Provokácia jej nevyšla a tak svojimi dotieravými a provokačnými otázkami, ktorými hájila obvinených čurillovcov, ho prenasledovala aj na ceste k autu.
Redaktorka extrémistického dezinformačného webu Denník N Mária Benedikovičová prišla na tlačovú besedu Ministerstva vnútra SR a Prezídia Hasičského a záchranného zboru po odovzdávaní moderných hasičských súprav, ktoré hasiči potrebujú na zvládanie prírodných katastrof v dôsledku klimatických zmien, provokovať otázkami mimo tému.
Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok z Hlasu nemá pochybnosti o klimatickej kríze a globálnom otepľovaní, informuje Denník N v reakcii na vyjadrenie šéfa rezortu vnútra.
„Aj z úcty k tomu, že sme tuná na hasičskej stanici, medzi hasičmi, tak nemusíme sa vyjadrovať k týmto envirotémam. (…) Nič mu nemusím tlmočiť, je dospelý človek, má svoje názory. Fakt nebudem komentovať pána Huliaka,“ vyhlásil minister vnútra Šutaj Eštok na hasičskej stanici v Bratislave a odmietol komentovať názor poslanca za SNS Rudolfa Huliaka, ktorý neuznáva vykonštruovaný vedecký konsenzus klimatických alarmistov o dôvodoch zmeny klímy, ktorý hlásajú ekofašisti, militantní ekologickí extrémisti a progresívno-liberálne totalitné strany, ktorí klimatickú agendu zneužívajú na svoje špinavé politické ciele.
Benedikovičovú prvá odpoveď na otázku mimo tému neuspokojila a po skončení tlačovky Šutaja Eštoka prenasledovala ďalšou, ktorá sa týkala ministrovho rozhodnutia o dočasnom pozbavení výkonu štátnej služby šiestich príslušníkov Policajného zboru, tak ako mu to prikazuje zákon o štátnej službe príslušníkov policajného zboru, podľa ktorého sa policajt musí dočasne pozbaviť výkonu štátnej služby, ak je dôvodne podozrivý zo spáchania trestného činu.
Toto rozhodnutie ministra vnútra vzbudilo rozhorčenie advokáta obvinených policajtov, ale aj v radoch redaktorov korporátnych médií na čele s triom tzv. červených denníčkov (Denník N, Aktuality.sk a denník SME). Obvinení policajti vraj mali poskytnutú ochranu v zmysle zákona č. 54/2019 Z.z. o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti a preto vraj mohol minister vnútra takto postupovať voči nim len v prípade, ak by mal na tento svoj postup súhlas úradu na ochranu oznamovateľov v zmysle zákona o ochrane oznamovateľov.
Podľa názoru mnohých právnikov však postup ministra vnútra bol plne v súlade so zákonom a na obvinených policajtov dopadajú úplne iné ustanovenia zákona o ochrane oznamovateľov než na ktoré poukazoval advokát obvinených policajtov a ktoré citovali aj médiá bývalého hlavného prúdu.
Redaktorke Benedikovičovej, rovnako ako aj mnohým šíriteľom hoaxov a dezinformácií pracujúcich v mainstreame, ktorí sa pasujú do roly mienkotvorných a serióznych médií, však zákony zrejme nič nehovoria a v priamom prenose obhajuje vyčíňanie skupiny policajtov v NAKA, ktorá je podozrivá, že tu páchala ťažké zločiny minimálne od nástupu Matovičovej vlády v marci roku 2020.
Viac vo videu:
Celá tlačová beseda:
Zdroj: InfoVojna / YouTube
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…