svet

Voľby v USA 2024: Mechanizmus podvodu

Systém prezidentských volieb

1/ Dve hlavné strany – republikánska a demokratická – si vyberajú svojho prezidentského kandidáta prostredníctvom primárnych volieb, ktoré sa konajú v 50 štátoch. Sú organizované rôznymi spôsobmi od štátu k štátu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín

2/ V niektorých štátoch sa kandidáti vyberajú prostredníctvom tajného hlasovania, v iných štátoch prostredníctvom otvorených stretnutí, nazývaných caucusy. V niektorých štátoch sa volebného výboru môžu zúčastniť len registrovaní členovia strany, ktorá organizuje poslanecký klub, v iných sa môžu zúčastniť a hlasovať aj nečlenovia strany alebo členovia protistrany.

3/ Podľa výsledku poslaneckého klubu má každý kandidát pridelený variabilný počet delegátov, ktorí reprezentujú svoj štát na celoštátnom sneme strany, ktorý vyberá jeho prezidentského kandidáta. Konventu sa zúčastňujú nielen štátni delegáti, ale aj superdelegáti, významné stranícke osobnosti, ktoré môžu voliť, koho chcú, čím sa situácia niekedy zvráti.

4/ Všeobecné voľby sa konajú, keď si dve strany vyberú svojich prezidentských kandidátov. Voliči nevolia priamo prezidenta, ale veľkého voliča, ktorý zastupuje nominovaného kandidáta.

5/ 558 hlavných voličov má zvoliť prezidenta Spojených štátov. V prípade pána prezidenta je potrebné získať hlasy aspoň 270 z nich. Každý veľký volič zastupuje stranu, ku ktorej patrí, ale ústava USA od neho nevyžaduje, aby hlasoval za prezidentského kandidáta, ktorého vybrala jeho strana.

6/ Každý štát má určitý počet veľkých voličov, vypočítaných tak, aby uprednostňovali menšie štáty: riedko obývaný Wyoming má jedného veľkého voliča na každých 194 000 obyvateľov; ľudnatejšia Kalifornia má jedného veľkého voliča na 723 000 obyvateľov.

VÝSLEDOK

Tento systém umožňuje politické manévrovanie všetkých druhov: napríklad účasť členov ich strany a hlasovanie za členov výboru protistrany takým spôsobom, aby sa zabránilo zvoleniu konkrétneho kandidáta považovaného za politicky nebezpečného.

Pridelenie veľkého voliča na základe počtu obyvateľov sa mení od štátu k štátu a niekedy vedie k prezidentským kandidátom Spojených štátov, ktorí vo všeobecných voľbách získali menej hlasov.

Mechanizmus hlasovania

1) Neexistuje žiadny federálny zákon vyžadujúci identifikáciu voličov . Guvernér Kalifornie, člen Demokratickej strany, zaviedol zákon, ktorý zakazuje vyžadovať identifikáciu tých, ktorí sa objavia vo volebných miestnostiach, aby volili.

2) Vo voľbách v roku 2020 sa počet hlasovaní poštou výrazne zvýšil z 28 miliónov (v roku 2016) až na na viac ako 66 miliónov

3) Zákon z roku 2002 vyžaduje prítomnosť elektronického hlasovacieho zariadenia vo všetkých volebných miestnostiach. Na zostavenie bezpečne použiteľného elektronického stroja však takýto štandard neexistuje.

4) Približne štvrtina voličov bude voliť prístrojmi, ktoré vydávajú papierové hlasovacie lístky.

Zvyšní budú hlasovať elektronickými prístrojmi, ktoré ukladajú hlasy, a môžu, ale nemusia vygenerovať papierový záznam o hlasovaní.

VÝSLEDOK

Tento mechanizmus umožňuje všetky druhy podvodov.

Hlasovacie lístky prichádzajúce poštou otvára a zaznamenáva personál najatý cez súkromné ​​spoločnosti, v týchto spoločnostiach môžu byť ľudia zodpovední za falšovanie výsledkov.

Elektronické hlasovacie zariadenia sa dajú manipulovať tak, že sa do nich načítajú programy, ktoré falšujú výsledky. Profesor Alex Halderman, ktorý vyučuje informatiku na Michiganskej univerzite, to demonštroval simuláciou hlasovania, pri ktorom elektronické stroje prevrátili hlasovanie.

Manlio Dinucci

O autorovi: Manlio Dinucci, ocenený autor, geopolitický analytik a geograf, Pisa, Taliansko. Je vedeckým pracovníkom Centra pre výskum globalizácie (CRG).

Tento článok bol pôvodne publikovaný v taliančine na Grandangolo, Byoblu TV.

I

globalresearch/ skspravy.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.

Slovanské Noviny

Recent Posts

VIDEO: Putin rokuje s Ficom v Kremli

Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…

6 hodín ago

Srbský prezident avizoval štátny prevrat, organizovaný „zvonka“

Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…

8 hodín ago

Video: Ruské rakety zničili v Chersone najväčšie sídlo špecialistov elektronického boja ukryté v klinike

Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…

8 hodín ago

Stalin a Afrika: nerealizované projekty

Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…

8 hodín ago

Nemecký kancelár Scholz ostro kritizoval návrh poľského prezidenta Dudu na konfiškáciu ruského majetku

„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…

8 hodín ago