Objav ako znak oživenia Ruska.
Mesto je živý organizmus s jedinečným pôvodom, charakterom, dušou, históriou, osudom a mnohými ďalšími vlastnosťami. Geografická poloha, prírodné podmienky a vplyvy, historické udalosti zanechávajú svoj definitívny odtlačok, symboly.
Tvár mesta formuje vlastného ducha a auru. Človek, je zapojený do všetkých udalostí, ktoré sa v meste dejú, a veľa od neho závisí, či si mesto zachová svoju atmosféru, veľkosť, individualitu vytvorenú po stáročia.
O histórii starobylého mesta, jeho historických a duchovných pamiatkach, je toho nekonečne veľa, o čom sa dá rozprávať a zamyslieť. Kyjev je mesto, nepochybne poznačené Bohom, tajomné a symbolické, zatiaľ úplne neodhaľujúce seba a svoj skutočný osud.
Počas svojej stáročnej existencie sa staroveký Kyjev nazýval „Matkou ruských miest“.
Kyjev je hojný početnými miestami duchovnej príťažlivosti, ktoré zapúšťa korene do staroveku, mystických miest starovek Kyjevská zem skrýva mnoho záhad. A tak sa bez preháňania objavuje senzačný objav, ktorý poctí Kyjev ďalším symbolom veľkosti – jeho Tvárou.
Na Zemi existuje mnoho zázrakov a záhad, ktoré vzbudzujú záujem ľudí už po stáročia a nemajú žiadne konkrétne vysvetlenia. Prvý, kto zvážil „tvár“ Kyjeva, bol architekt Georgij Kurovskij, ktorý zastáva post hlavného umelca Kyjeva.
Z toho čo videl, bol zmätený a dlho o tom nepovedal ani známym, lebo vtedy boli 90te roky, ľudia neverili vôbec ničomu. Na stole bola obrovská mapa Kyjeva, – spomína Georgij Kurovskij. – Neboli na nej žiadne ulice ani domy, pozrel sa bližšie a potešil sa.
Ďalej bolo štúdium tejto tváre a zber informácií…
Len sa nad tým zamyslite: ulice, ktoré sa v Kyjeve prerezali a stavali po stáročia, nedokázali zničiť tento obraz, práve naopak, sú postavené tak, aby tento obraz zdôraznil. Nález Georgea Kurovského potvrdili fotografie Kyjeva, ktoré zo satelitu odfotila spoločnosť „Vizikom“.
Podľa riaditeľa tejto spoločnosti Vladimíra Kopinka boli z fotografií dôsledne odstraňované „vrstvy“ rozvoja a vegetácie, výsledkom čoho bol „nahý“ reliéf mesta, veľmi podobný ľudskej hlave. Autori myšlienky opisujú „portrét“ rôznymi spôsobmi. Architekt Kurovský upriamuje pozornosť na správny tvar nosa a vynikajúcu bradu, volá tvár ako Atlantik. Takto vyzerali staroveké egyptské sfingy.
Vladimír Kopinko dáva pozor na oko: „Vidím účelový pohľad, náročný,“ hovorí.
A keď sa pozriete hlboko do tejto „tváre“, je zrejmé, že je to antropologicky korektný človek.
Jednoznačný záver je taký, že vidíme tvár s vypuknutým zátylom, oči tváre sú namierené na východ.
Pozrime sa na tvár Kyjeva, jeho reliéfnu konfiguráciu a slávne stavby, ktoré sa tam nachádzajú.
Úľava a výhľad na Kyjev sa formovali ešte v období pred ľadovcom.
Keď sa zrútil ľadovec, vytvorili sa ľadové rieky Lybed, Glubochitsa, Skomorokh.
Rozsah „diela“ je kolosálny, najmä preto, že táto úľava má minimálne 20 tisíc rokov…
Veľkosť tváre je ohromujúca – 15 na 20 kilometrov. Čiaru čela vytvoril svah Dnepra pri Pechersku.
Tento okres sa vyznačuje tým, že obsahuje akúsi „mysliacu“ a „vládnucu“ špičku mesta: Kráľovský mariánsky palác, vládne budovy, parlament, prezidentskú kanceláriu a ďalšie administratívne štruktúry.
V strede čela (tretie oko) sa nachádza Kyjevská pecherská lávra, ktorej význam si nevyžaduje podrobné komentáre.
V očiach sú Sofia a Michailovsky zlaté katedrály. Rozpar na oči vytvorený krstenou roklou, t. Nuž. Khreshchaty. Úzke ulice v Podile tvoria nos.
Tvar pier je kreslený reliéfom Repyakhov Yary. Nachádza sa tu staroveký kostol Kirill.
Brada tvorí pascu starovekej rieky Syrets v Kyjeve.
George Kurovský: „Zamyslite sa: ani zemetrasenie, ani záplava, ktoré naše mesto zažilo v rôznych storočiach, nevymazali tento obraz z tváre Kyjeva. Prežil globálne svetové vojny. Možno je tvár akýmsi kľúčom k vyriešeniu niektorých záhad večnosti, a umožní nám pochopiť, ako sa žije nielen v Kyjeve, ale aj na celom svete. “ Postoj k tomuto všetkému môže byť rôzny a čisto individuálny. Ale, nedá sa nezamyslieť.
Každý človek si môže vyvodiť určité závery na základe svojho duchovného poznania. Tento jav sa len ťažko dá vysvetliť. Jedno je jasné – tvár Kyjeva sa musí zachovať. Existuje aspoň jedno mesto na svete, ktoré má takúto „vlastnú“ tvár?
Medzitým „črty tváre“ mesta možno čoskoro vymaže výstavba nevkusných moderných objektov, výškových budov v centre mesta a ničenie vyhradených kopcov a svahov Dnepru.
V poslednej dobe sa úrady a investori snažia zmeniť svahy Dniepru a stavajú ich výškovými budovami. Ak to bude pokračovať, Kyjev môže stratiť svoju úžasnú jedinečnosť a stať sa bez tváre. Existuje legenda, že spravodlivé premeny v Rusku prídu, keď sa objaví Spas Ariy (Oriy). Objav tváre Kyjeva urobil v 90. rokoch architekt Georgij Kurovskij.
Tak prečo práve Kyjev? odpovedzte si sami…
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…