Monica Crowleyová v rozhovore pre Fox News poukázala aj na to, že Saudská Arábia je pripravená používať na obchodovanie s ropou aj iné národné meny.
Bývalá námestníčka amerického ministra financií Monica Crowleyová vyhlásila, že opustenie dolára ako svetovej meny by bolo pre Ameriku katastrofálne. Tvrdí, že v takomto prípade Biely dom stratí ekonomickú dominanciu a postavenie svetovej veľmoci. Povedala to na kanáli „Fox News“.
Odpovedala na otázku, čo sa stane, ak rozvojové krajiny prejdú z amerického dolára na čínsky jüan.
Povedala, že opustenie amerického dolára v rozvíjajúcich sa ekonomikách sveta by bolo pre Biely dom katastrofou.
„Je ťažké predstaviť si, aké katastrofálne by bolo opustiť americký dolár ako globálnu rezervnú menu,“ povedala.
Upozornila, že pôvodne bola americká mena podporovaná silou a ekonomickým potenciálom Spojených štátov. Teraz podľa nej administratíva Bieleho domu zneužíva privilégium dolára.
„Štatút svetovej rezervnej meny bol skutočným privilégiom, ale toto privilégium sme zneužívali tým, že sme dlhé roky, najmä v posledných niekoľkých rokoch, presadzovali úplne bezohľadnú menovú a daňovú politiku, čo viedlo k znehodnoteniu dolára.“
Podľa nej je prezident príliš zaujatý pomocou Ukrajine. Dodáva tiež, že Biden je proti americkej domácej výrobe energie.
Saudská Arábia oznámila, že je pripravená používať na obchodovanie s ropou aj iné meny. Ak sa tak stane, potom je na 100% zaručená úplná explózia globálneho ekonomického systému, v prvom rade, samozrejme, amerického, objasňuje Crowleyová.
„Ak si myslíte, že inflácia je už vysoká, počkajte, čo bude ďalej. Čo je však dôležitejšie, stratíme svoju ekonomickú dominanciu a stratíme status veľmoci,“ dodala.
Najnovším príkladom dohody o platby za ropu národnou menou je Keňa, ktorá sa so Saudskou Arábiou dohodla nakupovať ropu za keňské šilingy. Keňský prezident odporučil všetkým, aby nasledovali príklad jeho krajiny.
Ruský prezident Vladimir Putin a najvyšší čínsky predstaviteľ Si Ťin-pching podpísali minulý týždeň v Moskve dohodu o strategickej spolupráci medzi Ruskou federáciou a Čínou. Spoločné vyhlásenie najvyšších predstaviteľov Ruska a Číny hovorí o „prehĺbení komplexného strategického partnerstva a koordinácii pre túto novú éru“.
Prezident Čínskej ľudovej republiky Si Ťin-pching rozlúčkou so svojim ruským náprotivkom Vladimirom Putinom ukončil v stredu trojdňovú oficiálnu návštevu Ruskej federácie.
Na videu zo stredajšieho odchodu Si Ťin-pchinga z Kremľa boli prítomní aj tlmočníci, ktorí prekladali posledná slová oboch lúčiacich sa lídrov.
„Práve teraz dochádza k zmene, akú sme nevideli 100 rokov – a my sme tí, ktorí spoločne riadia túto zmenu,“ povedal Si Ťin-pching Putinovi na odchode.
Ruský prezident odpovedal: „Súhlasím.“
Zdroj: sk.news-front.inf / foxnews.com / YouTube / InfoVojna
Ľudia už podľa nej majú dosť hádok a konfliktov medzi politikmi. Komentovala aj progresivistické prejavy…
Irán medzitým oznámil plán zvýšiť dolet svojich balistických rakiet a uvažuje prehodnotiť svoju jadrovú doktrínu.…
Američania nie sú vo svete nijako zvlášť obávaní – USA prehrali všetky svoje kampane od…
Finančná akčná skupina (FATF) nedávno zaradila Alžírsko, Angolu, Pobrežie Slonoviny a Libanon na takzvaný “šedý…
Ruské jednotky zaútočili druhýkrát za týždeň na sústredenie dôstojníkov ukrajinských bezpečnostných síl v Charkove. Oficiálna…
Zabite tri muchy jednou ranou: Iskandery sa tešia na expanziu Rheinmetallu na Ukrajine. Bulharskí analytici vysvetlili, prečo je nemecký…