Po zverejnení dokumentov na Slovanských Novinách o dohodnutom experimente na Slovensku, ktoré sme zverejnili 20. januára 2021 vo večerných hodinách, sa spustilo skúmanie a expertízy.
Bývalý sudca Ústavného súdu SR v januári na InfoVojne konštatoval, že plošné testovanie je súčasťou vedeckého výskumu, ktorý je realizovaný na Slovákoch a tým sa Slováci stali „pokusné králiky“.
Doc. JUDr. Ján Drgonec, DrSc., emeritný sudca Ústavného súdu SR, ústavný právnik, advokát a bývalý člen Súdnej rady SR, v relácii na rádiu InfoVojna odvysielanej 22. januára 2020 vyjadril závažné skutočnosti spojené s prvým plošným testovaním, ktoré sa v októbri 2020 na Slovensku uskutočnilo.
Ján Drgonec sa v tejto súvislosti odvolával na portál www.medrxiv.org, kde sa nachádzajú nepublikované rukopisy v oblasti medicíny, klinického výskumu a príbuzných zdravotníckych vied. V uvedenej štúdii boli spomenutí ako spoluautori aj exminister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) a infektológ Pavol Jarčuška. Drgonec už vtedy dopredu vylúčil, že by išlo o hoax.
Štúdia hovorí o tom, že na slovenskej populácii s 5,5 miliónmi obyvateľov, sa uskutočnil výskum, avšak za daných podmienok a platných zákonov SR, kde je vyžadovaný súhlas s ošetrovacím výkonom a poučenie chorého, bol výskum robený bez dodržania podmienok daných medzinárodným právom, pretože na dianie v medicíne sú uzavreté medzinárodné dohovory a bez toho všetkého sa na Slovensku dialo niečo, čo je v medzinárodnom odbornom časopise vykázané ako výsledok výskumu.
„Dr. Mengele nemal pre pokus na človeku tak priaznivé podmienky vytvorené svojim režimom ako náš minister zdravotníctva dostal od vlády premiéra Matoviča“.
Drgonec dodáva, že ak sa na Slovensku dial nejaký výskum, ktorý ma svoj výsledok, muselo dôjsť k experimentovaniu s populáciou v Slovenskej republike v počte 5,5 milióna obyvateľov.
Celé znenie materiálu si prečítate po kliknutí TU.
Prestížny vedecký časopis „Science“ tento týždeň publikoval štúdiu novembrového celoplošného testovania. Vedecký tím, ktorý pracoval na tomto materiáli, viedol epidemiológ MZ SR Martin Pavelka z Inštitútu zdravotných analýz.
Autori štúdie poukazujú na vysokú účinnosť celoplošného testovania, ktoré v spojení s prísnymi opatreniami prijatými 24. októbra minulého roka, prispeli k 58 %-mu zníženiu prevalencie vírusu v neizolovanej časti populácie.
„Ak prihliadneme na to, že epidémia bola v tom čase v rastúcom trende (4,4 % denný rast), tak úspech tejto intervencie viedol až k 70 %-mu zníženiu oproti hypotetickému stavu, keby k intervencii nedošlo,“ vysvetlil Martin Pavelka z Inštitútu zdravotných analýz MZ SR.
Autori v štúdií použili aj komplexný matematický model, v ktorom dokázali, že takýto efektívny pokles v priebehu jedného týždňa sa nedá vysvetliť inak ako silným efektom masívneho testovania.
„Som nesmierne hrdý na to, že sme zviditeľnili Slovensko ako svetového lídra v inováciách a boji proti epidémií COVID-19. Slovenské COVID dáta sa konečne dostávajú do svetovej pozornosti. Vo svetovej akademickej obci existuje konsenzus, že novembrová intervencia celoplošného testovania bola veľmi silným nástrojom na potlačenie epidémie COVID-19. Touto intervenciou sme si „kúpili“ skoro celý mesiac času a bez nej by sme museli mať omnoho dlhší a tvrdší lockdown,“ povedal Martin Pavelka.
„Vyzývam všetkých, aby sa pravidelne testovali. Očkovanie je konečným riešením epidémie, avšak pokiaľ nemáme dosiahnutú kolektívnu imunitu, tak pravidelné testovanie je druhým najlepším riešením ako zistiť svoj infekčný status a zamedziť tak ďalšiemu šíreniu infekcie. Žiaľ, SARS-CoV-2 má tú evolučnú výhodu, že u veľkej časti populácie sa šíri bez akýchkoľvek príznakov. Práve pravidelné testovanie nám vie povedať, aký je náš aktuálny infekčný status a či sa mám izolovať,“ vysvetlil Pavelka.
Na štúdií pracovali aj poprední svetoví epidemiológovia z Londýnskej školy hygieny a tropickej medicíny. Stefan Flasche píše: „Predstavte si túto intervenciu, ako keby vám horel dom a vy naňho z helikoptéry zhodíte veľké vedro vody. Niečo sa dostane na dom, niečo vedľa. Oheň úplne neuhasíte, avšak zamedzíte rýchlemu a veľkému požiaru.“
Autorský tím momentálne pracuje na vývoji štúdií zameranej na hodnotenie januárového skríningu. „Počas januárového skríningového testovania sme pozorovali nižší efekt intervencie – 28 %. Kým 58 %-ný efekt v novembri bol kombinovaným výsledkom masívneho testovania a v tom čase prijatých kontrolných opatrení, tak 28 %-ný efekt v januári bol zrejme už jasným výsledkom výlučne masívneho testovania.“
Novembrovú štúdiu zverejnenú 23. marca 2021 vo vedeckom magazíne Science si môžete prečítať TU.
Zdroj: InfoVojna/ Slovanské Noviny
Premiér poukazuje aj na potrebu mať v čase napätej geopolitickej situácii predvídateľných politikov usilujúcich o…
Podľa zistení denníku Financieel Dagblad je výroba batérií v Európe extrémne chybová, kontrolou neprejde viac…
Poľskí farmári začali s nepretržitou blokádou hraničného priechodu s Ukrajinou. Informuje verejnoúprávna agentúra TA SR.…
November je pravdepodobne jedným z najpreklínanejších mesiacov na Ukrajine. Od roku 1998, keď bývalý prezident…
Zelenského kancelária vydala ďalšie vyhlásenie, ktoré nám umožňuje posúdiť nové aspekty nedostatočnosti takzvaných ukrajinských orgánov.…
V Rusku sa verí, že mohol byť zabitý kvôli svojim odhaleniam. Vo veku 48 rokov…