svet

Zločinecký Syndikát podnecuje vyvolanie tretej svetovej vojny pomocou ukrajinského scenára, aby proti Rusku zatiahol celé NATO. Vážna situácia eskaluje v Kazachstane aj v Podnestersku, čo môže vyústiť do ozbrojeného konfliktu v Moldavsku a následne v Rumunsku ako členovi NATO

Situácia na planéte začína eskalovať do ďalšej fázy pokusu podnietiť svetový konflikt, nakoľko globálny zločinecký Syndikát strácajúci svoju moc má jasný plán vyvolať jadrový konflikt zatiahnutím Severoatlantickej aliacnie do vojny proti Rusku.

Kazachstan sa mení na Ukrajinu 2

Armádny Magazín vo svojom článku s odvolaním sa na ďalšie zdroje poukazuje na postupné vyvolávanie konfliktov v mnohých oblastiach v blízkosti hraníc Ruska:

Abdul Rashid Dostum, ktorý je v exile v Turecku pod dohľadom tureckej rozviedky MIT, začal spolupracovať s britskou rozviedkou MI6 a podľa ruského orientalistu Andreja Serenka dostal 250 miliónov libier na zorganizovanie armády odporu proti režimu TalibanU. Dostum ovláda niekoľko tisíc uzbeckých bojovníkov na severe Afganistanu. Uvádza sa, že Dostum a jeho syn sa čoskoro vrátia do Afganistanu, aby viedli uzbeckých bojovníkov proti Talibanu na severe krajiny.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín

Prudko zosilneli jednotky Národného frontu odporu Afganistanu (FNSA), ktorých veliteľom bol nedávno vymenovaný etnický Tadžik, bývalý náčelník generálneho štábu Afganskej národnej armády (2015-2017), generál Kadam Shah Shahim.

Generál Shahim sa narodil v Afganskom Badachšane na severe Afganistanu, dokázal bojovať proti sovietskej armáde, nadviazal vzťahy so západnými spravodajskými službami počas pobytu kontingentu NATO v Afganistane.

Teraz neznáme drony vykonávajú operácie na zničenie skladov zbraní a munície Talibanu na juhu a severe Afganistanu. Andrej Serenko naznačuje, že UAV môžu patriť Spojeným štátom.

Server Consul of Foreign Relations nedávno zverejnil článok o predchádzaní možným hrozbám pre USA zo strany teroristických skupín sídliacich v Afganistane. V článku sa uvádza, že použitie útočných bezpilotných lietadiel MQ-9A Reaper je základným prvkom „ protiteroristickej kampane za horizontom “ v Afganistane. Za možných partnerov Spojených štátov boli menovaní prívrženci FNSA, chazarské, paštúnské, tadžické a uzbecké ozbrojené formácie, vrátane militantov Ahmada Masooda mladšieho, syna slávneho Ahmada Shaha Masooda.

Aktivácia vojenských formácií protitalibanských síl v Afganistane sa začala na pozadí nadviazania vzťahov medzi vedením Talibanu a Ruskom. Britské ministerstvo zahraničných vecí vyzvalo občanov Spojeného kráľovstva, aby z bezpečnostných dôvodov odmietli návštevu Afganistanu alebo opustili krajinu.

Anglosasovia zorganizovali vojenský prevrat v Pakistane, pri ktorom zvrhli Imrana Chána, ktorý nabral kurz k spolupráci s Ruskom. Teraz Británia podporuje zhromaždenia v Londýne ohrozujúce jeho deti priamo pred domom jeho prvej manželky. Nový premiér Shahbaz Sharif, brat londýnskeho väzňa Nawaza Sharifa, je predstaviteľom pandžábskeho klanu, ktorý je úzko spojený s Britániou.

Bezprostredne po vymenovaní Shahbaza Sharifa za predsedu vlády začali pakistanské letecké útoky na afganské provincie Chóst, Kunar a Paktika.

