Ekonóm Ernst Wolff je presvedčený, že skrytá aliancia politických a korporátnych lídrov využíva pandémiu s cieľom zrútiť národné ekonomiky a zaviesť globálnu digitálnu menu.
Ako je možné, že viac ako 190 vlád z celého sveta sa vysporiadalo s pandémiou COVID-19 takmer úplne rovnakým spôsobom, pričom blokády, príkazy na masky a očkovacie preukazy sú teraz všade samozrejmosťou?
Odpoveď môže spočívať v škole Young Global Leaders, ktorú založil a riadi Klaus Schwab zo Svetového ekonomického fóra a ktorou prešli mnohí dnešní prominentní politickí a obchodní lídri na svojej ceste na vrchol.
Nemecký ekonóm, novinár a autor Ernst Wolff vo videu z podcastu German Corona Committee odhalil niektoré fakty o Schwabovej škole „Young Global Leaders“, ktoré sú dôležité pre pochopenie svetových udalostí počas pandémie.
Zatiaľ čo Wolff je známy najmä ako kritik globalistického finančného systému, nedávno sa zameral na to, aby odhalil to, čo považuje za skrytú agendu za opatreniami proti Covidu, ktoré sa prijímajú po celom svete.
Príbeh sa začína Svetovým ekonomickým fórom (WEF), čo je mimovládna organizácia založená Klausom Schwabom, nemeckým ekonómom a strojným inžinierom, vo Švajčiarsku v roku 1971, keď mal iba 32 rokov.
WEF je verejnosti najznámejšia vďaka konferenciám, ktoré každoročne v januári organizuje vo švajčiarskom Davose a ktorých cieľom je spojiť politických a obchodných lídrov z celého sveta, aby diskutovali o súčasných problémoch. Dnes je to jedna z najdôležitejších sietí na svete pre globalistickú mocenskú elitu, ktorú financuje približne tisícka nadnárodných korporácií.
WEF, ktoré sa do roku 1987 pôvodne nazývalo Európske manažérske fórum, dokázalo už na svojom prvom stretnutí vo februári 1971 spojiť 440 vedúcich pracovníkov z 31 krajín, čo, ako zdôrazňuje Wolff, bol neočakávaný úspech pre niekoho ako Schwab, ktorý mal veľmi predtým len málo medzinárodných alebo odborných skúseností.
Wolff sa domnieva, že dôvodom môžu byť kontakty, ktoré Schwab nadviazal počas svojho vysokoškolského štúdia, vrátane štúdia s nie menšou osobou, ako je bývalý poradca pre národnú bezpečnosť a minister zahraničných vecí Henry Kissinger. Wolff tiež poukazuje na to, že kým tam bol Schwab, Harvard Business School bola v procese plánovania vlastného manažérskeho fóra a je možné, že Harvard nakoniec poveril jeho organizáciou.
Fórum spočiatku spájalo len ľudí z ekonomickej oblasti, ale onedlho začalo priťahovať politikov, prominentné osobnosti médií (vrátane BBC a CNN ) a dokonca aj celebrity.
V roku 1992 Schwab založil paralelnú inštitúciu, školu Global Leaders for Tomorrow, ktorá bola v roku 2004 obnovená ako Young Global Leaders.
Účastníci školy musia požiadať o prijatie a potom podliehajú prísnemu výberovému procesu.
Medzi členmi úplne prvej triedy školy v roku 1992 už boli mnohí, ktorí sa stali významnými liberálnymi politickými osobnosťami, ako napríklad Angela Merkelová, Nicolas Sarkozy, Justin Trudeau a Tony Blair.
V súčasnosti je na tejto škole asi 1300 absolventov a zoznam absolventov obsahuje niekoľko mien tých, ktorí sa stali vedúcimi zdravotníckych zariadení svojich krajín.
Štyria z nich sú bývalí a súčasní ministri zdravotníctva Nemecka, vrátane Jensa Spahna , ktorý je od roku 2018 federálnym ministrom zdravotníctva.
