domovina

VIDEO: Rozhodnutie Európskeho súdu pre ľudské práva potvrdilo, akú hanbu nám pred celou Európskou úniou robí tzv. strýko senát

Konštatoval vicepremiér Kaliňák s tým, že „na Najvyššom súde nemáme sudcov, ale politických aktivistov, ktorí rozhodovali svojvoľne a v rozpore s právom chceli ľudí zavrieť a týrať,“ dodal a informoval o podaní trestných oznámení na Mazáka a Kolíkovú.

To, že atentátnik Cintula spojil osobu premiéra Roberta Fica s odvolaním Jána Mazáka, takýto nezmysel a kognitívna skratka môže skrsnúť iba v mysli človeka, ktorý je manipulovaný, dezorientovaný mediálnou propagandou, indoktrinovaný politickými aktivistami z neziskového sektora a mimovládok a propagandou opozície,“ vyhlásil advokát a bývalý sudca David Lindtner. Podľa jeho slov keby isté média objektívne informovali o dôvodoch, prečo bol Mazák odvolaný z funkcie predsedu Súdnej rady, nebolo by došlo k atentátu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín

Podpredseda vlády a minister obrany SR Robert Kaliňák a minister spravodlivosti SR Boris Susko reagujú na prelomové rozhodnutie Európskeho súdu pre ľudské práva (ESĽP).

Minister spravodlivosti Boris Susko podá disciplinárny návrh voči sudcom senátu Juraja Klimenta na Najvyššom súde. Dôvodom je minulotýždňové rozhodnutie Európskeho súdu pre ľudské práva o porušení práv sudkyne Denisy Cvikovej v súvislosti s jej ponechaním vo väzbe v lete 2020.

„Rozhodnutie ESĽP potvrdilo európsku hanbu slovenskej justície reprezentovanej senátom 5T,“ povedal vicepremiér Robert Kaliňák. Pripomenul, že sudkyňu odškodnil súd sumou 19 500 eur, ktorú musí zaplatiť Slovensko.

„ESĽP udelila Slovensku pokutu, ktorú má zaplatiť vláda SR, za toto katastrofálne rozhodovanie sudcov Najvyššieho súdu,“ okomentoval správu Kaliňák. Tiež informoval, že sa urobia opatrenia, aby tieto zdroje musel uhradiť konkrétny vinník.

„Je to potvrdením, že za posledné štyri roky dochádzalo k veľmi hrubému a vážnemu porušovaniu Ústavy a zneužívaniu trestného práva,“ uviedol tiež Kaliňák, ktorý by chcel počuť zo strany príslušných reprezentantov spravodlivosti, že sa ospravedlnia za to, že „štyri roky týrali ľudí, tak ako počas covidu, tak aj zneužívaním trestného práva“.

Senát 5T rozhodoval svojvoľne

„Varovali sme a boli spochybňované všetky naše stanoviská po stanoviskách slovenského Ústavného súdu, napriek tomu Najvyšší súd neprikročil k žiadnej aktivite smerom k senátu a k jeho predstaviteľom najmä doktorovi Klimentovi, ktorý závažným spôsobom deformovali slovenskú justíciu a spravodlivosť na Slovensku,“ uviedol Kaliňák.

„Európsky súd pre ľudské práva konštatuje, že na Najvyššom súde nemáme sudcov, ale politických aktivistov, ktorí bez akéhokoľvek návrhu prokuratúry alebo orgánov činných v trestnom konaní, sa rozhodli, že oni si myslia že je dobré, aby niektorí ľudia boli obmedzení na slobode a boli v nezákonnej väzbe, a že rozhodovali svojvoľne,“ ozrejmil vicepremiér, ktorý to označil za neakceptovateľnú hanbu.

Najvyšší súd zasiahol do zásady rovnosti zbraní

„Máme tu ďalšie rozhodnutie jedného z najvyšších súdnych autorít o porušení práva, o zákonnosti väzby, o čom sme hovorili celé minulé volebné obdobie, a čím sme argumentovali pri predkladaní novelizácie trestného zákona a poriadku, ako sa tu zneužívali trestné právo aj väzba za minulé volebné obdobie, aby sa ľudia mučili vo väzbe, respektíve, aby sa prostredníctvom prostriedkov väzby ľudia nútili ku konkrétnym výpovediam,“ okomentoval rozhodnutie ESĽP minister spravodlivosti Susko. Rozhodnutie ESĽP hovorí o tom, že došlo k porušeniu práv najmä o dĺžke väzby a to arbitrárnosťou rozhodnutia senátu 5T, ktorý rozhodoval svojvoľne.

„ESĽP hovorí, že je mimoriadne významné, že Najvyšší súd zasiahol do zásady rovnosti zbraní tým, že rozhodol o väzbe sťažovateľa – dotknutej sudkyne, z dôvodov, ktoré neboli vznesené samotnou prokuratúrou pri konaní,“ doplnil Susko. Pripomenul, že ide už o opakované rozhodnutia najvyšších súdnych autorít o porušení základných ľudských práv a slobôd najmä vo vzťahu k väzbe, práve senátom 5T Najvyššieho súdu.

