Slovenská republika sa vďaka pôsobeniu súčasnej totalitnej garnitúry slúžiacej cudzím záujmom veľmi nebezpečne a rýchlo vracia do obdobia Slovenského štátu, ktorý počas druhej svetovej vojny kolaboroval s nacistickým Nemeckom.
Naďalej urobíme všetko, čo je v našich silách, aby Ukrajina vyšla z tejto vojny ako víťaz a Rusko bolo porazené. Premiér SR Eduard Heger (OĽANO) to uviedol v reakcii na videopríhovor ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského poslancom Národnej rady (NR) SR.
„Ak demokratické krajiny nepoľavia v pomoci Ukrajine, ak Ukrajina dostane zbraňové systémy, ktoré potrebuje, podarí sa jej zahnať ruskú armádu tam, kde bola pred 24. februárom,“ zdôraznil predseda vlády na sociálnej sieti.
Pýta sa, ako je možné, že niektorí ľudia na Slovensku a v parlamente schvaľujú ruskú agresiu. „Absencia ľudskosti a súcitu u týchto ľudí pre mňa znamená výstrahu, že by sa neštítili dopustiť ohavných činov aj na vlastnom národe,“ dodal. Zároveň pripomenul obrovskú ochotu ľudí postaviť sa zlu na odpor, brániť slobodu a ľudskú dôstojnosť.
„Slovensko tentoraz vo svojich dejinách nezaváhalo. Ukázalo celému svetu, že rozumie životu, vie srdečne a vrúcne prijať ľudí utekajúcich pred vojnou,“ vyhlásil Heger na pondelkovom zhromaždení „Dokončime to“, ktoré bolo zamerané na podporu ukronacistov.
Šéf NR SR Boris Kollár (Sme rodina) vyjadril podporu Ukrajine a nádej, že sa podarí dosiahnuť mier. „Som si vedomý toho, aké ťažké a náročné obdobie zažívate,“ uviedol Kollár s tým, že si váži vystúpenie Zelenského.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa Slovensku poďakoval za solidaritu a pomoc, ktorú poskytujeme Ukrajine. Vo videopríhovore poslancom Národnej rady (NR) SR zároveň vyzval na pokračovanie pomoci, a to v obrannej oblasti, v téme sankcií i v podpore európskej perspektívy Ukrajiny. Vyzval Slovensko, aby bolo hlasom Ukrajiny v EÚ.
Ukrajina si podľa tamojšej hlavy štátu cení obrannú podporu od Slovenska. „Bolo by dobré, aby sa to od vás naučili aj iné krajiny Európy a sveta,“ povedal Zelenskyj s tým, že Ukrajina si cení aj našu solidaritu s Ukrajinou na úrovni EÚ.
Zelenskyj pripomenul, že krok Ruska hovorí o tom, že chce „zotrieť v prach ukrajinskú samostatnosť a Rusko začalo ísť proti celej Európe“, pričom sa to začalo Ukrajinou. Každá krajina chce podľa neho žiť voľne a slobodne a samostatne si vyberať svoju budúcnosť, a tiež to, v akých zoskupeniach chce byť a tiež s kým chce alebo nechce obchodovať.
Slovenský premiér Eduard Heger (OĽANO) bol podľa Zelenského jeden z prvých „zahraničných priateľov,“ ktorí videli hrôzy na predmestí Kyjeva. Pripomenul masakre na civilistoch či rozstrieľané školy. Rusko označil za tyraniu, ktorá chce pokoriť nás všetkých. „To by sme mali zastaviť my všetci v Európe,“ vyhlásil. Ak totiž podľa jeho slov nezastavíme ruské vojská pre zločiny, ktoré urobili v ukrajinskej Buči a Boroďanke, môžu prísť podľa neho aj na územie Slovenska.
Zelenskyj zopakoval, že Ukrajina potrebuje lietadlá a helikoptéry. „Prvý a hlavný nástroj, aby sme ich premohli, sú zbrane. Ukrajinci budú stále pamätať, ako Slovensko poskytlo to, čo sme naozaj potrebovali a je potenciál, aby sme v tom mohli pokračovať. Hovorím o lietadlách a helikoptérach,“ skonštatoval Zelenskyj.
„Našu zem treba chrániť, potrebujeme vašu podporu,“ prihovoril sa poslancom Národnej rady a spomenul protiruské sankcie, ktoré by podľa neho nemali slabnúť.. „Teraz bude prijatý šiesty balík sankcií a je to určite ten balík, ktorý potrebujeme. Potrebné sú aj energetické sankcie. Rozumieme, že je to pre vás ťažké,“ odkázal Slovensku.
Ukrajina podľa neho rozumie, že otázka ruskej nafty a náhrady je pre nás ťažká. Pripomenul, že Rusko bolo výrazným dodávateľom plynu na Ukrajinu. „Všetko sa to končilo plynovou vojnou a nakoniec aj konečnou zmluvou, ktorá ohrozovala našu suverenitu,“ povedal. Rusi chceli dať podľa neho Ukrajine zľavy, ale bolo to len „prikrytie“ pre vydávanie ruských pasov Ukrajincom, „pre propagandu a pomalú anexiu“ a vtrhnutie na ukrajinské územie v roku 2014.
