V prvom diely seriálu moderátorka Veronika Cifrová Ostrihoňová a riaditeľ kancelárie Rady pre vysielanie a retransmisiu Ľuboš Kukliš vysvetľujú, ako sociálne siete vyberajú obsah, ktorý na nich vidíme.
Prezidentka SR Zuzana Čaputová pripravila videoseriál o sociálnych sieťach a kritickom myslení. Séria vzdelávacích videí s názvom Mysli s hlavou štátu je novým projektom prezidentskej kancelárie. Prezidentka Zuzana Čaputová ním reaguje na to, ako hlboko zasiahli sociálne siete do našich životov. TASR o tom informoval Lukáš Laczko z odboru komunikácie Kancelárie prezidenta SR.
„Takmer každý deň môžeme sledovať, ako sa stupňujúce napätie a hnev z internetu prelieva do reálneho fyzického sveta. Z nemocníc počúvame príbehy o veľmi hmatateľných fyzických dôsledkoch zlého výberu informácií,“ uviedla prezidentka. Ako dodala, naučiť sa orientovať v dnešnom online priestore a lepšie spoznať fungovanie sociálnych sietí, porozumieť práci novinárov či vedcov, alebo aj chybám v našom myslení, vníma ako jednu z najväčších výziev tejto doby.
V prvom diely seriálu moderátorka Veronika Cifrová Ostrihoňová a riaditeľ kancelárie Rady pre vysielanie a retransmisiu Ľuboš Kukliš vysvetľujú, ako sociálne siete vyberajú obsah, ktorý na nich vidíme. V ďalších dieloch, ktoré bude prezidentská kancelária zverejňovať postupne na sociálnych sieťach a na webe, sa objavia novinárka Zuzana Petková, vedec Pavol Čekan, lektor kritického myslenia Ján Markoš alebo školská psychologička Hana Šandorová.
„Na vyrovnanie sa s vplyvmi sociálnych sietí je treba robiť oveľa viac v rôznych oblastiach našej spoločnosti, štátu alebo Európskej únie. Je však bez pochýb, že z dlhodobého pohľadu je jedným z kľúčov práve vzdelávanie zaostrené špecificky na túto oblasť,“ dodáva prezidentka.
Tieto videá sú určené pre všetkých aktívnych používateľov sociálnych sietí bez ohľadu na to, aké majú názory alebo politické presvedčenie. Nástrahy sociálnych sietí alebo chyby v myslení sa netýkajú žiadnej konkrétnej skupiny ľudí, sú našim spoločným problémom. Viac poznania o prostredí, v ktorom dnes diskusie najčastejšie prebiehajú, môže byť cestou k tomu, aby v nich bolo menej kriku a viac porozumenia.
Viac vo videu:
Súčasné bezprecedentné a arogantné správanie sa prezidentky Zuzany Čaputovej, Hegero-Matovičovej vlády a predstaviteľov režimu vyvoláva v spoločnosti nebývalé napätie. Slováci stále častejšie protestujú proti segregácii neočkovaných a súčasným vládnym korona-opatreniam, ako aj proti vakcinačnej propagande zo strany médií.
Ľudia sú znepokojení aj v súvislosti s neexistujúcou verejnou debatou o očkovaní, keď médiá a tzv. odborníci namiesto objektívneho informovania o viacerých názoroch na vakcíny, plnia jednostranným informovaním agendu farmaceutických firiem a vlády, ktorých snahou je napriek veľkému odporu slovenskej verejnosti zaočkovať celú populáciu experimentálnymi vakcínami.
Občanom Slovenskej republiky sú sústavne v mene proti-infekčných opatrení kvôli respiračnému ochoreniu Covid-19 porušované na dennej báze ich ľudské a občianske práva.
Zločinecký režim na Slovensku v našej krajine dokázateľne verejnosť klame, zavádza a manipuluje prostredníctvom štátnych a korporátnych médií. Varovania mnohých občanov vychádzajúcich z historických súvislosti, ktoré sú porovnávané so súčasným spoločensko-politickým kontextom, sú konštatne označované za dezinformácie a hoaxy, ktoré sa po veľmi krátkom čase preukázateľne ukážu ako pravdivé.
Notoricky neslávne známy admin diskredituje Policajný zbor Slovenskej republiky v očiach verejnosti sústavnými nenávistnými statusmi voči inak zmýšľajúcim občanom. Zverejnenými informáciami chce v slovenskej verejnosti vyvolávať dojem, že stránka Polície SR funguje ako univerzálny patent na rozum, ktorý si musia osvojiť všetci občania Slovenskej republiky s tým, že o tom, čo je hoax a čo dezinformácia, rozhodujú zverejnené statusy na sociálnej sieti, či sa to týka zdravotníckych informácii, právnych názorov alebo iných tém, do ktorých nemá čo žiadny príslušník Polície SR ani jeho civilný zamestnancec ako apolitickej inštitúcie kompetenciu hovoriť a prezentovať svoje subjektívne názory v mene štátneho orgánu, manipuloval tak verejnosť a robil politickú agitáciu v prospech dočasnej slovenskej garnitúry.
