Slovanské Noviny

18. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Nová cenzúrna floskula: „informačná integrita“. Kanada spúšťa deklaráciu zameranú na online „dezinformácie“

Kanada vydala deklaráciu OSN, ktorá vyzýva na opatrenia na ochranu toho, čo nazýva „informačná integrita“, a na boj proti „dezinformáciám“.

Ministerka zahraničných vecí Melanie Jolyová vydala vyhlásenie Organizácie Spojených národov, ktoré vyzýva na opatrenia na ochranu toho, čo nazýva „informačná integrita“, a na boj proti „dezinformáciám“.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Pani Joly spustila Globálnu deklaráciu o informačnej integrite online spolu s holandskou ministerkou zahraničných vecí Hanke Bruins Slot počas Valného zhromaždenia OSN v New Yorku 20. septembra.

„Informačná integrita je nevyhnutná na zabezpečenie sily demokratických procesov a na ochranu základných práv,“ uvádza sa v spoločnom vyhlásení Kanady a Holandska.

“Narušenie informačnej integrity, vrátane šírenia dezinformácií, oslabuje silu demokratickej angažovanosti.”

V prejave z 20. septembra pani Joly povedala, že deklarácia je „konkrétnym krokom k vytvoreniu globálnych noriem v oblasti dezinformácií, dezinformácií a informačnej integrity,“ informoval National Post.

V ten istý deň v rozhovore pre OSN pani Bruins Slot povedala, že vznikajúce online prostredie sťažuje určenie toho, čo je a čo nie je pravdivé.

„Svet je každý deň zaplavený dezinformáciami. Rýchly pokrok v technológiách – najmä generatívnej AI – sťažuje rozlíšenie faktov od fikcie,“ povedala.

Kanada, Spojené štáty americké, Spojené kráľovstvo, Nemecko, Austrália, Japonsko a Južná Kórea patria medzi 30 krajín, ktoré podpísali deklaráciu.

Deklarácia presadzuje pojmy ako rešpektovanie „práva na slobodu názoru a prejavu a slobody vyhľadávať, prijímať a rozširovať informácie“ .

Hovorí sa, že signatári musia „podniknúť aktívne kroky na riešenie dezinformácií a dezinformácií zameraných na ženy, LGBTIQ+ osoby, osoby so zdravotným postihnutím a domorodé obyvateľstvo“.

Vyzýva tiež signatárov, aby sa „zdržali neprimeraného obmedzovania ľudských práv na internete, najmä slobody názoru a prejavu, pod zámienkou boja proti dezinformáciám“, a aby „podporovali a rešpektovali pluralitné médiá a žurnalistiku a chránili prístup k mediálnemu obsahu ako jednotu“. opatrenia na boj proti dezinformáciám“.

Viaceré stratégie

V posledných rokoch federálna vláda iniciovala množstvo projektov na boj proti „dezinformáciám“, „dezinformáciám“ a tým, čo považuje za extrémistické ideológie.

Niektoré iniciatívy sú výsledkom medzinárodného spoločného úsilia o formovanie toku informácií a iné boli vytvorené bližšie k domovu.

Účasť Kanady na mechanizme rýchlej reakcie , ktorý vytvorili lídri G7 na samite G7 v roku 2018 v Charlevoix , Quebec, monitoruje digitálne informačné prostredie. Jeho cieľom je podporiť spoluprácu medzi členskými krajinami s cieľom poskytnúť koordinovanú reakciu na „zahraničným štátom sponzorované dezinformácie“ a „vyvíjajúce sa zahraničné hrozby pre demokraciu“.

Liberálna vláda prijala legislatívu na formovanie informačného priestoru, pričom v posledných mesiacoch boli schválené návrhy zákonov C-18 a C-11.

Zákon o online správach , Bill C-18, ktorý bol schválený v júni, bol koncipovaný ako pokus brániť demokraciu tým, že posilní pokladnicu mávajúcich starších médií peniazmi od Big Tech .

V reakcii na novú legislatívu Meta obmedzila prístup Kanaďanov k spravodajskému obsahu v ich kanáloch, aby sa vyhla zdieľaniu príjmov s médiami. Google pohrozil, že podnikne kroky, ale zatiaľ tak neurobil.

Liberálna vláda tiež schválila zákon C-11, zákon o online streamovaní , s cieľom podporiť kanadský obsah a regulovať niektoré aspekty online streamovania a sociálnych médií.

Pripravuje sa aj nový návrh zákona, ktorý by riešil „ škody online “, ale nezdá sa, že by to bola v súčasnosti pre vládu legislatívna priorita.

Amanda Brown

O autorke: Amanda Brown je reportérka a redaktorka so sídlom v oblasti Calgary.

Odporúčaný obrázok: M. Jolyová. Zroj: Infobrics

Pôvodný zdroj tohto článku je The Epoch Times

globalresearch/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.