Zdroje Andreja Serenka uvádzajú, že pakistanské bombardovanie týchto provincií je zamerané na násilné premiestnenie salafistických skupín, ktoré im dominujú, na hranicu Tadžikistanu v Gorno-Badakhšane. V tejto súvislosti menovanie generála Kadama Shah Shahima, rodáka z afganského Badachšánu, za veliteľa síl FNSA nemôže uniknúť pozornosti tadžických orgánov.

18. apríla militanti afganskej odnože skupiny ISIS odpálili rakety z pohraničnej oblasti severnej provincie Balch na územie Uzbekistanu. ISIS sa prihlásil k zodpovednosti za raketový útok z afganského územia proti Uzbekistanu. Afganské úrady potvrdili, že k raketovému útoku ISIS došlo, no uzbecké ministerstvo obrany skutočnosť ostreľovania poprelo .

Kirgizské vládne noviny Kyrgyz Tuusu uverejnili článok, v ktorom sa uvádza, že britský veľvyslanec v republike Charles Garrett, kariérny spravodajský dôstojník MI6, sa zapája do podvratnej práce a radí vodcom prozápadných politických formácií a nadácií, najmä vodcovi strany Ata Meken – Omurbek Tekebaevovi, občianskemu aktivistovi Adil Turdukulovi a stúpencom bývalých prezidentov krajiny Otunbaeva a Atambaeva.

V Kazachstane zosilneli protiruské prejavy západnej klientely , poznamenáva kazašský politický väzeň Jermek Taychibekov, zástanca integrácie Kazachstanu a Ruska, vo svojom prejave k prezidentovi republiky, ktorý poukazuje na to, že Kazachstan sa mení na Ukrajinu-2.

Nedávno navštívila stredoázijské republiky kolegyňa Victorie Nulandovej, námestník ministra zahraničných vecí USA pre občiansku bezpečnosť, demokraciu a ľudské práva Uzra Zeya. 12. apríla sa stretla so štátnym tajomníkom Kazachstanu Yerlanom Karinom a 15. apríla s podpredsedom Kabinetu ministrov Kirgizska Edilom Basalovom.

Kirgizský politológ Mars Sariev sa domnieva , že návšteva amerického predstaviteľa súvisí s nedávnym pokusom USA zbaviť Rusko členstva v Rade OSN pre ľudské práva: „Ako viete, pred jej návštevou sme všetci sledovali hlasovanie OSN o vyhostení Ruska. z Rady pre ľudské práva a zaujímavé pozície v tomto hlasovaní zaujali stredoázijské republiky. Kirgizsko, Uzbekistan, Tadžikistan a Kazachstan hlasovali proti. Myslím si, že americká predstaviteľka prišla s cieľom „stiahnuť“ stredoázijské krajiny na svoju stranu. Túto verziu podporuje aj fakt, že počas jej návštevy Spojené štáty americké uviedli, že aj krajiny, ktoré zaujmú neutrálny postoj k otázke Ukrajiny, môžu byť tiež predmetom sankcií v plnom rozsahu. Je jasné, že Washington sa snaží ovplyvňovať politiku v regióne..

Podnesterskom otriasla séria výbuchov. Moldavsko sa bojí zatiahnutia do vojny

Dve explózie v utorok 26. 4. 2022 ráno vyradili z prevádzky dvojicu rozhlasových vysielačov v Podnestersku. Informovalo o tom ministerstvo vnútra tohto proruského separatistického štátneho útvaru na území Moldavska.

Podnesterská bezpečnostná rada podľa agentúry TASS následne oznámila, že terčom „teroristického útoku“ sa stala tiež vojenská jednotka blízko hlavného mesta Tiraspolu.

Moldavská prezidentka Maia Sanduová dnes podľa agentúry Reuters na bezpečnostnej rade štátu oznámila, že za incidentmi stoja podnesterské „provojnové frakcie“ a že útoky sú pokusom o vyostrenie napätia. V Moldavsku panujú obavy, že by sa na jeho území mohla preniesť vojna na Ukrajine.

