Slovanské Noviny

27. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Prípravy na vytvorenie zmluvy o pandémii Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), ktorá mala byť súčasťou medzinárodného práva, sa začali v roku 2001.

Ani zďaleka neposilňuje prevenciu budúcich pandémií, pripravenosť na ne a reakciu na ne, ako tvrdí najnovší návrh textu , jeho implementácia by mohla vážne narušiť demokraciu tým, že by obmedzila schopnosť národných parlamentov prijímať zásadné rozhodnutia v oblasti zdravotnej starostlivosti v najlepšom záujme svojich občanov. S pomocou navrhovaných zmien Medzinárodných zdravotných predpisov z roku 2005  hrozí, že zmluva premení WHO na globálnu diktatúru zdravia.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Široký vplyv, ktorý mala WHO počas pandémie COVID-19, bol výsledkom revidovaných medzinárodných zdravotných predpisov schválených na stretnutí Svetového zdravotníckeho zhromaždenia (WHA) v roku 2005. Rozhodovací orgán WHO, zasadnutia WHA sa konajú každoročne v Ženeve vo Švajčiarsku za účasti delegácií zo 194 členských štátov WHO .

Pred rokom 2005 WHO pôsobila predovšetkým ako koordinátor, asistent alebo spolupracovník verejných zdravotníckych služieb a orgánov regulácie drog vo svojich členských štátoch. S prijatím revidovaných medzinárodných zdravotných predpisov však WHO prevzala obrovské nové právomoci, ktoré v oblasti globálneho zdravia nemali obdobu.

Tie mu v podstate umožňujú rozhodnúť, kedy nastane mimoriadna situácia v oblasti verejného zdravia medzinárodného významu, a prijať kľúčové rozhodnutia o tom, aké opatrenia by sa mali prijať ako odpoveď. Podľa nariadení môžu opatrenia odporúčané WHO okrem iného zahŕňať očkovanie, karanténu, izoláciu, liečbu drogami a sledovanie kontaktov.

Teraz, v dôsledku pandémie COVID-19, sa však pripravuje cesta na ďalšie rozšírenie už aj tak značných právomocí WHO.

Obzvlášť znepokojujúce je, že posledný návrh navrhovaných zmien a doplnení nariadení ukazuje, že doložky, ktorých ustanovenia boli predtým nezáväzné, sa prepracúvajú – v skutočnosti sa stávajú povinnými a dávajú WHO skutočné rozhodovacie právomoci nad jej členskými štátmi.

Tvrdenia, že plánovaná dohoda o pandémii nenaruší národnú suverenitu, sú ako také prinajlepšom nepravdivé, keďže jej text treba vnímať vo svetle zvýšenej právomoci, ktorú v prípade schválenia dostane WHO podľa zmenených a doplnených Medzinárodných zdravotných predpisov.

WHO si myslí, že máte „príliš veľa informácií“

Rastúce obavy týkajúce sa pandemickej zmluvy WHO nespočívajú len v tom, že by mohla podkopať demokraciu tým, že by národným parlamentom bránila v tom, aby mohli prijímať zásadné rozhodnutia v oblasti zdravotnej starostlivosti v najlepšom záujme svojich občanov.

Zdá sa , že zavedením pojmu „infodémia “ sa zmluva snaží zabrániť šíreniu pravdivých informácií o vedecky podložených prístupoch k prirodzenému zdraviu a nebezpečných experimentálnych vakcínach.

Bez citovania akýchkoľvek dôkazov text tvrdí, že „príliš veľa informácií“ dostupných počas vypuknutia choroby spôsobuje „zmätok a rizikové správanie, ktoré môže poškodiť zdravie“.

V texte, ktorý naznačuje, pre koho je toto znenie primárne určené – konkrétne pre samotnú WHO – sa uvádza, že príliš veľa informácií zjavne „vedie k nedôvere v zdravotnícke orgány“. Aby sa tomu zabránilo, navrhuje sa „informačný manažment na miestnej, národnej, regionálnej a medzinárodnej úrovni“

Pandemická zmluva tiež dramaticky rozširuje oblasti záujmu WHO

Prostredníctvom toho, čo nazýva „prístup jedného zdravia“, chce globálny orgán byť schopný prijímať rozhodnutia v otázkach zdravia týkajúcich sa zvierat, ekosystémov a životného prostredia. Zmluva konkrétne hovorí napríklad o „podnikaní opatrení v oblasti zmeny klímy“. Viacerí pozorovatelia navrhli, že s týmito rozšírenými právomocami by WHO mohla potenciálne vyhlásiť environmentálnu alebo klimatickú núdzovú situáciu a vynútiť zablokovanie.

Vzhľadom na úzke prepojenie globálneho orgánu s Billom Gatesom a farmaceutickým priemyslom a stovkami miliónov dolárov ročne, ktoré od nich dostáva, sa celosvetovo čoraz viac uznáva, že toto hroziace uchopenie moci predstavuje základnú hrozbu pre demokraciu.

Narastajúci presun právomocí na WHO prinajmenšom vyvoláva dôležité otázky týkajúce sa národnej suverenity a osobnej slobody.

Nakoniec, ak nás jej zvládnutie pandémie COVID-19 niečo naučilo, je to to, že WHO predala svoju dušu korporátnym záujmom a nedá sa jej veriť, že prijme dôležité rozhodnutia o globálnom zdraví. Je určite v každom našom záujme požadovať, aby naši národní zákonodarcovia nezrušili suverenitu, o ktorú sa WHO usiluje.

Paul Anthony Taylor

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.