Bývalý minister kultúry Marek Maďarič v denníku Štandard okomentoval aktuálnu politickú situáciu. Zameral sa najmä na zahraničnú politiku súčasnej vlády a jej zavádzajúcu interpretáciu opozíciou a niektorými médiami.
Nasleduje prepis vyjadrenia Mareka Maďariča:
Na jednej strane stretnutie a krátke rokovanie ministra zahraničných vecí Blanára s ministrom zahraničných vecí Ruskej federácie Lavrovom. Na druhej strane, prakticky súčasne, stretnutie ministra obrany Kaliňáka s ministrom obrany Spojených štátov Austinom. A na tretej strane schizofrenický výklad týchto stretnutí zo strany opozície a niektorých médií.
Taký predseda Progresívneho Slovenska Šimečka napríklad považuje rokovanie Blanára s Lavrovom za zvrat v našej zahraničnopolitickej orientácii. Pritom zjavne ignoruje, podobne ako niektoré médiá, že toto stretnutie, respektíve diplomatické fórum, ktoré ho umožnilo, sa konalo na území členského štátu NATO, Turecka. To znamená, že Turecko muselo pozvať aj Lavrova.
Takisto ignoruje to, že na tomto stretnutí sa zúčastnili aj iní ministri Európskej únie. A napokon sa zdá, že necíti to, čo podľa mňa cíti každý normálny človek. Že napriek vojne alebo práve v čase vojny by mali znepriatelené strany viesť diplomatické rokovania.
Čo sa týka stretnutia Kaliňáka s Austinom, tam opozícia, ale najmä médiá, akoby naozaj doslova objavili Ameriku. Pretože zrazu píšu, že Smer je proamerický. Túto novinku mohli objaviť azda len vďaka tomu, že dlhé mesiace ignorovali a donedávna vlastne obchádzali to, že Smer vždy jednak sa hlásil k členstvu Slovenska v NATO a vždy si plnil a doteraz si plní aj spojenecké záväzky.
Táto schizofrénia, na jednej strane Blanár-Lavrov, na druhej strane Kaliňák-Austin, ako keby dve potirečiace si stretnutia, majú v podaní opozície a médií aj svoje rácio. To rácio je ale propagandistické. Má tým byť vlastne povedané voličom koalície a osobtine Smeru, že politika koalície koalície a Smeru je dvojtvárna.
Zdá sa však, že toto tvrdenie na koaličný elektorát až tak nefunguje, ak si zoberieme pomerne stabilné preferencie koaličných strán. Vyplýva z toho, že volič Smeru je zrejme pragmatickejší, ako by si mysleli moralizujúci a progresívne naladení členovia opozície a niektorých médií.
ereport.sk
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…