Philippa Röslera, ktorý bol ministrom zdravotníctva v rokoch 2009 až 2011, vymenoval Schwab v roku 2014 za generálneho riaditeľa WEF.
Ďalšími významnými menami na súpiske školy sú Jacinda Ardernová, premiérka Nového Zélandu, ktorej prísne blokovacie opatrenia ocenili svetové zdravotnícke trendy;
Emmanuel Macron, francúzsky prezident. Trieda mladých globálnych lídrov v roku 2017.
Sebastian Kurz, ktorý bol donedávna rakúskym kancelárom;
Viktor Orbán, predseda vlády Maďarska;
Jean-Claude Juncker , bývalý predseda vlády Luxemburska a predseda Európskej komisie;
Angela Merkelová, Global Leaders for Tomorrow Class z roku 1992.
a Annalena Baerbock, líderka nemeckých zelených, ktorá bola prvou kandidátkou strany na kancelárku v tohtoročných federálnych voľbách a ktorá je stále v hre o post Merkelovej nástupkyne.
Na zozname nájdeme aj guvernéra Kalifornie Gavina Newsoma, ktorý bol vybraný do triedy v roku 2005, ako aj bývalého kandidáta na prezidenta.
A súčasný americký minister dopravy Peter Buttigieg, ktorý je čerstvým absolventom, bol vybraný do triedy 2019.
Všetci títo politici, ktorí boli vo funkcii počas posledných dvoch rokov, uprednostňovali tvrdú reakciu na pandémiu COVID-19, čo tiež výrazne zvýšilo moc ich príslušných vlád.
Gavin Newsom, trieda mladých globálnych lídrov z roku 2005. (obrázok vľavo)Ale zoznam absolventov školy sa neobmedzuje len na politických lídrov.
Nájdeme tam aj mnohých kapitánov súkromného priemyslu, vrátane Billa Gatesa z Microsoftu, Jeffa Bezosa z Amazonu, globálnych lídrov triedy zajtrajška z roku 1998. Richarda Bransona z Virgin a Chelsea Clintonovú z Clintonovej nadácie.
Všetci opäť vyjadrili podporu globálnej reakcii na pandémiu a mnohé z nich v dôsledku opatrení zožali značné zisky.
Wolff verí, že ľudia stojaci za WEF a školou Global Leaders sú tí, ktorí skutočne rozhodujú o tom, kto sa stane politickým lídrom, hoci zdôrazňuje, že neverí, že sám Schwab je ten, kto robí tieto rozhodnutia, ale je len sprostredkovateľom. Ďalej poukazuje na to, že medzi absolventmi školy nie sú len Američania a Európania, ale aj ľudia z Ázie, Afriky a Južnej Ameriky, čo naznačuje, že jej dosah je skutočne celosvetový.
V roku 2012 Schwab a WEF založili ďalšiu inštitúciu, „Global Shapers Community“, ktorá spája tých, ktorých identifikovali ako ľudí s vodcovským potenciálom z celého sveta, ktorí majú menej ako 30 rokov.
Do dnešného dňa týmto programom prešlo približne 10 000 účastníkov, ktorí pravidelne organizujú stretnutia v 400 mestách. Wolff verí, že je to ďalší skúšobný priestor, kde sa budúci politickí lídri vyberajú, preverujú a upravujú predtým, ako budú umiestnení do svetového politického aparátu.
Wolff upozorňuje, že len veľmi málo absolventov školy Global Leaders to uvádza vo svojom životopise. Hovorí, že ho videl len na jednom: menovite na nemeckom ekonómovi Richardovi Wernerovi, ktorý je známym kritikom establishmentu.
Ekonóm Ernst Wolff
Wolff naznačuje, že sa zdá, že škola do svojich radov rada zahŕňa aj kritikov systému, keďže ďalším menom medzi jej absolventmi je Gregor Hackmack, nemecký šéf Change.org, ktorý bol v roku 2010 v triede. Wolff verí, že je to preto, že organizácia sa chce prezentovať ako spravodlivá a vyvážená, hoci chce tiež zabezpečiť, aby jej kritici boli kontrolovanou opozíciou.