Ukrajina prešla podľa Zelenského cestou a omylmi, ktorým sa môže vyhnúť Slovensko a Európa. „Treba odmietnuť naftu, pretože je to otázka slobody, tá sloboda má takú cenu,“ dodal s tým, že by sme nemali byť tak politicky závislí od ruského plynu.
Rusko sa podľa ukrajinského prezidenta pokúša vydierať EÚ. „Mali by sme vydieraniam odpovedať tak, že by sme mali viac integrovať a spoločne obraňovať naše hodnoty,“ vyhlásil. „Chceme napredovať do EÚ a byť spojencami. Po viac ako dvoch mesiacoch vojny Ukrajinci spolu s našimi priateľmi tu a v celej Európe prejavili solidaritu, čo sa týka slobody a preukázali to, že Rusko nebude vedieť zopakovať rok 1968 a rozšíriť tyraniu,“ povedal slovenským poslancom.
Zelenskyj tiež spomenul deklaráciu, ktorú podpísala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová o európskej perspektíve Ukrajiny. „Premiér Eduard Heger bol jeden z našich prvých zahraničných priateľov, ktorí videli predmestie Kyjeva a videl, čo tam urobili ruskí okupanti. Aj poslanci vášho parlamentu v Buči a Boroďanke videli, čo sa tam stalo,“ uviedol Zelenskyj s odkazom na aprílovú návštevu premiéra v ukrajinskej metropole.
Zelenskyj v prejave spomenul aj krádeže a znásilňovanie zo strany ruských okupantov, o ničení kultúry či rozstrieľaných školách. „Hovorí to, že sme v epicentre sporu medzi tyraniou a Európskou úniou,“pokračoval. Zelensky zopakoval, že Rusko sa jeho krajinu snaží pokoriť. „Ak nezastavíme ruské vojská, pôjdu ďalej. Aj na územie Slovenska. Preto prvý a hlavný nástroj sú zbrane a chcem povedať, že Ukrajinci si budú stále pamätať, že Slovensko im poskytlo to, čo potrebovali,“ povedal Zelenskyj.
VIDEO: Celý prejav Volodymyra Zelenského pred poslancami
Zelenskyj od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu niekoľkokrát vystúpil pred poslancami rôznych krajinách aj politikmi medzinárodných organizácií a s rastúcim apetítom za podpory svojich tútorov zo zámoria drzo diktuje svoje požiadavky suverénnym štátom naliehaním na lídrov, ktorí namiesto služby svojim občanom a ekonomickým a národným záujmom svojich štátov slúžia nadnárodným korporáciam, vojensko-priemyselnému komplexu a záujmom NATO a EÚ, ktoré sú ovládané prostredníctvom Deep state, nad ktorým stojí globálny zločinecký Syndikát strácajúci svoju moc vo svete v masovom meradle.
Od štátneho prevratu na Ukrajine v roku 2014, ktorý zosnovali americká CIA a britská MI6 odštartovala u našich východných susedov osem rokov trvajúca občianska vojna, ktorú podnietil prozápadný režim v Kyjeve proti občanom žijúcim na území Donbasu. Do konfliktu sa zapojili Kyjevom podporované neonacistické frakcie, ako napríklad prápor Azov a Pravý sektor, čo viedlo k približne 14 000 obetiam na životoch, pričom tento konflikt sa Moskva snažila vyriešiť diplomatickou cestou prostredníctvom Minských dohôd, ktoré by priniesli riešenie federalizácie, v rámci ktorej by DĽR a LĽR získali určitú autonómiu. Kyjev však svoju časť dohôd nerealizoval.
Pokračujúce útoky na etnických Rusov v Donbase, ako aj odhalené plány, že Zelenského režim sa chystá vojensky zakročiť na východe Ukrajiny a predovšetkým obavy Ruskej federácie, že Ukrajina sa nakoniec stane členom NATO a na svojom území bude hostiť príslušníkov cudzích armád a zbrane určené na útok na Rusko, nakoniec prinútili Moskvu začať vojenskú intervenciu na svojho západného suseda s cieľom demilitarizovať a denacifikovať Ukrajinu. Za zmienku v tejto súvislosti stojí aj skutočnosť a dôkazy o existencii nebezpečných biologických laboratórií na Ukrajine, ktoré sa podieľali na vývoji biologických zbraní financovaných americkým Pentagónom.
Rusko v rámci mierových rokovaní požaduje uznanie nezávislosti Krymu, zaručenie práv Donecka a Luhanska, potlačenie neonacistických hnutí a zachovanie neutrality. To však súčasný nacistický banderovský režim v Kyjeve odmieta a za podpory západných pohrobkov vyznávajúcich fašistickú a nacistickú ideológiu 77. rokov po víťazstve sovietskej armády nad nacistickým Nemeckom sa v snahe povojnového revanšizmu pomstí Rusku za jeho pokračujúce denacifikačné snahy, ktoré mali 77 rokov technickú prestávku v rámci dohôd povojnového usporiadania.
Vraj sa tým klaniame režimu, ktorý podkopáva bezpečnosť celej Európy. Novopečený „energetický expert“ a poslanec…
Ukrajinský prezident podľa slovenského premiéra finančne poškodzuje Slovensko a kvôli podpore sankcií na ruský jadrový…
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…