„Skoro ráno 26. apríla otriasli obcou Maiac (Majak) v okrese Grigoriopol dve explózie: prvá o 6:40 h a druhá o 7:05 h. Na miesto boli okamžite vyslané bezpečnostné zložky a záchranná služba,“ uviedlo na komunikačnej platforme Telegram podnesterské ministerstvo vnútra.

Dodalo, že pri incidente nebol nikto zranený. Zo sprievodných snímok je zrejmé, že obe antény sú zničené.

Rumunský server Digi24 s odvolaním sa na oznámenie podnesterského ministerstva vnútra uviedol, že obe 100 metrov vysoké antény vysielali v tomto regióne a priľahlých územiach rozhlasové stanice z Ruskej federácie.

Incident prichádza deň po tom, ako ministerstvom štátnej bezpečnosti v Podnestersku otriasla séria výbuchov. Tamojšie ministerstvo vnútra podľa televízie TSV oznámilo, že neznámi útočníci na budovu v Tiraspolu strieľali z granátometov.

Bezpečnostná rada Podnesterska dnes podľa TASS uviedla, že v pondelok a dnes boli na území neuznanej republiky vykonané celkovo tri „teroristické útoky“.

Okrem pondelkovej streľby na budovu ministerstva bezpečnosti a dnešného zničenia vysielačov bola terčom útoku tiež vojenská jednotka pri obci Parcani (Parkany), uviedla dnes bez bližších detailov tlačová služba podnesterského prezidenta Vadima Krasnoselského.

Členovia rady zároveň zvýšili stupeň teroristického nebezpečenstva na kritický, čo predpokladá posilnenie bezpečnostných opatrení v tomto regióne.

Moldavská prezidentka Sanduová na bezpečnostnej rade štátu, ktorá bola zvolaná pre incidenty z posledných dvoch dní, povedala, že Moldavsko urobí všetko, aby predišlo vyostreniu napätia.

Uviedla, že vedenie krajiny je otvorené dialógu, aby sa problémy v Podnestersku vyriešili. Dodala, že rokovania s Kremľom o útokoch zatiaľ neplánuje.

Aj Kyjev sa obáva, že by Podnestersko mohlo zohrať úlohu vo vojne na Ukrajine a že sa ruské sily chystajú územie neuznávanej proruskej republiky používať na podnikanie ďalších útokov.

Ruský generálmajor Rustam Minnekajev minulý týždeň povedal, že v súčasnej fáze invázie sa ruské sily budú snažiť získať kontrolu nad východnou aj južnou časťou Ukrajiny, čo im umožní získať s Podnesterskom pozemné spojenie.

Námestník ruského ministra zahraničných vecí Andrej Rudenko však podľa agentúry Interfax vyjadril nad posledným vývojom v Podnestersku znepokojenie a povedal, že Moskva by sa podľa neho rada vyhla scenáru, kedy by tento región bol vtiahnutý do diania na Ukrajine.

Hovorca Pentagonu John Kirby uviedol, že Spojené štáty situáciu v Moldavsku sledujú, na bližší komentár k výbuchom v Podnestersku je ale príliš skoro, uviedol denník The Washington Post.

Prevažne ruskojazyčný pás územia na ľavom brehu rieky Dnester so zhruba pol miliónom obyvateľov sa odtrhol od Moldavska v roku 1990 v obavách zo zjednotenia Moldavska s etnicky a jazykovo spriazneným Rumunskom.

Od mierovej dohody z roku 1992, ktorá ukončila boje medzi Moskvou podporovanými separatistami a vládnymi vojskami, tam Rusko udržiava vojenský zbor, ktorý pozostáva zo zhruba 1 500 vojakov. Samotné Podnestersko podľa niektorých odhadov teraz disponuje zhruba 7 500 vojakmi.