Nedávny prieskum SAV odhalil, že približne 40 percent respondentov súhlasí so štyrmi najpopulárnejšími konšpiráciami o koronavíruse. S aspoň jednou súhlasí 61,2 percenta respondentov. Súhlas s konšpiráciami výrazne ovplyvňuje zaočkovanosť, ktoré je na Slovensku v porovnaní s inými štátmi EÚ rekordne nízka.
Prezidentka Čaputová sa koncom novembra dokonca šokujúco vyjadrila, že nerozumie krajine, v ktorej žije. Hlava štátu spoločne s vládou a konzíliom odborníkov straší covidom, vyzýva garnitúri na vyhlásenie lockdownu pre všetkých a vlastným občanom odkazuje, aby prestali tliachať o covide a poslúchali odborníkov.
Slováci už majú podľa najnovšieho prieskumu po krk súčasnej vlády. Premiérovi Eduardovi Hegerovi (OĽaNO) nedôveruje takmer 68 percent občanov. Predseda OĽaNO a minister financií Igor Matovič utŕžil podľa prieskumu totálny debakel, keď mu dôveru vyjadrilo iba 11 percent ľudí.
Ďalší prieskum odhalil, že takmer 67 percent nezaočkovaných Slovákov naďalej odmieta injekciu proti Covid-19. Tretiu dávku vakcíny si plánuje nechať pichnúť iba 45 percent očkovaných.
Zločinecký režim na Slovensku na plnej čiare prehráva informačnú vojnu so svojimi občanmi. Ministerstvo spravodlivosti SR pod vedením Márie Kolíkovej (SaS) najnovšie predložilo do medzirezortného pripomienkového konania novelu Trestného zákona, v ktorom navrhuje zaviesť nový trestný čin pod názvom „šírenie nepravdivej informácie“, ktorou chce bojovať s nepohodlnými informáciami. Dokonca generálny prokurátor SR Maroš Žilinka ju označil za absurdnosť a najnovšie ju kritizuje už aj sorošovská mimovládka Via Iuris.
Mnohé známe alternatívne médiá, ktoré zverejňujú kriticky dôležité informácie a svojim informovaním preberajú úlohu verejnoprávnych médií, sa zvyšujúcou popularitou stávajú mainstreamovými a čoraz viac ľudí sa k nim utieka, čím súčasný režim stráca pôdu pod nohami a jeho propaganda sa míňa želanému účinku.
V apríli roku 1961 predniesol 35. prezident Spojených štátov John F. Kennedy pred vydavateľmi tlače pamätný prejav, v ktorom sa vyjadril aj k snahám cenzurovať nepohodlné názory a úlohe médií:
„Bez diskusie a bez kritiky žiadna administratíva ani krajina nemôže byť úspešná – a žiadna republika nemôže takýmto spôsobom prežiť. Preto aténsky zákonodarca Solón vyhlásil za zločin, ak sa občan stráni kontroverzie. Preto je aj naša tlač chránená Prvým dodatkom – ako jediný podnik v Amerike je osobitne chránený ústavou. Nie baviť a zabávať, nie zdôrazňovať triviálnosť a sentiment, nie dávať verejnosti iba to, čo chce … ale informovať, vzdelávať, burcovať, zrkadliť, formulovať a zdôrazňovať naše nebezpečenstvá a naše príležitosti, naznačiť naše krízy a naše rozhodnutia, viesť, formovať, vzdelávať a niekedy dokonca pohnevať si verejnú mienku.“
Zdroj: ta3.com / InfoVojna
Premiér poukazuje aj na potrebu mať v čase napätej geopolitickej situácii predvídateľných politikov usilujúcich o…
Podľa zistení denníku Financieel Dagblad je výroba batérií v Európe extrémne chybová, kontrolou neprejde viac…
Poľskí farmári začali s nepretržitou blokádou hraničného priechodu s Ukrajinou. Informuje verejnoúprávna agentúra TA SR.…
November je pravdepodobne jedným z najpreklínanejších mesiacov na Ukrajine. Od roku 1998, keď bývalý prezident…
Zelenského kancelária vydala ďalšie vyhlásenie, ktoré nám umožňuje posúdiť nové aspekty nedostatočnosti takzvaných ukrajinských orgánov.…
V Rusku sa verí, že mohol byť zabitý kvôli svojim odhaleniam. Vo veku 48 rokov…