„Senát 5T sa pokúsil prikryť absolútne nefungovanie orgánov činných v trestnom konaní v tejto veci, pretože jasne sa definuje, že nevykonali žiadny úkon, pre ktorý mala byť sudkyňa vo väzbe. Oni chceli vyslovene ľudí len zavrieť, chceli ich týrať, aby z nich dostali nejaké informácie,“ povedal tiež Kaliňák. Pripomenul, že veľká časť médií toho času kryla Čurillovcov, Úrad špeciálnej prokuratúry ako aj senát 5T a spochybňovali všetky rozhodnutia Ústavného súdu.

Sudkyňu chceli zlomiť

„Sudkyňa Cviková ostala vo väzbe na základe nezákonného a svojvoľného rozhodnutia sudcu Najvyššieho súdu, pána Klimenta. Do väzby sa dostala z jediného dôvodu, aby bol na ňu vyvinutý enormný tlak priznať sa k tomu, čo ani nespravila, prípadne aby bola ochotná vypovedať na niekoho, ktorého označia orgány činné v trestnom konaní,“ povedal povedal bývalý policajný prezident a poslanec NR SR Tibor Gašpar. Ozrejmil, čo sa prihodilo sudkyni Cvikovej vo výkone väzby v Ilave.

„Počas jej jednohodinovej vychádzky za 24 hodín, na ňu pokrikovali vulgárnosti najhrubšieho zrna ľudia z okien, domnievam sa, že to boli dokonca niektorí zo zamestnancov ústavu, v snahe na ňu vyvinúť psychický tlak a bola to súčasť celej aktivity ako ju zlomiť,“ povedal Gašpar.

Trestné oznámenie na Kolíkovú aj Mazáka

Kaliňák tiež hovoril o deformovaní spravodlivosti na Slovensku, svojvoľných rozhodnutiach a sudcovskom aktivizme. Kritizoval, že Najvyšší súd nepristúpil k žiadnej aktivite voči senátu a najmä sudcovi Jurajovi Klimentovi. Poukázal, že na sudcu podali trestné oznámenie. Avizoval aj podanie trestných oznámení na bývalého predsedu Súdnej rady SR Jána Mazáka či exministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú.

Mazák konal ako taký cár

Jedným z dôvodov, prečo Juraj Cintula 15. mája spáchal atentát na predsedu vlády Roberta Fica, bolo to, že bol odvolaný predseda Súdnej rady Ján Mazák.

„V minulosti sme opakovane podávali disciplinárne podnety oprávneným subjektom na senát 5T, konkrétne na pána doktora Klimenta, ktorý dlhodobo zločinným spôsobom porušoval ľudské práva, o čom svedčí minimálne päť nálezov Ústavného súdu. A teraz máme nový nález – rozhodnutie ESĽP, v trestnej veci pani doktorky Cvikovej, ktorá bola 7 mesiacov týraná v ilavskej väznici,“ ozrejmil člen Zboru poradcov predsedu vlády SR David Lindtner.

„Jedným z tých, ktorý absolútne ignorovali naše podnety na disciplinárne stíhanie sudcu Klimenta boli na politickej úrovni: pani ministerka Kolíková, pán minister Karas, ktorí si nechali uplynúť subjektívnu lehotu tak, aby sa nemuseli venovať tomuto disciplinárnemu podnetu. Na úrovni justície to bol predseda Súdnej rady pán Mazák, ktorý rovnako ignoroval naše disciplinárne podnety a nevyvodil zodpovednosť voči protiústavným zločinným aktivitám pána sudcu Klimenta a ostatných členov senátu 5T,“ ozrejmil Lindtner.

„To, že atentátnik Cintula spojil osobu premiéra Fica s odvolaním Jána Mazáka, takýto nezmysel a kognitívna skratka môže skrsnúť iba v mysli človeka, ktorý je manipulovaný, dezorientovaný mediálnou propagandou, indoktrinovaný politickými aktivistami z neziskového sektora a mimovládok a propagandou opozície,“ vyhlásil Lindtner. Podľa jeho slov keby isté média objektívne informovali o dôvodoch, prečo bol Mazák odvolaný z funkcie predsedu Súdnej rady, nebolo by došlo k atentátu.

Viac vo videu:

Sudkyňa Denisa Cviková uspela so svojou sťažnosťou na Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu, ktorý priznal porušenie jej ľudských práv rozhodnutím sudcu Najvyššieho súdu Juraja Klimenta a jeho 5T Senát o väzbe a Ústavný súd pod vedením Ivana Fiačana jej sťažnosť voči „strýko senátu“ zamietol.

Zdroj: YouTube / plus7dni.pluska.sk / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.

Slovanské Noviny

Recent Posts

VIDEO: Putin rokuje s Ficom v Kremli

Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…

7 hodín ago

Srbský prezident avizoval štátny prevrat, organizovaný „zvonka“

Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…

9 hodín ago

Video: Ruské rakety zničili v Chersone najväčšie sídlo špecialistov elektronického boja ukryté v klinike

Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…

9 hodín ago

Stalin a Afrika: nerealizované projekty

Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…

9 hodín ago

Nemecký kancelár Scholz ostro kritizoval návrh poľského prezidenta Dudu na konfiškáciu ruského majetku

„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…

9 hodín ago