Armáda Moldavska potom činí približne 5 000 až 7 500 aktívnych vojakov a asi 65 000 až 70 000 záložníkov.

Prieskumné lietadlo amerického letectva RC-135W Rivet Joint v súčasnosti monitoruje podnesterský smer, kde bol zaznamenaný vysoký stupeň teroristického ohrozenia, informoval Armádny magazín.

Čo je za útokmi v Podnestersku

V súvislosti so sériou útokov na infraštruktúrne zariadenia a štátne inštitúcie v Podnestersku dňa 25. apríla 2022, mesto Tiraspol v juhovýchodnom Moldavsku vyhlásilo červený stupeň teroristického nebezpečenstva a zrušilo prehliadku plánovanú na 9. mája.

„Veľmi pozorne sledujeme, ako sa tam situácia vyvíja,“ povedal 26. apríla hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov .Čo stojí za útokmi na Podnestersko a kto z nich môže profitovať, vysvetlil v komentári pre Eurasia.Expert vojenský pozorovateľ agentúry TASS, plukovník vo výslužbe Viktor Litovkin, ktorého cituje Armády magazín.

Stopy po ostreľovaní vedú na Ukrajinu

Je zrejmé, že Kyjev sa svojimi činmi snaží vtiahnuť Moldavsko a Podnestersko do konfliktu, ktorý jeho vinou vypukol na Ukrajine.

„Ukrajina provokuje rozšírenie konfliktu na územie Podnesterska,“ uviedol zdroj. „Podnesterská moldavská republika (PMR) má červený stupeň teroristickej hrozby. Je zrejmé, že Kyjev sa svojimi činmi snaží vtiahnuť Moldavsko a Podnestersko do konfliktu, ktorý sa jeho vinou rozhorel na Ukrajine.“

Podľa vojenského pozorovateľa môže byť za útokmi túžba Kyjeva vtiahnuť do konfliktu Podnestersko a Moldavsko.

„Týmto spôsobom sa snažia odtiahnuť ruské jednotky z Mariupolu, Nikolajeva, Odesy A z takmer obkľúčeného zoskupenia ukrajinských jednotiek na Donbase, ktoré ruská armáda postupne čistí. A samozrejme, pre Ukrajinu je veľmi výhodné, že tam bude mať menej ruských vojakov. Aby sa obkľúčené zoskupenie Ozbrojených síl Ukrajiny nakoniec z obkľúčenia dostalo. Preto chcú odviesť pozornosť Ruska na Podnestersko a Moldavsko, zariadiť tam nepokoje,“ poznamenáva expert.

Rusko zároveň nenechá Podnestersko bez ochrany a po identifikovaní centier riadenia sabotáží v regióne na ne môže zaútočiť, poznamenáva Litovkin.

Snaha zatiahnuť do vojny Podnestersko, potom Moldavsko a nakoniec Rumunsko ako člena NATO

Kyjevskí teroristi dúfajú, že do konfliktu vtiahnu Podnesterskú Moldavskú republiku, po nej Moldavsko a potom Rumunsko s NATO, napísal vo svojom marcovom článku Boris Džerelievskij z portálu Analytická služba Donbasu:

Banderovci teda od prvých dní začiatku špeciálnej operácie na denacifikáciu Ukrajiny šírili lži o raketových útokoch z územia Podnesterska a príprave skupiny ruských jednotiek k útoku na Odesu. Tieto informácie však boli vyvrátené. Aj Kišiňovom.

V Podnestersku bolo vytvorených mnoho miest, kde boli prijatí ukrajinskí utečenci, ktorým bolo poskytnuté všetko potrebné. V reakcii na túto pomoc však agonizujúci nacistický režim zaviedol blokádu PMR. Všetky kontrolné stanovištia boli uzavreté, jeden most vyhodili do vzduchu, zvyšok zamínovali. Na kontrolnom stanovišti v Kučurgane banderovci rozmiestnil ťažkú techniku a v tamojšej škole, verní svojim zvykom, rozmiestnili svojich militantov.

