Skupina švajčiarskych vedcov vytvorila prenosný mikročip, ktorý sa po celý deň môže nachádzať na koži človeka a registrovať úroveň hormónov, vylučovaných spolu s potom. Podľa vedcov, bude mikročip merať úroveň kortizolu v organizme a informovať používateľa, kedy ten pociťuje nadmierny stres. Mnohí odborníci však tvrdia, že prostredníctvom podobného čipu ľudia navždy stratia dôvernosť, pretože môžu byť stále sledovaní, keď budú mať na sebe tento mikročip.
„U ľudí, ktorí trpia na choroby, súvisiace so stresom, môže byť porušený cirkadiánny rytmus (cirkadiánny rytmus je vnútorný prirodzený proces, ktorý reguluje cyklus spánok – bdenie a opakuje sa pri každej rotácii Zeme zhruba každých 24 hodín. Môže sa vzťahovať na akýkoľvek biologický proces, ktorý vykazuje endogénnu, strhateľnú osciláciu okolo 24 hodín – pozn. aut.) a ak organizmus bude vyrábať príliš veľa, alebo naopak príliš málo kortizolu. Toto môže vážne poškodiť zdravie človeka, zapríčiniť obezitu, srdcovo-cievne ochorenia, depresie alebo „vyhorenie“, uviedol vedúci výskumník laboratória nanoelektronických prístrojov Adrian Ionescu zo Švajčiarskeho federálneho technologického inštitútu v Lausanne (EPFL) /Swiss Federal Institute of Technology Lausanne (EPFL), lead Nanoelectronic Devices Laboratory researcher/.
„Aj keď by tieto prístroje mali byť v prvom rade široko používané v zdravotníckych zariadeniach, technologické spoločnosti ich mienia integrovať do prenosných gadgetov, ako napríklad „múdre hodinky“, približujúc nás k momentu, keď všetko čo robíme, sa bude 24 hodín denne sledovať a registrovať,“ uvádza v tejto súvislosti odborný portál Activist Post.
„Spoločná skupina výskumníkov EPFL a spoločnosť Xsensio dosiahli významný úspech v objavení hormónu kortizolu, čo znamená dôležitú etapu vo vedeckom bádaní a vývoji,“ uviedla generálna riaditeľka spoločnosti Xsensio Esmeralda Magallyová. „Xsensio vypracuje senzor kortizolu, ktorý sa stane kľúčovým komponentom platformy Lab-on-Skin TM, ktorá umožní využívanie tejto technológie na monitoring stresu v prenosných prístrojoch ďalšej generácie.“
„Tieto mikročipy sú prispôsobené pre napojenie na „Internet vecí“ /“Internet of things“/ – široký sortiment prístrojov, ktoré nás stále sledujú, zapisujú, natáčajú a registrujú – od domu až po miesto, kde pracujeme,“ zdôrazňuje Phillip Schneider, autor článku na portálu Activist Post. Cituje v tejto súvislosti bývalého šéfa americkej rozviedky Jamesa Clappera, ktorý pred vyše piatimi rokmi priznal, že úrady môžu využívať internet na sledovanie obyvateľstva: „V budúcnosti špeciálne služby budú môcť využívať Internet vecí na identifikáciu, sledovanie, monitoring, nachádzanie miesta polohy a určenie kandidátov na zverbovanie a tiež za účelom prístupu k sieťam a evidenčným údajom používateľov.“
„Počet prístrojov, prostredníctvom ktorých tajné služby a úrady môžu sledovať ľudí bez ich vedomia a súhlasu, je obrovský. Odvtedy, keď Edward Snowden prezradil protizákonné sledovanie, ktorým sa zaoberá Agentúra národnej bezpečnosti USA /National Security Agency (NSA)/, sa svet dozvedel, že vlády zhromažďujú údaje, vrátane tých, ktoré prezrádzajú, čo robia a hovoria používatelia, vieme, že to robia prostredníctvom smartfonov a počítačov, vrátane umiestnených do nich mikrofónov a kamier,“ prízvukuje autor článku.
Za „Orwellov príklad“ korporátnej a štátnej špionáže vyvolávajúci obrovské obavy, považuje prístroj Amazon Alexa, pretože podľa neho nielen NSA sleduje všetko, čo ľudia robia doma, ale aj Amazon tiež zhromažďuje podobné údaje, aby ich mohol predávať iným spoločnostiam a využívať pre marketing vlastných produktov.
„Moderné autá, ktoré schádzajú z bežiacich pasov automobilových závodov vybavujú mobilným spojením, mohutnými procesormi a stále sa zvyšujúcim počtom senzorov, vrátane kamier, radarov a mikrofónov. Toto ich mení na novú informačnú zlatú žilu, konkurujúcu so smartfonmi svojimi možnosťami v procese zhromažďovania údajov,“ cituje Blomberg autor článku Phillip Schneider.
V priebehu viacerých rokov, vedúce svetové média a tajné služby, tlačili obyvateľstvo do nového sveta, kde nebude žiadna dôvernosť, pretože do každého indivídua umiestnia mikročip, ktorý ho bude sledovať podobne, ake keď sa kontroluje dobytok na pastve. Autor článku tvrdí, že je to naša blízka budúcnosť. Poukazuje na to, že niektoré spoločnosti už začali čipovať zamestnancov, propagujúc danú procedúru ako veľmi vhodnú a bezpečnú. „Máli sa im, že ľudí stále nabádajú na umiestnenie mikročipov na ich telách a telách ich detí, ale mikročipovanie zbavuje ľudí potreby mať peniaze na hotovosti a preto niektorí mikročip označujú za „Značku zvieraťa“ /“Mark of the Beast”/,“ podotýka autor článku.
„Ozaj vstupujeme do Orwellovho svetu /Eric Arthur Blair, 1903 – 1950, známy pod literárnym pseudonymom George Orwell, bol britský novinár a spisovateľ – pozn. aut./, v ktorom ani jeden človek nebude mať možnosť zachovať súkromie svojho osobného života, úrady získajú úplnú kontrolu nad nami všetkými a nik sa nedokáže zbaviť pozornosti Veľkého brata, korporácie budú o nás vedieť všetko a môžu kontrolovať naše spotrebiteľské, konzumné zvyky. Jediné východisko – treba čeliť tomuto vpádu na každom kroku,“ zdôraznil v závere svojho článku na portálu Activist Post autor Phillip Schneider.
Zdroj:
(1) Swiss Researchers Develop Wearable Microchip that Eliminates Bodily Privacy Once and for All, Activist Post, 3.3.2021
Vraj sa tým klaniame režimu, ktorý podkopáva bezpečnosť celej Európy. Novopečený „energetický expert“ a poslanec…
Ukrajinský prezident podľa slovenského premiéra finančne poškodzuje Slovensko a kvôli podpore sankcií na ruský jadrový…
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…