O realite v slovenskom priemysle a o prognózach vývoja rozprával v relácii Tak takto?! na TA3 generálny riaditeľ spoločnosti Siemens Vladimír Slezák.
Čo by spôsobil nedostatok plynu pre Slovensko? Vláda upokojuje situáciu tvrdením, že domácnosti na tom budú relatívne dobre, že máme isté zásoby plynu a hľadajú sa vhodné alternatívy. Budúcnosť však netreba vidieť príliš ružovo, skôr naopak.
„Keď vypnete priemyslu plyn, domácnosti si ho nebudú mať z čoho zaplatiť, lebo ľudia budú nezamestnaní. Kým neveríte teórii, že bude zle, tak sa na dva týždne vypnime a som zvedavý, ako sa k tomu verejnosť postaví. Nepotečie im v domácnosti voda, neuvaria si nič na plyne a do práce, ak nejakú budú mať, pôjdu pešo, lebo nepôjde doprava. Skúsme to a uvidíme, aké to bude mať následky,“ uviedol s nadhľadom Vladimír Slezák.
Slováci si podľa neho stále myslia, že alternatíva k plynu existuje, za pár dní či mesiacov sa však reálne nevyrieši nič.
„Nie sme na takúto situáciu pripravení. Pre mňa je veľmi naivné myslieť si, že v novom balíčku sankcií EÚ sa odpojíme od ropy a dáme výnimku Slovensku. Jediný, kto môže dať výnimku Slovensku, je ten, kto ju vlastní. Nie je to EÚ a ani jej predstavitelia, je to V. Putin. Keď sa on skôr rozhodne, že našu krajinu vypne, tak nás vypne. Nebude treba robiť sankčný balíček,“uzatvoril generálny riaditeľ spoločnosti Siemens.
Surovinová kríza priniesla nedostatok materiálov a komponentov na trhu. Zároveň prudko rastú aj ich ceny. Tento jav je citeľný vo svete a vzhľadom na našu surovinovú závislosť ho pociťujú aj firmy pôsobiace na Slovensku. Kde suroviny chýbajú najviac? Aké kroky podniká Európska únia, aby našla riešenie problému? Suroviny nám kvôli protiruským sankciám budú najviac chýbať, odkiaľ ich vieme nahradiť a kam až stúpnu ceny energetických komodít?
Viac o realite v slovenskom priemysle a o prognózach vývoja v celom rozhovore s generálnym riaditeľom spoločnosti Siemens Vladimírom Slezákom:
Zdroj: ta3.com / YouTube / InfoVojna
Bývalá dánska kráľovná Margaréta II. svojich zosnulých rodičov obraňuje. Peter Kramer vo svojej 380-stranovej knihe…
Koncepcia „prvotného antigénového hriechu“ bola prvý raz navrhnutá pred šesťdesiatimi rokmi. Tento fenomén má potenciál…
„Na ich vyradenie z prevádzky boli použité oveľa silnejšie výbušné nálože a oveľa väčšie plavidlo,“…
Hlavné mestá krajín Západu zrazu zabudli na princípy, ako je spravodlivá súťaž, nedotknuteľnosť vlastníctva, prezumpcia…
Nemecko vysvetľuje včerajšiu náhlu návštevu ministerky zahraničných vecí Annaleny Baerbockovej na Ukrajine túžbou oficiálneho Berlína…
Ruské veľvyslanectvo ostro odsúdilo slová britského veľvyslanca Edwarda Fergusona, ktorý sa v článku pre srbské…