Rusko zásadne mení celé fungovanie globálneho obchodného systému a zároveň urýchľuje zmeny v globálnom menovom systéme.
Ruský prezident Vladimir Putin diskutuje o myšlienke naviazania rubľa na zlato a iný tovar. Uviedol to v piatok hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. TASR informáciu prevzala od agentúry Reuters, podľa ktorej by tento krok znamenal, že ruská mena by bola po prvý raz za viac ako storočie priamo naviazaná na drahé kovy.
„O tejto otázke sa diskutuje s Putinom,“ potvrdil Peskov počas piatkového konferenčného hovoru s novinármi.
Vysokopostavený predstaviteľ Kremľa Nikolaj Patrušev, ktorý je tajomníkom ruskej Rady bezpečnosti a blízkym spojencom Putina, tento týždeň uviedol, že prepojenie rubľa s drahými kovmi by mohlo Rusku poskytnúť väčšiu „suverenitu“ nad svojím finančným systémom, ktorý poškodzujú západné sankcie. Guvernérka ruskej centrálnej banky však novinárom povedala, že o tejto myšlienke sa „žiadnym spôsobom nediskutuje“.
Reuters pripomína, že Rusko každoročne vyprodukuje približne desať percent zlata vyťaženého na celom svete a je dôležitým producentom ropy, zemného plynu, kovov a obilnín. Mnohé meny boli v minulosti naviazané na zlato alebo striebro.
Rusko prijalo tento takzvaný zlatý štandard v roku 1897, avšak podobne ako mnohé krajiny ho opustilo počas prvej svetovej vojny, keď vlády doslova tlačili peniaze na financovanie konfliktu. Americký dolár nie je naviazaný na zlato od roku 1971.
V rozhovore pre denník „Rossijskaja gazeta“ dostal tajomník ruskej bezpečnostnej rady Nikolaj Patrušev otázku, čo treba urobiť, aby sa zabezpečila suverenita rubľa.
Nikolaj Platonovič odpovedal:
„Pre suverenizáciu akéhokoľvek národného finančného systému musia mať jeho platobné prostriedky vnútornú hodnotu a cenovú stabilitu, a neviazať sa na dolár. Teraz odborníci pracujú na projekte navrhnutom vedeckou komunitou na vytvorenie menového a finančného systému s dvojitým krytím. Predovšetkým sa navrhuje určiť hodnotu rubľa, ktorá by mala byť krytá zlatom a skupinou tovarov, ktoré sú menovými hodnotami, aby sa výmenný kurz rubľa zosúladil s paritou skutočnej kúpnej sily.“
Toto politické vyhlásenie je veľmi smutnou správou pre Federálny rezervný systém USA a Európsku centrálnu banku. Rusko skutočne má čím plne zabezpečiť svoju národnú menu, na rozdiel od značného počtu krajín kolektívneho Západu.
Ruská federácia je svetovým lídrom vo vývoze mnohých tovarov. Tu sú čísla za rok 2021. Naša krajina zaujíma 1. miesto na svete vo vývoze plynu, hutníckych produktov, hnojív, obilia, 2. miesto na svete vo vývoze ropy, 3. miesto na svete vo vývoze uhlia.
Nie je ďaleko doba, keď značná časť krajín sveta bude radšej držať svoje zlaté a devízové rezervy v ruských rubľoch.
Rusko zásadne mení celé fungovanie globálneho obchodného systému a zároveň urýchľuje zmeny v globálnom menovom systéme. Sme svedkami konca existujúceho poriadku a zrodu multilaterálneho menového systému založeného na zlate a komoditách. Podrobnú analýzu situácie od Setha
Zdroj: info.sk / sk.news-front.info / InfoVojna
Kyjev sa sťažuje, že pri nočnom útoku na Dnepropetrovsk bola použitá medzikontinentálna balistická raketa RS-26…
Článok pochádza zo „The Altworld“ – čosi ako alternatívny svet a - volá sa „Odhalenie“.…
Technológie od nepamäti zohrávajú kľúčovú úlohu v ozbrojených konfliktoch. Víťazstvo často patrilo tej strane, ktorá…
Medzinárodný trestný súd (ICC) vydal zatykač na predsedu izraelskej vlády Benjamina Netanjahua a jeho bývalého…
Ruský veľvyslanec v Londýne Andrej Kelin medzitým vyhlásil, že Veľká Británia je priamo zapojená do…
Ukrajinské letectvo predtým informovalo o tom, že Rusko pri nočnom útoku použilo medzikontinentálnu balistickú raketu.…