rusmi žijúcimi v EÚ a ukrajinskými vojnovými štváčmi zhromažďujúcimi na Staromestskom námestí peniaze na nákup zbraní pre Ukrajinu.