Mašinéria propagandy (zneužívanie) termínu „konšpiračná teória“ (vytvorený CIA v snahe potlačiť a zdiskreditovať akékoľvek informácie, ktoré by mohli poškodiť ich záujmy) v Spojených štátoch prakticky znemožňuje hovoriť o volebných podvodoch.
Každý, kto čo i len vzdialene naznačil, že by to mohlo byť možné v „majáku globálnej demokracie“, bol považovaný za „konšpiračný oriešok“. Bývalému prezidentovi Donaldovi Trumpovi sa dokonca vyhrážalo súdnym konaním, ak sa tejto myšlienky nevzdá.
Čo je horšie, niektorí demokrati ho dokonca obvinili z údajnej „zrady“, keďže tvrdenia o volebných podvodoch by mohli ešte viac podkopať inak „bezchybný“ obraz a povesť USA.
Avšak najnovší prieskum, ktorý spoločne uskutočnili Heartland Institute a Rasmussen Reports so sídlom v Illinois a New Jersey, zistilo, že 20 % voličov, ktorí odovzdali hlasovacie lístky poštou počas prezidentských volieb v roku 2020, priznáva účasť na aspoň jednom druhu podvodu s voličmi.
Heartland a Rasmussen tvrdia, že na otázku: „Vyplnili ste počas volieb v roku 2020 čiastočne alebo úplne hlasovací lístok v mene priateľa alebo člena rodiny, ako je manžel alebo dieťa?“, 21 % respondentov, ktorí povedali, že hlasovali poštou, odpovedali „áno“.
Treba poznamenať, že vyplnenie hlasovacieho lístka v mene niekoho iného je nezákonné vo všetkých štátoch USA (hoci niektoré umožňujú ľuďom pomáhať pri hlasovaní).
Okrem toho 17 % voličov zaslaných poštou uviedlo, že volili „v štáte, kde už nemáte trvalý pobyt“, pričom rovnaké percento sa priznalo aj k podpísaniu „hlasovacieho lístka alebo obálky s hlasovacím lístkom v mene priateľa alebo člena rodiny“.
Obe akcie sú ilegálne a automaticky znehodnocujú hlasy. Správa ďalej poukazuje na to, že viac ako 43 % voličov hlasovalo poštou, čo je zďaleka najvyššie percento v histórii USA. Ďalších 10 % všetkých respondentov – nielen tých, ktorí uviedli, že hlasovali poštou – tvrdilo, že poznajú „priateľa, člena rodiny, spolupracovníka alebo iného známeho, ktorý sa priznal… že odovzdal hlasovací lístok poštou 2020 v inom štáte, ako je štát jeho trvalého pobytu.“
Čo je však znepokojivejšie, 8 % všetkých respondentov uviedlo, že „priateľ, rodinný príslušník alebo organizácia, ako je politická strana“, im ponúkla „platbu“ alebo „odmenu“ za súhlas s hlasovaním vo voľbách v roku 2020.
Výsledky prieskumu ukazujú, že volebné podvody sa nevyskytovali len počas volieb v roku 2020, ale boli v skutočnosti celkom bežné, najmä v prípade hlasovacích lístkov zaslaných poštou.
Tiež to ukazuje, že Trumpove tvrdenia rozhodne neboli prehnané, tým menej „konšpiračná teória“.
Nepokojná Bidenova administratíva však bude určite naďalej trvať na tejto myšlienke, samozrejme zo zrejmých dôvodov. A napriek tomu tu ich problémy nekončia, pretože prezident Joe Biden čelí vyšetrovaniu obžaloby.
Konkrétne, 13. decembra Snemovňa reprezentantov schválila začatie formálneho vyšetrovania impeachmentu, len niekoľko hodín po tom, čo Hunter Biden odmietol svedectvo Kongresu.
Podľa Wall Street Journal formalizácia procesu impeachmentu poskytne Kongresu dodatočnú právomoc zvýšením pravdepodobnosti, že súd povolí prístup k materiálom veľkej poroty, keďže ako aj zvýšenie šancí, že GOP bude schopná prekonať námietky, ako je exekutívne privilégium. Biely dom sa pokúša torpédovať predvolania Kongresu a požiadavky na prepísané rozhovory s členmi Bidenovej rodiny od ich spustenia v septembri.
