Tvrdí publicista a spisovateľ Ľudovít Števko v rozhovore o vnútropolitickej situácii, ktorá je poznačená agresívnou snahou Progresívneho Slovenska získať moc a ovládnuť náš štát, ale aj sporoch vo vládnej koalícii.
Hosťom moderátora Pavla Kapustu v jeho relácii Diskusia na palete bol spisovateľ, publicista a niekdajší šéfredaktor Hlavnej redakcie pre deti a mládež v Československej televízii Bratislava Ľudovít Števko, ktorý súhlasil s názorom, že súčasné spravodajstvo STVR je ešte väčšmi protivládne militantné a progresivistické, ako to bolo za bývalého riaditeľa Ľuboša Machaja.
Komentovanie politických udalostí, ktoré hýbu Slovenskom, začal Ľudovít Števko konštatovaním, že Progresívne Slovensko pokračuje v prenášaní vnútropolitického súboja na európsku pôdu, pričom doslova ”špiní” Slovensko. V spojitosti s tým upriamil pozornosť na europoslanca PS Michala Wiezik, ktorý je podľa neho “odtrhnutý z reťaze”. Ako pokračoval, EÚ má úplne iné problémy, ktoré treba rozoberať v europarlamente. Demagógia je pracovnou metódou poslancov tohto hnutia aj v NR SR, v čom vyniká napríklad Tomáš Valášek. Dodal, že jedinou motiváciou týchto ľudí je túžba po moci a ovládnutie Slovenska.
Spomenul aj progresivistické poslanyne Zoru Jaurovú, Luciu Plavákovú, ale aj exministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú z SaS, ktoré nazval “militantnými amazonkami”, správajúcimi sa ako “baby na trhu”. Pozastavil sa nad škandalóznym tvrdením feministky a podporovateľky LGBTI agendy Plavákovej, že ľudský plod nie je právnym subjektom, ktorý vraj nemá právo na život. Práve na tento výrok reagoval poslanec SNS Rudolf Huliak, keď poslankyni adresoval pejoratívne označenie. Števko si myslí, že Huliak sa mal vyhnúť hanlivému slovu, ale s jeho kritikou sa stotožňuje, keďže Plavákovej tvrdenia sú v rozpore s biológiou a prirodzenosťou človeka.
Vrátil sa aj k nedávnemu dianiu okolo Huliaka a poslancov za SNS z Národnej koalície, ktorí požadujú doplnenie názvu svojej strany do pomenovania poslaneckého klubu. Rozumie tomu, že poslanci chcú svoju stranu väčšmi zviditeľniť, je však skeptický k tomu, či by ich iniciatíva mohla byť úspešná, pretože v parlamentných voľbách kandidovali na spoločnej listine národniarov, nie ako koalícia strán. Je presvečený, že tento spor medzi vedením SNS a NK nebude mať vplyv na trvácnosť vládnej kolaície.
K iniciatíve mimoparlamentnej strany Demokrati, zbierajúcej podpisy na referendum o skrátení mandátu štvrtej Ficovej vlády poznamenal, že práve členovia tohto politického subjektu podobný plebiscit za minulého volebného obdobia “zarezali”. Dodal, že Demokratom ide v tomto prípade iba vlastné o zviditeľnenie, keďže sú dlhodobo pod prahom zvoliteľnosti.
Na otázku k zmenám v STVR a v rezorte kultúry povedal, že mali prísť rýchlejšie, lebo čím viac sa napríklad odvolanie šéfov kultúrnych onštitúcií odďaľovalo, tým viac kriku narobili opozícia, mimovládny sektor a médiá. Čo sa týka STVR, že aj keď ešte nebola zvolená príslušná rada, ktorá bude voliť generálneho riaditeľa tejto verejnoprávnej inštitúcie, a teda, že zmeny vo vysielaní telerozhlasu zatiaľ nemohli prísť, nepáči sa mu, že otvorene proliberálna a protivládne zameraná redaktorka Marta Jančkárová, ktorá ako členka “štrajkového výboru” vystupuje pri zmenám v STVR, stále moderuje politické diskusie.
Súhlasil s poznámkou moderátora, že súčasné spravodajstvo STVR je ešte väčšmi protivládne militantné a progresivistické, ako to bolo za bývalého riaditeľa Ľuboša Machaja. Šokoval kuloárnou informáciou, že po májovom atentáte na premiéra Roberta Fica redaktori spravodajstva v priestoroch redakcie otvárali šampanské a oslavovali. Verí, že i napriek úpadku morálky a etiky, ako aj názorovému rozdeleniu spoločnosti, ktoré zámerne spôsobujú mainstreamové médiá a mimovládky, nám bezprostredne nehrozí občianska vojna. Ako doplnil, mnohým Slovákom chýba vlastenecké povedomie, preto sú médiami ľahšie manipulovateľní. K vlastenectvu sa podľa jeho slov dnes v školách vôbec nevychováva.
Na záver Števko, ktorý je podpredsedom Slovenskej asociácie novinárov, zopakoval stanovisko vedenia tejto organizácie, v ktorom vyjadrilo ostrý nesúhlas s tým, Literárny fond udelil Cenu Romana Kaliského bývalému elitnému komunistickému zahraničnopolitického komentátorovi denníka Pravda, ktorý pôsobil v čiasoch tzv. normalizácie v 70. rokoch minulého storočia. Bolo to v čase, keď Kaliského komunistický režim za jeho názory prenasledoval, nemohol vykonávať svoje povolanie, a aby sa uživil, musel pracovať ako murár. Podľa neho sa Kaliský dnes “obracia v hrobe”.
Viac vo videu:
Zdroj: YouTube Diskusia na palete / InfoVojna
EÚ začala hľadať dodávateľov plynu kvôli zastveniu tranzitu cez Ukrajinu. EÚ nakupovala plyn z Mexika. Dôvod - zastavenie ruského…
Na operační linii „Kupjansk – Svatovo – Kremenna“ pokračují intenzivní boje. Ruská armáda dokončuje obchvat…
Slovensku hrozí plynová kríza. Nakoľko je jej pôvodcom náš východný sused Ukrajina, veľa informácií sa…
15. decembra decembra decembra odvysielal ruský Prvý kanál dokumentárny film “Páni neba”, venovaný 85. výročiu…
Pre neoliberálnu globalistickú elitu sú vzdelanie a veda zbytočné a dokonca nebezpečné. Ľudstvo je čoraz…
Nemôžeme sa sami rozhodnúť, ako a s kým riešiť ukrajinský chaos, rovnako ako sa nemôžeme…