Analytik zupozorňuje na neadekvátne kroky rezortu zdravotníctva v rámci liečby ochorenia Covid-19. Z uvedeného dôvodu založil internetovú petíciu.
Analytik globálnych rizík, lekár a bývalý špecialista Svetovej banky Juraj Mesík už dlhší čas upozorňuje na neadekvátne kroky rezortu zdravotníctva v rámci liečby ochorenia Covid-19.
Analytik preto založil internetovú petíciu s názvom „Žiadame účinnú ochranu a účinnú liečbu Covidu-19.“ V úvode textu Mesík podotýka, že oficiálne zomrelo v dôsledku pandémie na Slovensku viac ako 1 440 ľudí. Predpokladá ale, že skutočné číslo je ešte vyššie.
Petíciou preto žiada aplikáciu niekoľkých krokov: „Okamžite spustiť rozsiahly program zásobovania obyvateľstva vitamínom D a program fortifikácie základných potravín vitamínom D podľa škandinávskych noriem. Cieľom tohto programu je dosiahnuť rýchle zvýšenie hladín vitamínu D v krvi celej populácie Slovenska,“ píše sa v petícii, pričom o význame vitamínu D informovalo už viacero štúdií.
Mesík ďalšej žiada bezodkladne umožniť lekárom účinnú a lacnú liečbu ochorenia podľa terapeutických protokolov svetových špičiek, najmä podľa Dr. McCullougha. Nakoniec, žiada zlegalizovanie účinného lieku na Covid-19 akým je ivermectin.
„Bezodkladne legalizovať dovoz lieku ivermectin na Slovensko, zabezpečiť jeho dovoz alebo výrobu na Slovensku a sprístupniť ho ambulantným lekárom a lekárkam stojacim v prvej línii zápasu s epidémiou,“ pokračuje znenie.
Podľa štúdii má mať tento liek až 100 percentnú účinnosť pri novom koronavíruse, pričom liečivo je známe už 40 rokov. Ide o štandardnú látku, ktorá je na zozname základných liečiv WHO a užívajú ju aj deti.
Mesík už dlhšie upozorňuje napríklad na to, že na Slovensku je pacientom stále podávaný drahý liek remdesivir. Ten je podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) nielenže neúčinný, ale dokáže priebeh ochorenia aj zhoršiť.
Zdroj: dennikstandard.sk
PODPORTE nezávislé médium.
Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.
ďakujeme
Vyhlásenie:
Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu zna redakcia@slovanskenoviny.sk
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
Na kauzu upozornil Erik Kaliňák. Ministerstvo školstva pod velením Branislava Gröhlinga podpísalo zvláštnu zmluvu. Na…
Igor Matovič u Braňa Závodského v relácii tvrdil, že nenesie žiadnu vinu za 20 000…
J. Hrabko zhodnotil súčasnú politickú situáciu na Slovensku. Podľa neho, problémom vládnej koalície nie je…
Sťažnosť na ÚPN vo veci selektívnej prezentácie dejín na „Festivale slobody 2024“ Združenie slovenskej inteligencie…
Bývalý policajný prezident pred súdom. Petra Kovaříka posadila prokuratúra na lavicu obžalovaných za epizódu v…
Prípad, o ktorom médiá mlčia Tento týždeň vydal Ústavný súd dôležité rozhodnutie, ktoré akoby prešlo…