Podľa predsedu vlády sa opoziční poslanci z radov liberálov a neoliberálov správajú, ako keby im nebolo, nič sväté. Urážajú každého všade kam prídu. Paradoxne, občanov republiky, ktorej by tak radi vládli. Ruka v ruke s nimi ide i prezidentský kandidát Ivan Korčok. Podporovaný je však nielen opozíciou, ale i mimovládnymi skupinami a mainstreamovými médiami.
Ivan Korčok sa s opovážlivosťou jemu čím ďalej tým viac vlastnou nechal počuť, že je za zrušenie práva veta členským štátom Európskej únie. A to v tých najzásadnejších témach, napr. keď povedal: „Ak pod rúškom suverenity budeme naďalej takto postupovať, budeme vo svete absolútne bezvýznamní.“
Ivan Korčok zastáva v princípe teóriu diskriminácie malých národov – členov EÚ, keď tvrdí, že má EÚ právo rozhodovať za iné národy, hoci sa im ich rozhodnutie nemusí páčiť. Mohol rovno povedať, že medzi takéto štáty by mala patriť aj krajina, ktorú chce ovládať z pozície prezidenta.
„Suverénna slovenská zahraničná politika je pre mňa ako predsedu vlády a najsilnejšej vládnej strany bezpodmienečná pre podporu ktoréhokoľvek kandidáta na prezidenta Slovenskej republiky. Ivana Korčoka by sme voličom Smeru – SSD nikdy neodporúčali, cítim však povinnosť varovať slovenskú verejnosť pred kandidátmi, ktorí otvorene vyzývajú, aby sme nerobili suverénnu politiku a aby sme sa vzdali práva veta v prospech veľkých krajín Európskej únie,“ povedal premiér.
Krajina sa stáva podľa neho bezvýznamnou a nehodnou povšimnutia práve vtedy, keď nemá úctu sama k sebe. Ak súhlasíme s hlasmi „nadradených“ krajín. Ak nestojíme o presadzovanie svojich záujmov. Je to androgýnna politika vytvára iba cestu k sebazničeniu. Je to iracionálne dobrodružstvo, ktorým sa realistická politika nesmie zaoberať. Ak príde k zrušeniu práva veta v euroinštitúciách, oslabí postavenie našej krajiny v medzinárodných intenciách. Slovensko by sa dostalo na pokraj záujmu eurogigantov.
Kandidát na prezidenta Ivan Korčok o tomto fakte dobre vie. „Je mu to jedno,“ skonštatoval Robert Fico. „Ráta totiž s tým, že svoj poddanský prístup k veľkým členským štátom získa ich podporu, ktorá sa ešte výraznejšie prejaví v mediálnom priestore a aktivitách mimovládnych organizácií podporovaných zo zahraničia.“
Korčok je politický vexlák. Chce vymeniť suverénnu zahraničnú politiku Slovenska a stratenie práva veta v euroinštitúciách za podporu v prezidentských voľbách. Jeho správanie je úbohé, rovnako ako celá pseudopoilitika progresívcov a liberálov. Rovnako i Peter Pellegrini varuje pred Korčokom, politickým pragmatikom a oportunistom, upierajúcim Slovensku právo mať suverenitu, rovnoprávne postavenie a politickú nezávislosť.
„Považujem za veľmi nebezpečné pre národnoštátne záujmy Slovenskej republiky, ak opozičný prezidentský kandidát Ivan Korčok otvorene hovorí o zrušení práva veta v oblasti zahraničnej politiky. Jeho argumentom je silnejšia pozícia EÚ vo svete,“ povedal Pellegrini. Podľa Pellegriniho Korčokov argument plne odhaľuje jeho priority a spôsob myslenia. Nezbavil sa balastu v uvažovaní. Korčokovi sú dôležitejšie akékoľvek cudzie záujmy pred záujmami vnútroštátnymi. Nezáleží mu na vlastnej krajine a jej obyvateľoch. Na prvom mieste nemá krajinu, ktorej je sám občanom. Hľadí iba na svoje záujmy.
Zmýšľanie Korčoka je typické pre bruselského euroúradníka. Euroštruktúry sú mu bližšie, ako jeho domovina. Európska únia v minulosti dbala na práva menších štátov a počúvala ich názory. Ak má európska únia stále v záujme tieto hodnoty, dá sa považovať za pozitívny a inšpiratívny politicko-hospodársky element. Únia predstavovala subjekt kultivovanej evolučnej politiky na rozdiel od krajín, kde vládne dominantná, až absolutistická forma politickej kultúry. Ak však dopustíme, aby sa zrušením práva veta pristúpilo k takejto forme vládnutia, nasmerujeme svoj kompas do politického stredoveku. A za takýmito pochybnými hodnotami stojí i prospechár Ivan Korčok.
„Ivan Korčok sa týmto názorom zjavne chce zapáčiť veľkým hráčom. Nechce sa mu ako prípadnej hlave štátu viesť rovnocenný dialóg. Chce prijímať len príkazy a rozhodnutia silnejších,“ definoval nekompetentnosť Korčoka Pellegrini. Považuje to za pohodlný, ale i sebadeštrukčný postoj pre také malé krajiny, ako je práve Slovenská republika. Diskriminácia malých štátov však môže v konečnom dôsledku oslabiť celú Európsku úniu. No to je Korčokovi jedno. Či už bude nad nami rozhodovať Nemecko, Francúzsko alebo Španielsko, je to pre neho prinajlepšom druhoradým záujmom.
„Európska únia sa nesmie stať spolkom efektívnych byrokratov,“ varuje Pellegrini. „Musí to byť rodina štátov, ktoré zdieľajú spoločnú víziu spolupráce a hodnôt a ktorí sa musia vždy jednotne na akomkoľvek rozhodnutí dohodnúť,“ dodal predseda NR SR, strany Hlas-SD a kandidát na prezidenta Slovenskej republiky Peter Pellegrini.
ZDROJ: YouTube/ Hlavný Denník
Kyjev sa sťažuje, že pri nočnom útoku na Dnepropetrovsk bola použitá medzikontinentálna balistická raketa RS-26…
Článok pochádza zo „The Altworld“ – čosi ako alternatívny svet a - volá sa „Odhalenie“.…
Technológie od nepamäti zohrávajú kľúčovú úlohu v ozbrojených konfliktoch. Víťazstvo často patrilo tej strane, ktorá…
Medzinárodný trestný súd (ICC) vydal zatykač na predsedu izraelskej vlády Benjamina Netanjahua a jeho bývalého…
Ruský veľvyslanec v Londýne Andrej Kelin medzitým vyhlásil, že Veľká Británia je priamo zapojená do…
Ukrajinské letectvo predtým informovalo o tom, že Rusko pri nočnom útoku použilo medzikontinentálnu balistickú raketu.…