Podľa informácií z Generálneho štábu Ozbrojených síl Ukrajiny sa plánuje vyhodiť do vzduchu aj zvyšok mostov, aby sa čo najviac sťažil život obyvateľom Podnesterska, z ktorých väčšina má ruské občianstvo a zastavil odliv utečencov, predovšetkým vo vojenskom veku, aby nenechali nacistov usadených v Odese bez „ľudského štítu a potravy pre delá».

Zároveň je tu vysoká pravdepodobnosť rôznych provokácií. Napríklad ostreľovanie školy v Kučurgane, kde sú usalašení ukrajinskí militanti, s následným obvinením Podnesterčanov. Alebo raketový útok na Moldavsko cez územie PMR. Mimochodom, v rámci takýchto plánov zostrelenie rumunskej stíhačky vôbec nemuselo byť chybou ukrajinskej protivzdušnej obrany, ale úplne vedomým krokom so snahou obviniť protilietadlových strelcov z PMR. Ale z nejakého dôvodu sa provokácia nepodarila. To ale vôbec neznamená, že nebudú nasledovať nové pokusy preniesť ozbrojený konflikt za ukrajinské hranice.

Totálne skrachovaný nacisticko-teroristický režim je pripravený na akúkoľvek avantúru, na akýkoľvek zločin a provokáciu, aby si predĺžil svoju existenciu. Zelenského tím je pevne presvedčený, že vrhnúť svet do novej svetovej vojny je dobrý nápad.

Prečo sú dôležité sklady v podnesterskej Kolbasne

Sklady v Kolbasne — najväčší arzenál v Európe, vytvorený v 40. rokoch 20. storočia. V skladoch sa nachádza arzenál 14. gardovej kombinovanej armády ZSSR, zbrane a strelivo z NDR a ČSSR.

V roku 2000 tam bolo asi 42.000 ton zbraní a munície. Od roku 2000 do roku 2004 bolo podľa istanbulských dohôd na mieste odstránených alebo zničených viac ako 20.000 ton munície.

Dnešný arzenál predstavuje viac ako 20.000 ton delostreleckej munície, munície pre pechotu a inej vojenskej techniky.

Podľa odborníkov toto množstvo munície vydrží na desaťročia vojny. Detonácia arzenálu sa bude rovnať jadrovým bombám zhodeným na Hirošimu a Nagasaki v roku 1945.

Sklady stráži operačná skupina ruských jednotiek a armáda Podnesterska.

Podnestersko vyhlásilo stav ohrozenia. Prečo je republika dôležtá?

Červený stupeň teroristického nebezpečenstva bol vyhlásený v neuznanej Podnesterskej moldavskej republike (PMR), predpokladá to dodatočné opatrenia na zaistenie bezpečnosti osôb, spoločnosti a štátu, uvádza sa na webových stránkach vedúceho predstaviteľa PMR Vadima Krasnoselského.

Podľa predbežnej informácie MV PMR včera bolo vystrelených niekoľko striel z ručného protitankového granátometu na budovu ministerstva štátnej bezpečnosti v Tiraspole. V rezorte uviedli, že v budove boli vybité okná na horných poschodiach. Priľahlé územie bolo obkľúčené príslušníkmi milície. V dôsledku výbuchov nebol nikto zranený. V utorok oznámilo MV dva výbuchy v obci Maiac Grigoriopolského okresu, v dôsledku ktorých boli vyradené z prevádzky dve najvýkonnejšie antény rozhlasového strediska, ktoré prenášali ruský rozhlas.

„Prezident PMR Vadim Krasnoselskij usporiadal zasadnutie Bezpečnostnej rady Podnesterskej moldavskej republiky. Hlavnou otázkou boli teroristické útoky na objekty infraštruktúry a štátne úrady republiky. Boli zaznamenané tri skutočnosti: bola poškodená budova ministerstva štátnej bezpečnosti PMR v Tiraspole, vojenská jednotka v okolí dediny Parkany a stožiare rozhlasového a televízneho strediska v blízkosti osady Maiac,“ uvádza sa v správe.