Ďalšia vec, ktorú majú absolventi Global Leaders spoločné, je, že väčšina z nich má okrem účasti v programe pred povýšením na mocenské pozície veľmi riedke životopisy, čo môže naznačovať, že rozhodujúce je ich prepojenie so Schwabovými inštitúciami, faktor pri naštartovaní ich kariéry.
To je najzreteľnejšie, keď sa absolventi školy verejne pýtajú na problémy, o ktorých nedostali vopred pokyn, aby o nich hovorili, a ich snaha nájsť odpovede je často celkom evidentná. Wolff tvrdí, že
ich úlohou je len pôsobiť ako hlásne trúby pre témy, o ktorých tí v tieni za nimi chcú diskutovať vo verejnej diskusii.
Vzhľadom na rastúcu nespokojnosť s opatreniami proti Covidu, ktoré zaviedli do praxe absolventi školy, ktorí sú teraz národnými lídrami, Wolff verí, že je možné, že títo ľudia boli vybraní kvôli ich ochote urobiť čokoľvek, čo sa im povie, a že sa im to nastavuje. až do zlyhania, aby sa následný odpor mohol využiť na ospravedlnenie vytvorenia novej globálnej formy vlády.
Wolff skutočne poznamenáva, že politici s jedinečnými osobnosťami a silnými, originálnymi názormi sa stali zriedkavými a že charakteristickým znakom národných lídrov za posledných 30 rokov bola ich miernosť a dodržiavanie prísnej globalistickej línie diktovanej zhora.
To sa prejavilo najmä v reakcii väčšiny krajín na pandémiu, kde politici, ktorí o vírusoch nevedeli nič, pred dvoma rokmi zrazu vyhlásili, že Covid je vážna zdravotná kríza, ktorá ospravedlňuje zamykanie ľudí v ich domovoch, zatváranie ich podnikov a ničenie celého svetaového hospodárstva.
Presne určiť, ako škola funguje, je ťažké, no Wolffovi sa o tom podarilo niečo naučiť. V prvých rokoch školy to zahŕňalo členov každej triedy na stretnutí niekoľkokrát v priebehu roka, vrátane desaťdňového „školenia vedúcich pracovníkov“ na Harvard Business School. Wolff verí, že prostredníctvom stretnutia so svojimi spolužiakmi a začlenením sa do širšej siete potom absolventi nadviažu kontakty, na ktoré sa spoliehajú vo svojej neskoršej kariére.
Dnes sú v programe školy kurzy ponúkané v priebehu piatich rokov v nepravidelných intervaloch, ktoré sa v niektorých prípadoch môžu prekrývať so začiatkami politickej alebo profesionálnej kariéry niektorých jej účastníkov – to znamená, že budú pravidelne navštevovať Davos.
Napríklad Emmanuel Macron a Peter Buttigieg boli do školy vybraní pred menej ako piatimi rokmi, čo znamená, že je možné, že pravidelne navštevovali programy súvisiace s mladými globálnymi lídrami, keď boli v politickej funkcii a možno ich navštevujú aj dnes.
Absolventi školy Young Global Leaders a pred nimi Global Leaders for Tomorrow sa ocitnú vo veľmi dobrej situácii, keďže potom majú prístup k sieti kontaktov WEF. Súčasná správna rada WEF zahŕňa také osobnosti ako Christine Lagarde, bývalá výkonná riaditeľka Medzinárodného menového fondu a súčasná prezidentka Európskej centrálnej banky;
Jordánska kráľovná Rania ktorú Forbes zaradil medzi 100 najmocnejších žien na svete; a Larry Fink, generálny riaditeľ spoločnosti BlackRock, najväčšej medzinárodne pôsobiacej spoločnosti na správu investícií, ktorá ročne spracuje približne 9 biliónov dolárov.
Sledovaním prepojení medzi absolventmi školy Wolff tvrdí, že môžete vidieť, že sa naďalej jeden na druhého spoliehajú na podporu svojich iniciatív dlho po tom, čo sa zapojili do programov Global Leaders.
