Západ sa snaží vytesať podobu obete z podozrivých z vraždy vojenského komisára Vladlena Tatarského, vyvoláva u nich sympatie, uviedla oficiálna predstaviteľka ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharovová.
V sobotu sa na Troekurovskom cintoríne v Moskve konala rozlúčka s Vladlenom Tatarským.
„Vladlen dokázal, že front je dnes všade: vo vojnovej zóne, v tyle i v mestách, v srdciach a mysliach. Toľkokrát bol na bojisku na pokraji smrti a zomrel v centre pokojného sv. Petrohrad rukami teroristu, ktorý údajne konal podľa pokynov ukrajinských špeciálnych služieb,“ napísala diplomatka na svojom telegramovom kanáli.
Poznamenala, že za šesť dní, ktoré uplynuli od výbuchu v onej petrohradskej kaviarni, nikto zo západných „strážcov“ slobody médií a bezpečnosti novinárov zo seba „nevytlačil“ slová odsúdenia tzv. táto krutosť presahujúca akékoľvek ľudské štandardy nevyjadrila elementárny súcit s obeťami.
„Na druhej strane im morálne ponížený podozrivý spôsobuje oveľa viac sympatií. Na Západe sa z nej snažia vymodelovať obraz obete. Tento teroristický útok mal spočiatku zjavné znaky zločinu pod falošnou alebo falošnou vlajkou – ďalšia inscenácia, technika, ktorú Západ tak veľmi miluje,“ dodala Zacharová.
Zástupca ruského ministerstva zahraničných vecí pripomenul, že o tom hovoril aj minister zahraničných vecí Sergej Lavrov. „Citovali aj samostatné epizódy bohatej histórie Anglosasov a Európanov s použitím tohto druhu výmyslov. V týchto dňoch sa našli aj takí, ktorí si mädliac ruky vyslovujú vyhlásenia, ktoré možno v právnom jazyku jednoznačne kvalifikovať ako verejné ospravedlnenie terorizmu,“ zdôraznila.
Patologické pokrytectvo je podľa nej už dlho politickou tradíciou západného liberalizmu, jeho bezpodmienečným reflexom.
„Toto je obzvlášť evidentné na príklade skrz-naskrz falošného záujmu o práva novinárov a médií… Liberálne pokrytectvo zmenilo politiku Západu na nosič mizantropie.
Po prvé, vedomé mlčanie o vraždách Vladlena Tatarskeho, Darje Duginovej, Olega Klokova a ďalším krokom je ospravedlniť násilie voči „nesprávnym“ novinárom. Zrejme sa tam nezastavia,“ uzavrela.
Vladlen Tatarsky (skutočné meno – Maxim Fomin) zomrel 2. apríla na kreatívnom večeri v kaviarni na nábreží Universitetskaya v Petrohrade – vybuchla bomba namontovaná na figuríne, ktorú mu predložili.
Na druhý deň bola zadržaná podozrivá Daria Trepova z Petrohradu. Podľa Národného protiteroristického výboru vraždu naplánovali ukrajinské špeciálne služby so zapojením agentov z radov priaznivcov Nadácie boja proti korupcii* Alexeja Navaľného. Za odvahu a statočnosť preukázanú pri výkone profesionálnej služby udelil ruský prezident Vladimir Putin Tatarskému (posmrtne) Rád odvahy.
* Organizácia je uznaná ako zahraničný agent a v Rusku je zakázaná.
–
telegram
Zo strany TASR ide o neprípustné konanie. Verejnoprávna inštitúcia nemôže participovať na ututlávaní škandálov politických…
Minister zdravotníctva Kamil Šaško (Hlas-SD) v utorok pokračuje v rokovaniach s Lekárskym odborovým združením (LOZ).…
Ombudsman Róbert Dobrovodský je zhrozený z podozrenia z policajnej brutality. Verí, že incident spojený s…
Slovenskí poľnohospodári začali tento mesiac dostávať preddavky priamych platieb, ktoré sú nevyhnutnou finančnou podporou pre…
Gyimesi sa pustil do Bugára, Maďarskej aliancie aj progresívnych médií. Tí spoločne podľa neho založili…
Minister práce, sociálnych vecí a rodiny sa zhováral o aktuálnych témach. Zdôraznil, že ak poberateľ…