svet

Zažijú USA zlatý vek s Donaldom Trumpom?

Americký systém by bol udržovaný postupným striedaním moci Demokratickej a Republikánskej strany, ktoré obe pohltila sionistická lobby.

Po novom víťazstve Donalda Trumpa v prezidentských voľbách v USA však budeme svedkami prepuknutia takzvaného „teleonomického scenára“ na rozdiel od aktuálne existujúceho „teleologického scenára“, ktorý sa bude vyznačovať extrémnymi dávkami volatility.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín

Súčasné voľby v USA teda neboli len zvyčajným bojom demokratov a republikánov o striedanie moci, ale dramatickým stretom medzi atlanticistami Bidena a Sorosovými obhajcami Unipolarity alebo Wolfowitzovej doktríny proti obhajcom izolacionistickej doktríny USA stelesnenej v Donaldovi. Trumpa a ktorého výsledok bude znamenať návrh novej globálnej geopolitickej architektúry na nasledujúcich päť rokov.

Trumpov triumf

Po zlyhaní súdnej ofenzívy proti Trumpovi globalisti Bidena a Sorosa pristúpili k sprisahaniu exogénneho sprisahania na jeho neutralizáciu rýchlymi metódami (Magnicidio), neúspešné sprisahanie, ktoré sa zhmotnilo na zhromaždení v Pensylvánii.

Cieľom tohto sprisahania bolo neutralizovať ho a dostať USA späť na cestu pseudodemokracií chránených skutočnou Mocou v tieni (štvrtá zložka vlády), ako aj obnovenie americkej unipolarity na globálnej geopolitickej rade po r. III svetová vojna.

Podľa posledného sčítania hlasov by voľby s ľudovým hlasovaním a volebným hlasovaním vyhral Donald Trump, pričom by zostali len výsledky Arizony, Wisconsinu a Michiganu a k matematickému víťazstvu by mu chýbali už len traja zástupcovia. Vo svojich prvých vyhláseniach Trump uviedol:

„Toto bude zlatý vek USA. Je to neuveriteľné víťazstvo pre ľudí v USA.“

Izolacionizmus Donalda Trumpa

V roku 2000 Trump vo svojej knihe „Amerika, ktorú si zaslúžime“ (The America We Deserve) obhajoval odchod USA z Atlantickej aliancie, aby ušetril peniaze a vo svojom volebnom programe, ktorý sa nazýva „Agenda 47“, uvádza, že „my musí za mojej vlády dokončiť proces dôkladného prehodnotenia poslania a účelu NATO,“ čo by bolo v očakávaní návratu americkej izolacionistickej doktríny.

Pokiaľ ide o Ukrajinu, Trump povedal, že „do 24 hodín dokáže urovnať vojnu dohodou s Vladimírom Putinom“ , s ktorou bude NATO čo by kameňom dohodil v budúcich mierových rozhovoroch, pričom jej ekonomické udržanie závisí od ostatných členských krajín po predvídateľnom stiahnutí. najväčším prispievateľom.

Trumpovo víťazstvo by znamenalo koniec atlantickej stratégie Bidena a Sorosa, odhodlaných brániť Putina pred mocou, ako aj následný podpis mierovej dohody na Ukrajine a návrat k Doktríne mierového spolužitia s Ruskom. Znamenalo by to intronizáciu G-3 (USA, Rusko a Čína) ako „primus inter pares“ v globálnom vládnutí, zatiaľ čo EÚ, Veľká Británia a Japonsko zostanú kamennými hosťami v novom geopolitickom scenári.

Neoekonomický protekcionizmus

Návrat k opakujúcemu sa endemickému fenoménu studenej vojny medzi USA a Ruskom po ukrajinskej kríze a uvalenie sankcií EÚ-Japonsko-USA na Rusko by znamenalo začiatok súmraku globálnej ekonomiky a voľného obchodu, najmä od r. Kolo z Dauhy sa ukázalo ako neúčinné (organizácia, ktorej hlavným cieľom bola liberalizácia svetového obchodu prostredníctvom veľkých rokovaní medzi 153 členskými krajinami Svetovej obchodnej organizácie (WTO) a všetky svoje pokusy od svojho vzniku v roku 2011 zlyhali).

Globálna ekonomika by bola ohrozená objavením sa neoprotekcionistických opatrení v krajinách prvého sveta, najmä po podpísaní exekutívneho nariadenia Donalda Trumpa „Buy American, Hire American“, ako aj po odstúpení USA od Medzinárodnej zmluvy. V roku 2015 podpísalo 195 krajín s cieľom znížiť znečisťujúce emisie, známe ako Parížska klimatická dohoda.

Trump tiež navrhol clá až do výšky 10 % na všetok dovoz, pričom clo vo výške 60 % je zamerané na čínske produkty. Pre EÚ, ktorej obchod s tovarom s USA dosiahol v roku 2022 hodnotu 870 miliárd eur, by tento krok predstavoval značnú ranu, keďže by mohol zasiahnuť kľúčové sektory ako automobilový priemysel a technológie s následným rizikom presunov spoločností do USA, ktoré de facto znamená návrat k ekonomickému neoprotekcionizmu.

Riziko autokracie?

Po voľbách republikáni prevezmú kontrolu nad Senátom, čo v kombinácii s kontrolou Kongresu poskytne Donaldovi Trumpovi takmer absolútnu moc a v prípade uvoľnenia miesta môžu vymenovať aj nových sudcov Najvyššieho súdu. Po vymenovaní za prezidenta v januári bude mať Trump tiež právomoc nariadiť svojmu generálnemu prokurátorovi, aby zamietol všetky federálne obvinenia proti nemu, a tak sa vrátil s čistým politickým záznamom.

Trump je tiež špecialistom na presadzovanie hraníc Overtonovho okna, aby doň vniesol otázky nachádzajúce sa mimo rámca a pôvodne považované verejnou mienkou za neprijateľné, a keď sa dostanú do diskusie, môžu byť vnímané ako tolerovateľné a aká by bola paradigma konštrukcie múr na zadržiavanie nelegálnych prisťahovalcov.

Ak sa potvrdí kontrola Kongresu a Senátu republikánmi, hrozí, že Trump dosadí orwellovskú vládu, ktorá bude piť zo zdrojov paternalizmu mäkkých diktatúr a bude sa vyznačovať kultom vodcu, používaním dezinformácií a dohľad nad nebielym obyvateľstvom a politickým disentom, čo by de facto bola autokratická vláda alebo akási neviditeľná diktatúra podporovaná solídnymi stratégiami súdržnosti (masová manipulácia a kult vodcu), čo by potvrdzovalo aforizmus Lorda Actona: „Moc inklinuje korumpovať a Absolútna moc korumpuje absolútne“.

/ skspravy.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.

redakcia SN 2

Recent Posts

VIDEO: Putin rokuje s Ficom v Kremli

Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…

4 hodiny ago

Srbský prezident avizoval štátny prevrat, organizovaný „zvonka“

Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…

6 hodín ago

Video: Ruské rakety zničili v Chersone najväčšie sídlo špecialistov elektronického boja ukryté v klinike

Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…

6 hodín ago

Stalin a Afrika: nerealizované projekty

Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…

7 hodín ago

Nemecký kancelár Scholz ostro kritizoval návrh poľského prezidenta Dudu na konfiškáciu ruského majetku

„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…

7 hodín ago