Wolff verí, že mnohé elitné univerzity zohrávajú úlohu v procese, ktorý určuje WEF, a že by sa už nemali považovať za pôsobiace mimo oblasti politiky a ekonomiky. Uvádza príklad Harvard Business School, ktorá dostáva milióny dolárov od darcov každý rok, ako aj Harvard School of Public Health, ktorá bola premenovaná na Harvard TH Chan School of Public Health po tom, čo dostala 350 miliónov dolárov od miliardára Geralda Chana, narodeného v Hong Kongu.
To isté platí pre Johns Hopkins School of Public Health, ktorá sa stala Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health po tom, čo mediálny magnát Michael Bloomberg daroval škole 1,8 miliardy dolárov v roku 2018.
Wolff uvádza, že vplyv WEF ďaleko presahuje tých, ktorí prešli programami Global Leaders a Global Shapers, keďže počet ľudí, ktorí sa zúčastňujú výročných konferencií v Davose, je oveľa väčší, ako mnohí tušia; spomína, že ho informovali, že približne 1 500 súkromných lietadiel ročne privezie účastníkov na podujatie, čím preťažia švajčiarske letiská.
Wolff verí, že hlavným cieľom aktivít WEF je uľahčenie a pokračovanie spolupráce na vysokej úrovni medzi veľkými podnikmi a národnými vládami, čoho sme svedkami už teraz.
Viviane Fischer, ďalšia účastníčka podcastu Corona Committee, poukazuje na to, že britská spoločnosť Serco okrem mnohých iných aktivít spracováva migrantov pre britskú vládu a tiež spravuje väznice po celom svete.
Medzinárodný dosah farmaceutického priemyslu je tiež značný: Wolff spomína, že napríklad absolvent Global Leaders Bill Gates už dlho obchoduje so spoločnosťou Pfizer., jedného z hlavných výrobcov kontroverzných mRNA anti-Covid vakcín, prostredníctvom iniciatív jeho nadácie v oblasti verejného zdravia v Afrike dávno pred vypuknutím pandémie.
Možno nie náhodou sa Gates stal jedným z popredných bojovníkov za zablokovanie (lockdowny) a vakcíny proti Covid-u, odkedy boli dostupné, a denník The Wall Street Journal uviedol, že jeho nadácia zarobila približne 200 miliárd dolárov na „sociálnych výhodách“ z distribúcie vakcín predvypuknutím pandémie. Možno si len predstaviť, aké sú dnes jej zisky z vakcín.
Digitálna technológia, ktorá je teraz všadeprítomná, tiež zohráva významnú úlohu v globálnych návrhoch elity. Wolff zdôrazňuje, že BlackRock, ktorý vedie absolvent Global Leaders Larry Fink, je v súčasnosti najväčším poradcom svetových centrálnych bánk a už viac ako 30 rokov zbiera údaje o svetovom finančnom systéme a nepochybne lepšie rozumie tomu, ako systém funguje. fungujú ako samotné centrálne banky.
Wolff sa domnieva, že jedným z cieľov súčasných politík, ktoré presadzujú mnohé vlády, je zničiť podnikanie malých a stredných podnikateľov, aby nadnárodné korporácie so sídlom v Spojených štátoch a Číne mohli monopolizovať podnikanie všade.
Najmä Amazon, ktorý donedávna viedol absolvent Global Leaders Jeff Bezos, dosiahol obrovské zisky v dôsledku blokovacích opatrení, ktoré zdevastovali strednú triedu.
Wolff tvrdí, že konečným cieľom tejto nadvlády veľkých platforiem je zavedenie digitálnej bankovej meny.
Len v posledných mesiacoch čínske Medzinárodné finančné fórum, ktoré je podobné WEF, navrhlo zavedenie digitálneho jüanu, ktorý by mohol byť internacionalizovaný menovou sieťou založenou na blockchaine Diem.
Zaujímavé je, že Diem je nástupcom kryptomeny Libra, ktorá bola prvýkrát ohlásená Facebookom Marka Zuckerberga, čo naznačuje, že globálna mena, ktorá prekoná silu dolára alebo jüanu, a riadená prostredníctvom spolupráce čínskych, európskych a amerických obchodných sietí, sa v súčasnosti diskutuje.
