Žiadne progresívne rečičky prezidentky Zuzany Čaputovej nedokážu premaľovať zjavný fakt, že sa stala spolupáchateľom Igora Matoviča. Aj keď jej ich napíše vrchný bojar Marián Leško.
Podľa prieskumu agentúry Actly uskutočneného pre portály zoznam.sk a topky.sk by zo súčasnej vládnej koalície neostal kameň na kameni. Voľby by vyhral Pellegriniho Hlas s 22,5 percentami, čo je viac ako dvojnásobok pred druhým Smerom (10,5). Koaličná SaS by skončila tretia s 10,3 a OĽANO až štvrté s chabými 9,6 percentami. Ďalšia koaličná strana Sme rodina ledva naškriabala 9,5 percenta. A potom by sa do NR SR dostali už iba neparlamentné PS (7,4) a KDH (5,6).
Koaličná strana Za ľudí by ostala hlboko v poli porazených s hanebnými 3,7 percentami. Naopak, tesne pred bránami parlamentu so 4,9 percentami atakuje prekvapivý úspech Uhríkova Republika. Naopak, Kotlebova ĽSNS ostala na žalostných 2,9 percentách.
Pripomeňme si, že voľby 2020 vyhral Matovič s 25,02 percentami. Druhý bol Smer (ešte s Pellegrinim pod jednou strechou) s 18,29 percentami. Podľa dnešných prieskumov majú Smer a Hlas v súčte viac ako mal Smer vo voľbách. Z toho vyplýva iba jediný záver. Veľká časť Slovenska sa v roku 2020 zbláznila do Matoviča, no v roku 2021 z neho aj rýchlo vytriezvela.
Nielen médiá pracujú s prieskumami verejnej mienky. Oveľa detailnejšie a presnejšie čísla majú k dispozícii aj sami politici. Bez nich totiž neurobia na ulici ani krok a na Facebooku nenapíšu ani čiarku. O tom, že vládna koalícia je z pohľadu voličských preferencií v troskách, vedela v čase vymenovania „novej“ vlády aj prezidenta Zuzana Čaputová.
Spanilá dáma z paláca vedela veľmi dobre, že iba od nej závisí osud Slovenska a aj to, ako skoro či neskoro sa zbaví pliagy nevyrovnanej psychiky Igora Matoviča. Nikto jej nemôže vyčítať, že v zhode s politickou realitou a rozložením mandátov v parlamente súhlasila s vymenovaním Eduarda Hegera za premiéra. Lenže hlava štátu sa rozhodla uprednostniť politické záujmy koaličných strán pred záujmami občanov a celej krajiny. Na jednej strane odmietla vymenovať za ministra práce Jozefa Hlinku. No na strane druhej neváhala urobiť z Matoviča ministra financií.
Všetci to vedia. Dokonca aj Zuzana Čaputová a zbor jej bojarov na čele s marxistom Mariánom Leškom, premaľovaným na liberála, že ak ostane členom vlády Matovič v akejkoľvek pozícii, v krajine bude panovať chaos. Prezidentka dokonca neváhala priznať, že treťotriedneho daňového podvodníka vymenovala za ministra len preto, lebo hrozil pád koalície. A s ním aj predčasné voľby.
Potom je na mieste otázka, koho prezidentkou je pani Čaputová. Vládnej koalície alebo Slovenskej republiky? V tom je totiž obrovský rozdiel. Pani z paláca sa rozhodla byť prezidentkou najprimitívnejšej vládnej koalícii v dejinách Slovenska. A to bol kedysi podpredsedom parlamentu Jano Ľupták, no mal viac chochmesu, ako väčšina tejto koalície.
Ak by sa rozpadla súčasná koalícia, nestalo by sa nič, čo by poškodilo krajinu a jej občanov. Dokonca by to nevyhnutne nemuselo viesť ani k predčasným voľbám. V súčasnom parlamente existuje toľko variácií na vytvorenie novej väčšiny, že ich výpočet by prerástol rozumný rozsah tohto komentára. A pani prezidentka aj jej panáci okolo politruka Leška to dobre vedia.
Avšak jedna vec je niečo vedieť a iná niečo chcieť. Zuzana Čaputová zjavne chcela hodiť záchranné koleso Matovičovej koalícii. Tým sa stala jeho spolupáchateľom a nedokážu to prekryť ani premaľovať žiadne progresívne rečičky.
zdroj: hlavný denník
Vraj sa tým klaniame režimu, ktorý podkopáva bezpečnosť celej Európy. Novopečený „energetický expert“ a poslanec…
Ukrajinský prezident podľa slovenského premiéra finančne poškodzuje Slovensko a kvôli podpore sankcií na ruský jadrový…
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…