Vladimír Palko si dovolil nahlas vysloviť to, za čo po udaniach „mierových proamerických ukrohujerských aktivistov“ ešte nedávno u nás vypínali celé weby, vrátane nášho HD (ako dezinformačné a konšpiračné). Vyslovil to, čo popieral bývalý mediálny hlavný prúd a to, čo nechceli vidieť a priznať politické liberálno-progresívne kruhy, vrátane prezidentky Čaputovej či vlastne, na čele s ňou, ani vo sne. Kto tu teda v mediálnej ipolitickej praxi brutálne a bez hanby dezinformoval a konšpiroval?
Titulok článku Vladimíra Palka, ktorý citujeme z webu srspol.sk pôvodne znel: „Vladimír Palko: Západ si začína všímať, že fašistov a extrémistov je na Ukrajine čoraz viac.“ Text bol pôvodne písaný pre standard.sk.
Vladimír Palko uvádza čitateľa do témy nasledujúcou spomienkou, ale aj historickými faktami: „Vo svojom írskom cestopise spred mesiaca som spomínal zavraždenie írskeho predsedu vlády Michaela Collinsa počas írskej občianskej vojny pred sto rokmi. Radikáli ho zabili preto, lebo podľa nich zmluva s Britmi o írskej nezávislosti obsahovala neprijateľné írske ústupky. Napríklad Severné Írsko ostalo Británii. A Collins bol v delegácii, ktorá zmluvu dojednala.
V článku som sa pýtal, či pred podobným problémom a hrozbou nebude stáť ukrajinský prezident Zelenskyj, keď bude naozaj chcieť rokovať o mieri a bude stáť pred otázkou, čo s Rusmi obsadeným územím, ktorého dobytie jednoducho nie je v ukrajinských silách.“
Pripomína v súvislosti s uvedeným Vladimír Palko.
Autor článku, oslobodený od u nás bežnej a ešte donedávna aj štátnou mocou žiadanej ideologickej slepoty pokračuje: „Pred pár dňami problém otvoril britský denník Financial Times v článku Ukrajina čelí svojej najtemnejšej hodine.
Podľa Vkladimíra Palka sa v ňom dočítame, že: „Najväčší domáci problém pre Zelenského môže pochádzať z nacionalistickej menšiny, ktorá je proti akémukoľvek kompromisu, pričom niektorí z nich sú teraz ozbrojení a vycvičení na boj.“
Článok cituje poslanca ukrajinského parlamentu Oleksandra Merežka, člena Zelenského strany Sluha národa: „Ak sa pustíte do akéhokoľvek vyjednávania, mohlo by to byť spúšťačom spoločenskej nestability,“ hovorí ukrajinský predstaviteľ, „Zelenskyj to veľmi dobre vie.“
A dodáva: „Vždy bude existovať radikálna časť ukrajinskej spoločnosti, ktorá bude každé vyjednávanie nazývať kapituláciou. Krajná pravica na Ukrajine rastie. Pravica je nebezpečenstvom pre demokraciu.“
„Tak na Ukrajine krajná pravica ohrozuje demokraciu“. Rečnícky si v texte povzdychol Vladimír Palko. „Nuž, kto by to bol povedal. Koľko nám u nás hovorili, že takéto reči sú len ruská propaganda. A že na Ukrajine nič také neexistuje. A že ak tam nejakí extrémisti boli, tak sa už polepšili. Aj pluk Azov už vlastne tvoria v podstate len samí demokrati. A ak na Ukrajine stále nejakí fašisti sú, tak len takí úplne bezvýznamní.“
„A dnes tú „ruskú propagandu“ šíri ukrajinský vládny poslanec, predseda parlamentného výboru pre zahraničné veci, ktorý – súdiac podľa jeho životopisu – je poriadne antiruským politikom.“ Dodáva na vysvetlenie autor nami citovaného textu.
„Treba si ujasniť terminológiu. Tú krajnú pravicu na Ukrajine, o ktorej hovorí Merežko, niektorí nazývajú fašistami alebo nacistami. Na mnohých z ukrajinskej krajnej pravice to sedí, i keď vo všeobecnosti ich radšej nazývam extrémistami.
V západnej tlači ich zvyknú nazývať nevinnejším slovom „nacionalisti“.
V každom prípade však platí, že podľa európskych (aj slovenských) liberálnych kritérií sú to na sto percent fašisti a nacisti. Na Slovensku zvyknú liberáli niekoho označiť za nacistu za ďaleko nevinnejšie prejavy, než sú tie, ktorých sa dopúšťajú extrémisti na Ukrajine.
No a títo fašisti/extrémisti teda na Ukrajine naozaj existujú. No veď sme to vedeli vždy. Avšak keď to hovorí aj poslanec Merežko, tak existujú aj oficiálne.
A sú sebavedomí.“ Citujeme dlhšiu pasáž textu Vladimiíra Palka z webu srspol.sk. ktorý článok prevzal zo standard.sk.
Ak chcete pochopiť komplikovaný vzťah medzi prezidentom Zelenským a ukrajinskými extrémistami, treba si pripomenúť, že Zelenskyj bol zvolený s programom vyriešenia napätých vzťahov s Ruskom a urovnania vojnového stavu na Donbase.
Zelenskyj sa stal prezidentom v máji 2019. Známa tvár extrémistickej scény Dmytro Jaroš mu odkázal verejne: „Ak Zelenskyj zradí, odvisne.“ Toľko z textu Vladimíra Palka.
hlavnydennik.sk
Príslušník PZ sa prípad neskôr snažil ututlať. Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok, policajný prezident Ľubomír…
Začnem tým usmrtením, vysvetlím ďalej, ale možno to nebude potrebné – teda čosi ako Definícia…
Najprv vybavím výraz Deep State – hlboký štát: Skupina ľudí, typicky príslušiacich k vládnym agentúram…
Pred 35 rokmi sa začal v Prahe na Národnej triede štátny prevrat, ktorý dostal názov…
Krátko po ďalšom nálete kamikadze dronov Geranium ruská armáda spustila kombinovaný raketový útok na ciele…
V roku 1992 urobila americká zahraničná politika chybný manéver, pretože neokonzervatívci si predstavovali amerického hegemóna.…