V dozornej rade Medzinárodného finančného fóra sú mená ako Christine Lagarde z WEF; Jean-Claude Trichet, bývalý prezident Európskej centrálnej banky; a Horst Köhler, bývalý šéf Medzinárodného menového fondu.
Wolff ďalej vysvetľuje, že blokády a následné záchrany, ktoré boli zaznamenané po celom svete za posledné dva roky, zanechali mnohé národy na pokraji bankrotu. Aby sa predišlo hospodárskej katastrofe, vlády sveta sa uchýlili k čerpaniu 650 miliárd špeciálnych práv čerpania alebo SDR, čo sú doplnkové devízové rezervné aktíva spravované Medzinárodným menovým fondom.
Keď sa to nakoniec stane, tie isté vlády budú v zúfalej tiesni, a preto sa môže stať, že zavedenie digitálnej meny sa stalo náhlou prioritou – a to mohol byť skrytý účel blokád po celý čas.
Wolff hovorí, že dve európske krajiny sú už pripravené začať používať digitálnu menu: Švédsko a Švajčiarsko. Možno nie náhodou Švédsko nemá kvôli pandémii prakticky žiadne obmedzenia blokovania a Švajčiarsko prijalo len veľmi mierne opatrenia.
Wolff sa domnieva, že dôvodom môže byť to, že tieto dve krajiny nepotrebovali zrútiť svoje ekonomiky prostredníctvom blokovacích opatrení, pretože boli pripravené začať používať digitálnu menu ešte pred vypuknutím pandémie.
Tvrdí, že sa možno pripravuje nové kolo blokovania, ktoré definitívne ukončí svetové ekonomiky, čo povedie k masívnej nezamestnanosti a následne k zavedeniu univerzálneho základného príjmu a používania digitálnej meny spravovanej centrálnou bankou. Táto mena môže byť obmedzená.
Ďalej Wolff naznačuje, že inflácia, ktorú v súčasnosti pozorujeme na celom svete, je nevyhnutným dôsledkom skutočnosti, že národné vlády po tom, ako si vzali pôžičky od centrálnych bánk, zaviedli do globálnej ekonomiky približne 20 biliónov dolárov za menej ako dva roky.
Zatiaľ čo predchádzajúce záchranné balíky smerovali na trhy, toto posledné kolo sa dostalo k bežným ľuďom a v dôsledku toho to zvyšuje ceny produktov, na ktoré bežní ľudia míňajú svoje peniaze, ako sú potraviny.
Z toho všetkého treba podľa Wolffa vyvodiť konečný záver, že demokracia, ako sme ju poznali, bola v tichosti zrušená, a že hoci sa v našich krajinách zachováva zdanie demokratických procesov, faktom je, že skúmanie toho, ako dnešné fungovanie vládnutia na celom svete ukazuje, že elita superbohatých a mocných jednotlivcov efektívne kontroluje všetko, čo sa deje v politike, ako to bolo obzvlášť evidentné v súvislosti s reakciou na pandémiu.
Najlepším spôsobom, ako bojovať proti ich plánom, hovorí Wolff, je jednoducho poučiť ľudí o tom, čo sa deje, a uvedomiť si, že príbeh „supernebezpečného vírusu“ je lož, ktorá bola navrhnutá tak, aby ich zmanipulovala, aby veci, ktoré sú v rozpore s ich vlastnými záujmami, prijali.
Ak by si to čo i len 10 % bežných občanov uvedomilo a rozhodlo by sa konať, mohlo by to prekaziť plány elity a možno by to otvorilo okno pre bežných občanov, aby prevzali kontrolu nad svojimi vlastnými osudmi.
Michael Lord
Zdroj: globalresearch/sk správy
Vraj sa tým klaniame režimu, ktorý podkopáva bezpečnosť celej Európy. Novopečený „energetický expert“ a poslanec…
Ukrajinský prezident podľa slovenského premiéra finančne poškodzuje Slovensko a kvôli podpore sankcií na ruský jadrový…
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…