Národné a vlastenecké združenia vyzývajú vládu SR a poslancov NR SR k urýchlenému prijatiu „citlivých“ zákonov a preventívnych opatrení pre upokojenie situácie v spoločnosti.
Zároveň analyzujú a konkretizujú, prečo došlo až k takýmto tragickým udalostiam.
Margaréta Vyšná
Celé znenie výziev:
V posledných rokoch, minimálne od roku 2014, sme boli svedkami boja proti tzv. extrémizmu. Ten sa vo verejnom diskurze spájal výlučne s prívržencami tzv. slovenského nacionalizmu. Voči týmto občanom a ideám sa sformoval mediálny, štátny i legislatívny aparát. Boli sme svedkami mohutného propagandistického ťaženia, bezpečnostných záťahov, väzobných stíhaní ba i obrovských súdnych procesov za neraz malicherné príčiny.
V tieni tohto ťaženia, mimo pozornosti štátnych a bezpečnostných orgánov ostali iné, skutočné hrozby, ako napr. nelegálna migrácia, rastúca iredenta na juhu Slovensku, propagácia čechoslovakizmu, no najmä progresívno-liberálny extrémizmus. Pod kepienkom vzdelávacích aktivít a tzv. kritického myslenia sa aktivisti tretieho sektora netransparentne zmocnili formovania vzťahu mládeže k nášmu národu a štátu.
S podporou, súhlasom alebo za nečinného prizerania sa štátnych orgánov prebieha táto indoktrinácia priamo na školách alebo cez sociálne siete. Štát rezignoval na vytváranie pozitívneho vzťahu k štátnosti a ponechal túto oblasť bez kontroly či regulácie. Takýto stav umožňuje indoktrinovať už mladých ľudí k zápornému vzťahu k štátnosti, falšovaniu dejín či nenávisť k súčasným politickým predstaviteľom.
Tragické udalosti posledných dní jasne ukázali, čo je hrozbou nielen pre stabilitu a bezpečnosť, ale dovolíme si povedať aj pre existenciu Slovenskej republiky ako takej.
Nebezpečie predstavujú sily, ktoré seba samých často označujú za „demokratickú opozíciu“. Ukázalo sa, že práve mítingy a dlhotrvajúca nenávistná rétorika súčasných opozičných strán napojených na oligarchické štruktúry sa stávajú doslova liahňou vrahov. Vytvorili živnú pôdu pre ľudí, u ktorých sa šírenie nenávisti nekončí na mítingu či v internetovej diskusii, ale ktorí nemajú problém vziať strelnú zbraň a namieriť ju na príslušníka vládneho tábora.Na tomto stave majú značný podiel viny aj tzv. liberálne médiá vlastnené a riadené cudzím kapitálom. Vyzývame preto vládu i poslancov, aby začali čím skôr konať a podobným útokom, ktoré môžu viesť až k občianskej vojne a rozvratu republiky, zabránili.
Naliehavo žiadame o urýchlené prijatie návrhu zákona o neziskových organizáciách (regulácia podľa vzoru USA), zákona na ochranu republiky a návrhu zákona o STVR, ktorým by sa ukončila súčasná jednostranná, dezinformačná, liberálna a vojnová propaganda RTVS. Len tak je možné zabezpečiť verejnoprávnosť a lojálnosť k štátu.
Takisto sa nazdávame, že dozrel čas, aby si vláda vytvorila vlastný mediálny nástroj, najlepšie svoj denník, prostredníctvom ktorého by dokázala účinne komunikovať svoje postoje a čeliť útokom nepriateľských liberálnych médií. Napokon apelujeme aj na novelu zákona o Fonde na podporu umenia, aby mali k nemu prístup nielen tzv. liberálne skupiny, ale aj tí, ktorým ide o udržanie a podporu Slovenskej republiky.
Združenie slovenskej inteligencie, Ing. Branislav Čech, predseda
Aliancia národných síl, Dagmar Weissabelová, predsedníčka
Vážení poslanci Národnej rady Slovenskej republiky,
Expertná komisia pre slovensko-maďarské vzťahy vás naliehavo žiada o urýchlené schválenie „citlivých“ zákonov, ako je:
Urýchlené schválenie zákonov musí byť okamžitou reakciou na vyhrotenie politickej a spoločenskej situácie, ktorá vyústila do atentátu na jedného z najvyšších ústavných predstaviteľov Slovenskej republiky, predsedu vlády Slovenskej republiky Roberta Fica.
Navrhujeme prijať aj preventívne opatrenia na návrat spoločnosti do ľudských, morálnych a kultúrno-hodnotových hraníc (Ústava kultúry, výchovno-vzdelávací proces na podporu národnej a štátnej identity) a na ochranu štátu, národných ideí, ústavných činiteľov (zákon na ochranu republiky, štátna doktrína).
Prijatie týchto zákonov a preventívne opatrenia ako základ každej úspešnej reakcie považujeme za jeden z krokov k upokojeniu situácie v spoločnosti.
Atentát na najvyššieho ústavného predstaviteľa štátu je útok s konkrétnym zámerom aj na štátotvorný národ, celú spoločnosť, štát a národnú identitu a hodnoty. Preto musia prísť okamžité opatrenia, kým sa situácia nevymkne spod kontroly a nenastanú ešte nepriaznivejšie podmienky pre chod štátu. Slovenská republika už dlhodobo čelí zámerom rôznych cudzích záujmov o uchopenie moci v štáte.
Vážení poslanci Národnej rady Slovenskej republiky – konajme, kým nie je neskoro!
Signatári výzvy:
Expertná komisia pre slovensko-maďarské vzťahy, Mgr. Margaréta Vyšná, koordinátorka
Inštitút národnej politiky Ľudovíta Štúra, Mgr. Rafael Rafaj, zakladateľ, čestný predseda
Vlastenecký inštitút Petra Šveca, BSBA Peter Švec, predseda
skspravy.sk
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…