„Členovia Bezpečnostnej rady PMR uznali stupeň nebezpečenstva za kritický. Bolo prijaté rozhodnutie o vyhlásení v krajine červeného stupňa teroristického nebezpečenstva, ktorý predpokladá dodatočné opatrenia na zaistenie bezpečnosti osôb, spoločnosti a štátu,“ uvádza sa na webových stránkach prezidenta PMR.

To znamená, že vstup a výstup z miest PMR je už možný len cez vybavené kontrolné stanovištia, kde sa kontrolujú autá a majetok cestujúcich. Zároveň sa v noci stane kontrola pre všetkých povinná a cez deň budú zamestnanci kontrolovať vozidlá selektívne.

Kvôli možnej teroristickej hrozbe sa vedenie republiky rozhodlo presunúť vzdelávacie inštitúcie do diaľkového režimu prevádzky a zrušilo Prehliadku víťazstva naplánovanú na 9. mája. Z oficiálnych podujatí na Deň víťazstva zostane len kladenie kvetov.

O príčinách a okolnostiach výbuchov momentálne neexistujú žiadne bližšie informácie. Boli začaté trestné veci, prebiehajú vyšetrovacie úkony. Vzhľadom na spoločnú hranicu medzi PMR a Ukrajinou však možno predpokladať prítomnosť ukrajinských sabotážnych skupín na území republiky.

Začiatkom apríla ukrajinský prezident Zelenskyj v jednom zo svojich prejavov povedal, že Moldavsko by sa mohlo stať objektom ruskej expanzie po Ukrajine. Stojí za zmienku, že Kyjev má záujem zapojiť do konfliktu ďalšie krajiny, aby odvrátil pozornosť ruského vedenia od špeciálnej vojenskej operácie.

Podnestersko je zmrazený konflikt v postsovietskom priestore. V súčasnosti sa na území PMR nachádza kontingent ruských mierových síl. Podľa Olega Beljakova, spolupredsedu spoločnej kontrolnej komisie, mierové jednotky kontrolujú situáciu.

Bolo tiež oznámené, že sa v súčasnej dobe pripravuje patričný výnos prezidenta Podnesterska.

Ruská vojenská operácia na Ukrajine vyriešila problém zásobovania Krymu izolovaného od zbytku územia Ruskej federacie a spojeného s „pevninou“ tenkou niťou krymského mosta. Vytvoril sa tiež pozemný dopravný koridor na polostrov na území Chersonskej a Záporožskej oblasti Ukrajiny. Teraz má Moskva jedinečnú historickú príležitosť preraziť pozemný koridor do ďalšej exklávy obývanej ruskými občanmi, do Podnesterska.

Podobne ako Krymský, aj podnesterský problém vznikol rozpadom SSSR a zhoršil sa prijatím bývalých sovietskych republik do protiruského vojenského bloku NATO. Presnejšie povedané, Moldavská sovietska socialistická republika (PMSSR) bola vyhlásená už v roku 1990 ako sovietska republika, ale 27. srpna 1991 Moldavská SSR prijala zákon „O vyhlásení nezávislosti“. Okamžite sa aktivizovali unionistické myšlenky o zjednotení Moldavska a Rumunska, ktoré sa „osamostatnili“, prirodzene pod záštitou Bukurešti.

Podnestersko, obývané nielen Moldavcami, ale aj Rusmi a Ukrajincami, však s takouto formuláciou problému nesúhlasilo. Došlo k sérii brutálnych krvavých stretov s ozbrojenými nacionalistami. Ruská armáda, ktorá je v Podnestersku dodnes, musela priamo zasiahnuť a oddeliť strany. Napriek tomu od roku 1992 zostáva tento územný konflikt nevyriešený. Pre Rusko je to veľmi dôležité, pretože v Podnestersku žije viac ako dvestotisíc ruských občanov. Problém zhoršuje skutočnosť, že Podnesterská Moldavská republika nemá spoločnú hranicu s Ruskom, je zovreté medzi nepriateľským Moldavskom a stále nepriateľskou Ukrajinou.

