„Vedecká komunita je proti zdravotnej politike vlády…“ – „Great Barrington’s Declaration“ (USA) proti masívnej vakcinácii mRNA-preparátmi už zozbierala takmer 900 000 podpisov.
Keď prezident Francúzskej republiky zvolal na 6. decembra novú obrannú radu na boj proti šíreniu epidémie Covid-19, čoraz viac sa ozývalo hlasov proti úplne šialenej zdravotnej politike úradov zameranej na očkovanie stále väčšieho počtu obyvateľstva. Nútenie tretej dávky nenávidenej vakcíny sa deje pod hrozbou deaktivácie covid-pasu! Teraz už chcú očkovať deti od 5 do 11 rokov, pričom ide o rozhodnutie, ktoré bude podľa mnohých lekárov a vedcov veľmi vážne.
Závažné vedľajšie účinky
Masové očkovanie experimentálnou mRNA-vakcínou je už dlho predmetom záujmu vedeckej komunity. Od 4. októbra 2020 traja špičkoví vedci, profesor Martin Kulldorf, profesor medicíny na Harvardskej univerzite, bioštatistik a epidemiológ špecializujúci sa na identifikáciu a monitorovanie prepuknutia infekčných chorôb a hodnotenie bezpečnosti vakcín; Dr. Sunetra Gupta, profesorka University of Oxford, epidemiologička špecializujúca sa na imunológiu, vývoj vakcín a matematické modelovanie infekčných chorôb a Dr. Jay Bhattacharya, profesor na Stanfordskej univerzite, lekár, epidemiológ, ekonóm v oblasti zdravia a odborník na politiku verejného zdravia so špecializáciou v infekčných chorobách a zraniteľných populáciách odporučili alternatívny prístup k infekcii Covid-19 v tzv. „Veľkej Barringtonskej deklarácii“. Veľmi ich znepokojujú nežiaduce účinky hromadného očkovania obyvateľstva.
O čo sa snažia?
O „cielenú» ochranu. Teda čo najviac chrániť starých, slabých, chorých a nechať väčšinu ľudstva normálne žiť, kým spoločnosť nedosiahne kolektívnu imunitu. Hromadné očkovanie mRNA-vakcínami tomu však bráni.
Jedným z pôvodných spoluautorov deklarácie bol doktor Simon Thornley, epidemiológ a bioštatistik na Univerzite v Aucklande. Odvtedy „Veľkú Barringtonskú deklaráciu“ podpísalo 60 000 lekárov a vedcov a stáva sa čoraz známejšou po celom svete. Petícia k dnešnému dňu vyzbierala 887 000 podpisov.
Text petície:
Ako epidemiológovia infekčných chorôb a vedci v oblasti verejného zdravia sme hlboko znepokojení škodlivými vplyvmi prevládajúceho prístupu k infekcii COVID-19 na fyzické a duševné zdravie a odporúčame prístup, ktorý nazývame „cielená ochrana“.
Svoju kariéru sme zasvätili ochrane ľudského zdravia a veríme, že súčasný prístup izolácie má z krátkodobého aj dlhodobého hľadiska ničivé účinky na verejné zdravie. Negatívne účinky súčasného prístupu (aby sme vymenovali len niektoré) zahŕňajú nižšiu zaočkovanosť detí, horšie výsledky srdcovocievnych ochorení, menej skríningov rakoviny a zhoršenie duševného zdravia, čo v nasledujúcich rokoch zvýši nadmernú úmrtnosť. Najväčšie bremeno pritom ponesie stredná trieda a deti. Je skutočnou nespravodlivosťou držať študentov mimo školy.
Používanie týchto opatrení, kým nebude dostupná vakcína, spôsobí ľudstvu nenapraviteľné škody, pričom budú neúmerne postihnuté najzraniteľnejšie skupiny obyvateľstva.
Našťastie neustále rozširujeme naše poznatky o tomto víruse. Už vieme, že pravdepodobnosť úmrtia na COVID-19 je u starších a nevládnych ľudí viac ako tisíckrát vyššia ako u mladých ľudí. Pre deti je COVID-19 menej nebezpečný ako mnohé iné infekčné choroby vrátane chrípky.
S rastom imunity obyvateľstva sa znižuje riziko nákazy pre každého, vrátane zraniteľných. Vieme, že celá populácia časom dosiahne stádovú imunitu – t. j. bod, v ktorom sa výskyt nových infekcií ustáli. Vakcína môže pomôcť (no nie je potrebná). Naším cieľom by preto malo byť minimalizovať úmrtnosť a sociálne škody, kým nedosiahneme kolektívnu imunitu.
Najvhodnejším prístupom, ktorý vyvažuje riziká a prínosy dosiahnutia kolektívnej imunity, je umožniť osobám s najnižším rizikom žiť svoj život normálne, aby si vybudovali imunitu voči vírusu a zároveň lepšie chrániť tých, ktorí sú vystavení vysokému riziku. Tento prístup nazývame „cielená ochrana“.
Prijatie opatrení na ochranu zraniteľných osôb by malo byť hlavným cieľom verejného zdravia v rámci reakcie na COVID-19. Napríklad domovy dôchodcov by mali zamestnávať personál so zvýšenou imunitou a často testovať ostatných zamestnancov a všetkých návštevníkov. Striedanie zamestnancov by sa malo minimalizovať. Seniori žijúci doma by si mali nechať doniesť potraviny a ďalšie náležitosti až domov. Vždy, keď je to možné, mali by sa stretávať s rodinnými príslušníkmi vonku a nie vo vnútri. Komplexný a podrobný zoznam opatrení vrátane viacgeneračného prístupu je možné zaviesť a je v dosahu odborníkov v oblasti verejného zdravotníctva.
Tí, ktorí nie sú ohrození, by sa mali okamžite vrátiť do bežného života. Každý by mal prijať jednoduché hygienické opatrenia, ako je časté umývanie rúk a pobyt doma, keď je chorý, aby sa znížil prah imunity stáda. Školy a univerzity by mali byť otvorené dennému vzdelávaniu. Mali by sa obnoviť mimoškolské aktivity, ako je šport. Mladí ľudia s nízkym rizikom by mali pracovať ako zvyčajne a nie doma. Reštaurácie a ďalšie prevádzky majú byť otvorené. Mali by sa obnoviť umelecké, hudobné, športové a iné kultúrne aktivity. Ľudia, ktorí sú vystavení väčšiemu riziku, sa budú môcť zúčastniť, ak budú chcieť. Spoločnosť ako celok bude mať prospech z ochrany poskytovanej tými, ktorí sú už imúnni.
Koncepcia „prvotného antigénového hriechu“ bola prvý raz navrhnutá pred šesťdesiatimi rokmi. Tento fenomén má potenciál…
„Na ich vyradenie z prevádzky boli použité oveľa silnejšie výbušné nálože a oveľa väčšie plavidlo,“…
Hlavné mestá krajín Západu zrazu zabudli na princípy, ako je spravodlivá súťaž, nedotknuteľnosť vlastníctva, prezumpcia…
Nemecko vysvetľuje včerajšiu náhlu návštevu ministerky zahraničných vecí Annaleny Baerbockovej na Ukrajine túžbou oficiálneho Berlína…
Ruské veľvyslanectvo ostro odsúdilo slová britského veľvyslanca Edwarda Fergusona, ktorý sa v článku pre srbské…
Pentagón posilní zoskupenie OSU v Kurskej oblasti vybavením. Ukrajinské jednotky na svojom úseku v Kurskej…