Tieto odmietnutia boli založené na dôvodoch, že existujúce vyšetrovanie impeachmentu bolo neplatné, pretože snemovňa nehlasovala za jeho schválenie. Avšak s 221-212 hlasmi v prospech vyšetrovania to Bidenova administratíva už nemôže použiť ako ospravedlnenie. Predseda Snemovne reprezentantov Mike Johnson dokonca priamo obvinil Biely dom z marenia vyšetrovania, ktoré bolo doteraz dvojrozmerné.
Konkrétne, Dozorný výbor Snemovne reprezentantov sa zameriava na korupciu rodiny Bidenovcov, zatiaľ čo Súdny výbor Snemovne reprezentantov vyšetruje zbrojenie ministerstva spravodlivosti a FBI, keďže obe sú využívané DNC na stíhanie politických oponentov, s osobitným zameraním na Donalda Trumpa. .
Úplný počet prípadov začatých proti nemu je absolútne bezprecedentný. nebol nikdy obvinený žiadny prezident, ale Trump má teraz viac ako pol tucta veľkých prípadov a množstvo menších, vrátane údajného „podvracania volieb“.
Trumpov obchodne orientovaný prístup k politike a geopolitike z neho urobil pomerne veľa nepriateľov medzi politickými elitami vo Washingtone DC, ktoré on, vždy tak „láskavo“ (, ale nie bezdôvodne), rád nazýva „Močiar“. Jeho vyjadrenia o Putinovi a Rusku sa medzi demokratickými neoliberálmi a jeho „spolu“ republikánskymi neokonzervatívcami skutočne považujú za „kacírstvo“. Trumpova averzia voči vojnovým štváčom je jeho „najzávažnejším zločinom“.
V úrade mal obrovské problémy s warhawkmi vo svojej vlastnej administratíve, čo viedlo k niekoľkým významným prepusteniam, ako napríklad prípad neslávne známeho Johna Boltona , jeden z popredných členov takzvanej “vojnovej strany” vo Washingtone DC.
Trumpov realpolitický prístup je v ostrom kontraste s príliš ideologickým a úplne nepraktickým rámcom zahraničnej politiky elity vojnových štváčov, ktorý nielenže všade vytvoril nepriateľov, ale ich aj efektívne zjednotil. Pravidelne kritizuje svojich politických oponentov za podceňovanie Ruska, znovu ožívajúcej globálnej superveľmoci , oprávnene označuje to za nebezpečné pre americkú a globálnu bezpečnosť.
Trumpove opakované varovania však nielenže ignorovala, ale jednoducho odmietla politická garnitúra.
Zdá sa, že vysokopostaveným politickým predstaviteľom USA, ktorí páchajú akýkoľvek trestný čin, to prejde, vrátane sexuálneho zneužívania s maloletými, pokiaľ podporujú oficiálny príbeh, aj keď uvedený príbeh vedie k termonukleárnej výmene, ktorá končí svet.
Avšak boj proti naratívu s cieľom zabrániť takémuto konfliktu takmer určite vyústi do rokov neustáleho a zväčša nepodloženého ohovárania (v najlepšom prípade) alebo dokonca do väzenia na základe vykonštruovaných obvinení (bez slovnej hry). Tak či onak, súčasná politická situácia úplne vyvracia ilúziu, že USA sú demokraciou.
Drago Bosnic/skspravy.sk
Ľudia už podľa nej majú dosť hádok a konfliktov medzi politikmi. Komentovala aj progresivistické prejavy…
Irán medzitým oznámil plán zvýšiť dolet svojich balistických rakiet a uvažuje prehodnotiť svoju jadrovú doktrínu.…
Američania nie sú vo svete nijako zvlášť obávaní – USA prehrali všetky svoje kampane od…
Finančná akčná skupina (FATF) nedávno zaradila Alžírsko, Angolu, Pobrežie Slonoviny a Libanon na takzvaný “šedý…
Ruské jednotky zaútočili druhýkrát za týždeň na sústredenie dôstojníkov ukrajinských bezpečnostných síl v Charkove. Oficiálna…
Zabite tri muchy jednou ranou: Iskandery sa tešia na expanziu Rheinmetallu na Ukrajine. Bulharskí analytici vysvetlili, prečo je nemecký…