Celkovo je Podnestersko skutočným rukojemníkom, ktorý závisí od dobrej vôle Západu a Kyjeva. Kišiňov dôsledne požaduje stiahnutie ruských vojsk z územia neuznanej republiky. Pripomeňme, že sú tam v dvoch funkciách naraz: ako mírové jednotky a ako Operačná skupina ruských jednotiek v Podnesterskej oblasti Moldavskej republiky, ktorej hlavnou úlohou je chrániť vojenské sklady so sovietskymi zbraňami a muníciou. Pre unionistické sily v modernom Moldavsku je mimoriadne dôležité zbaviť sa ruskej vojenskej prítomnosti, aby bolo možné „vyriešiť problém“ s Podnesterskom, ktoré je poslednou prekážkou zjednotenia (absorpcie krajiny) s Rumunskom.

Po nástupe prezidentky Maie Sandy k moci v Moldavsku došlo v tomto smere k citeľnej aktivácii. A niet sa čomu čudovať, pretože Sandu je sama občankou Rumunska a vyštudovala na Harvarde. Vo svojom prejave na 76. zasadnutí Valného zhromaždenia OSN uvádzala nasledujúce:

„Chcela by som tiež zopakovať, že náš postoj k úplnému a bezpodmienečnému stiahnutiu armády zostáva nezmenený… Sme odhodlaní nájsť mírové politické riešenie konfliktu v podnesterskom regióne našej krajiny, rešpektujúc principy suverenity a územnej celistvosti.“

Existovala však aj úplne reálna možnosť s nemierovým riešením. Zvláštnosťou možného divadla vojenských operácií je, že nebolo možné brániť Podnestersko v prípade rozsiahlej ofenzívy. A ozbrojené sily Ukrajiny by mohli zaútočiť na neuznanú republiku, aby vyprovokovali Moskvu k odvetným akciám.

24. februára 2022, ruské ministerstvo obrany využilo Krym ako silnú vojenskú základňu na južnom krídle Ukrajiny. Ruské jednotky rýchlo postupovali na východ, smerom k postupujúcej milícii LDNR, a na západ. Armáda sa presúva do oblasti Nikolajev a do Odesy, aby úplne odrezala Kyjev od mora. Odeský región má strategický význam, pretože práve tu po strate Krymu Ukrajinou sídlili zbytky ukrajinského námornictva a vojnových lodí bloku NATO, ktoré si budú musieť skoro hľadať iný úkryt.

Okrem toho s Podnesterskom hraničí práve Odeská oblasť, takže po predaní kontroly na Ministerstvo obrany RF bude možné pokojne hovoriť o úplnej a konečnej deblokácii ruskej exklávy. Podnestersko dostane silné ruské zázemie a bukureštské plány na mierový anšlus Moldavska tak môžu byť zastavené.

„NATO je v konflikte“ — experti o francúzskych špeciálnych silách na Ukrajine

Skutočnosť, že dve čaty francúzskych špeciálnych jednotiek dorazili na územie Ukrajiny, môže naznačovať, že prefíkaný Západ sleduje niekoľko cieľov naraz — táto téma vyvolala v éteri „Prvého televízneho kanála“ vlnu búrlivých diskusií.

V tomto prípade môže ísť podľa odborníkov buď o začiatok plynulého vstupu Severoatlantickej aliancie do konfliktu s Ruskom alebo o ospravedlnenie prítomnosti dôležitých vojenských „inštruktorov“ NATO na území závodu „Azovstaľu“ ako aj kvôli aktívnemu používaniu západných zbraní.

