Slovanské Noviny

19. decembra 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Policajti v Bratislave riešili ľudí porušujúcich nariadenia ešte v núdzovom stave. Muž hodil do policajta kovovú konštrukciu

Mladík na stojacich mestských policajtov a príslušníkov bezpečnostnej služby odrazu šmaril ťažký predmet.

V piatok sa končil núdzový stav a ľudia sa vybrali do ulíc. Vonku však mohli byť ešte stále len do 21:00. Polícia preto riešila porušovanie nariadení, no ľudia boli ako odtrhnutí z reťaze.

Medzi popíjajúcimi na Námestí Nežnej revolúcie pred Starou tržnicou sa v piatok 14. mája zrazu objavil mladý muž, ktorý držal v ruke kovovú konštrukciu. Nevedno, čo ho k tomu viedlo, ale odrazu šmaril spomínaný ťažký predmet do policajtov, ktorí pokope stáli obďaleč.

-------> PODPORTE CHOD PORTÁLU DAROM. Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Patria národu, nie oligarchom. Zatiaľ sa vyhýbame reklamným bannerom aby sme udržali vizuálnu čistotu no náklady na chod máme každý mesiac. Spojme sily a tvorme spolu. Ďakujeme





------------------------------------

Na videu, ktoré zverejnila polícia, vidieť pri sebe stojacich mestských policajtov a príslušníkov bezpečnostnej služby. Mladík, ktorý medzi nich hodil kovový predmet, potom utiekol. Video končí tým, ako za mladíkom bežia viacerí policajti.

Polícia je zatiaľ na informácie skúpa. Na sociálnej sieti zverejnila iba status, ktorý hovorí: „Okresného riaditeľstvo PZ v Bratislave I sa týmto prípadom zaoberá ako podozrením z trestného činu útoku na verejného činiteľa.“

Zdroj: magazin1.sk / bratislava.dnes24.sk