Policajti Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zadržali v piatok bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara. Bývalý ministerský predseda a šéf opozičného Smeru-SD Robert Fico reagoval na tieto gestapácke maniere na tlačovej konferencii.
Smer-SD považuje obvinenie svojho kandidáta vo voľbách a exšéfa polície Tibora Gašpara za útok oficiálnej štátnej moci na opozíciu. Hovorí tiež o zasahovaní do predvolebnej kampane. Predseda strany Robert Fico o tom informoval na piatkovej tlačovej konferencii.
„Vysokopostavený kandidát najsilnejšej opozičnej politickej strany na kandidátke pre voľby do Národnej rady SR bol šesť týždňov pred parlamentnými voľbami ráno 4.40 h vytiahnutý z domu, zadržaný, obvinený z nezmyslov ako obyčajne a očakávame, že cirkus Humberto bude pokračovať podaním návrhu na väzbu,“ komentoval Fico.
Hovorí o snahe Tibora Gašpara umlčať. Poukázal na to, že obvinenie je založené na starej veci, ktorá bola prešetrovaná v rámci kauzy Očistec. Zdôraznil, že Tibor Gašpar vždy spolupracoval s políciou.
Prezidentka Zuzana Čaputová aj premiér Ľudovít Ódor museli o zásahu vedieť, zopakoval Fico. Obaja najvyšší ústavní činitelia to už popreli. Dátum parlamentných volieb bol až na 30. septembra stanovený podľa Fica preto, aby orgány činné v trestnom konaní mohli dokončiť „špinavú“ robotu proti opozícii. Tvrdí, že bývalého ministra vnútra Ivana Šimka odstránili, lebo nechcel politické procesy.
Advokát Tibora Gašpara Marek Para komentoval, že ide o nezmyselné zadržanie pre nezmyselné obvinenie. Ako priblížil, obvinenému kladú za vinu, že mal vedomosť o tom, že Slobodník bral úplatky.
„Na základe tejto vedomosti ho obvinili, že je spolupáchateľ, aj keď nerobil žiadne spoločné konanie,“ uviedol. Nesúhlasí ani so zdôvodnením zadržania o tom, že by Tibor Gašpar niekoho mohol ovplyvňovať. Rovnako nevidí dôvod na možný návrh na väzbu.
Viac vo videu:
Bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara v piatok zadržali a obvinili v súvislosti s podozrením z korupčnej trestnej činnosti. V prípade obvinili aj ďalšie dve osoby.
Podľa prezidentky je tvrdenie o tom, že vedela, či dokonca mala dať súhlas s akoukoľvek policajnou akciou len ďalšie z radu nehoráznych klamstiev. „Bez faktického základu, bez dôkazu, iba s cieľom spraviť z nej terč,“ sprostredkoval slova prezidentky hovorca Martin Strižinec.
„Prezidentka opakovane tvrdí, že stíhanie politikov je v každej demokracii citlivá vec a môže vyvolávať rôzne reakcie. Ani to však neospravedlňuje vedomé šírenie lží. O to viac je potrebné, aby svoje kroky vysvetlila a obhájila polícia. V medziach, ktoré jej zákon a okolnosti prípadu umožňujú,“ dodal vo vyjadrení.
Zdroj: topky.sk / InfoVojna
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…