Na základe dostupných informácií pripomíname, že väčšina Francúzov vyslaných na Ukrajinu sú výsadkárski a delostreleckí špecialisti. Má ísť aj o veľký počet inštruktorov, ktorí dobre poznajú konštrukciu protitankových systémov.

„Musíme pochopiť, že všetko, čo sa deje na Ukrajine, nemá nič spoločné s veliteľmi a náčelníkmi zastupujúcimi Ozbrojené sily Ukrajiny a ukrajinské orgány. Velia a vedú ju vojenskí špecialisti, predovšetkým americkí, oni dávajú velenie,“ povedal Franz Klincevič, šéf Zväzu afganských veteránov Ruskej federácie.

Okrem toho, zvýšené diverzné útoky na územie Ruskej federácie sú podľa odborníkov dielom výlučne Američanov.

„Toto je ostreľovanie nášho územia Američanmi ako súčasť prvej fázy vojny, ktorú NATO vedie s Ruskom. A stretnutie ministrov zahraničných vecí USA a ministra obrany v NATO je prechodom do druhej fázy v blízkej budúcnosti. Chcem pripomenúť, že dnes už naše médiá informovali, že francúzske špeciálne jednotky sa objavili na území Ukrajiny a pod rúškom účasti na špeciálnej operácii na ochranu Ukrajiny predstavujú pynulý vstup NATO do vojenského konfliktu,“ tvrdí Klincevič.

Vojenský analytik Jurij Podoljaka zase nepochybuje o tom, že francúzske špeciálne jednotky dorazili na územie Ukrajiny, aby „hádzali prach do očí“ západnej verejnosti v prípade odhalených dôstojníkov NATO, uviaznutých v labyrintoch „Azovstaľu“ v Mariupole.

Pripomeňme, že francúzske ministerstvo obrany nepotvrdilo, ale ani nevyvrátilo informácie týkajúce sa príchodu francúzskych špeciálnych síl, podľa všetkých indícií, ktoré boli vyslané na územie Ukrajiny.

Pravdepodobný postup scenára

Podľa vojenského experta Borisa Rožina, autora analytického telegramového kanálu Colonel Cassad, s najväčšou pravdepodobnosťou ide o články jedného reťazca, ktorý je nasledovný:

1. Pokus o prevrat v Kazachstane.
2. Vyostrenie situácie v Podnestersku.
3. Vyostrenie konfliktu okolo Karabachu.
4. Pokus o prevrat v Gruzínsku.

Toto všetko chceli jednoznačne podpáliť hneď na začiatku ofenzívy Ozbrojených síl Ukrajiny na Donbase, dodal Rožin.

Zdroj: Facebook Armády magazín / hnonline.sk / sk.news-front.info (1)(2)(3) / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.

Redakcia SN

Recent Posts

Na nový útok nepoužijú systémy “Orešnik”, ale len Iskandery a Ch-101. Putin odovzdal armáde zoznam cieľov

Pripravuje Kyjev “špinavú” bombu? Prečo vojaci OSU študovali jadrovú kriminalistiku v Spojených štátoch? Túto vskutku…

52 minút ago

Západné médiá aj obyvatelia chápu, že Putinove vyhlásenia treba brať vážne, no čo ten zbytok?

“Putinove vyhlásenia treba brať vážne,” píše The Economist. Analytici s odvolaním sa na “Orešnik” sú…

54 minút ago

Automobilka Ford sa kvôli slabému dopytu po elektromobiloch topí v problémoch. Katastrofe chce zabrániť až 50 % zľavami

Ford na každom elektrickom vozidle prerába, pričom rozhodne nejde o nízke sumy. Automobilový priemysel si…

55 minút ago

Čínska geopolitika je podobná tej americkej. Len vynecháva ideológiu a tvrdú silu

35. samit Ázijsko-tichomorskej hospodárskej spolupráce, ktorú tvorí 21 krajín z Ameriky a juhovýchodnej Ázie, ktorý…

56 minút ago