Ešte 15. mája 2021 mal neslávne známy trestne stíhaný vyšetrovateľ Ján Čurilla telefonicky hovoriť s Mikulcom a dohodli sa, že sa dobrovoľne vráti a bude s políciou spolupracovať. No vyšetrovatelia sa rozprávali aj s Petrom Petrovom, ktorý mal zabezpečiť, aby sa „Martin Mikulec na Slovensko nevrátil, lebo bude zadržaný na hraniciach“. Mikulca našli vlani 5. augusta mŕtveho v českom Zlíne.
Vražda na Štedrý deň. V luxusnej vile zavraždili družku nebohého vysokopostaveného člena zločineckej skupiny takáčovcov Martina Mikulca. Ten iba prednedávnom spáchal v Českej republike samovraždu.
Všetko sa to stalo na ináč pokojnej ulici v prepychovej bratislavskej štvrti. Obeťou sa stala 44-ročná Darina. V čase útoku v skorých ranných hodinách mali byť v dome aj jej dve deti – tínedžeri.
Muž autom prerazil garážovú bránu a tak sa dostal do domu. Potom začal strieľať.
,,Vzhľadom na spôsob spáchania skutku ide o podozrenie zo spáchania úkladnej vraždy,“ hovorí policajný hovorca Michal Slivka.
Podľa našich informácií 46-ročný útočník Andrej sa s Darinou veľmi dobre poznali. Bol obchodným partnerom jej nebohého druha. Motívom mali byť vraj nezhody pri vedení obchodov a financie. Po tom ako vystrelil na majiteľku domu, zbraň obrátil proti sebe a spáchal samovraždu.
,,Prípad prevzala národná kriminálna agentúra, ktorá vo veci ďalej koná. Viac informácií nie je možné poskytnúť,“dodal Slivka.
Darina ešte 17. novembra protestovala proti vláde. V rukách držala transparent s nápisom „Čurilla mafia zabila môjho muža“. Na proteste bola aj so svojou dcérou. Tá mala rovnako v rukách transparent s podobným nápisom.
44-ročnú Darinu zachytil štáb TV Markíza po smrti jej partnera na protivládnom proteste (Viac vo videu nižšie).
Darina bola družkou známeho mafiána spájaného s takáčovcami Martina Mikulca. Toho našli v roku 2020 obeseného v Českej republike. Jeho smrť mali vyšetrovať ako vraždu. V januári 2017 urobila NAKA akciu na zadržanie členov zločineckého gangu takáčovcov. Po razii obvinili 21 mužov zo založenia zločineckej skupiny a z iných trestných činov. Medzi nimi bol aj dnes už mŕtvy Martin Mikulec, ktorý roky podnikal v oblasti hazardu. Jeho tri firmy dosahovali vyše miliónové tržby. Mužom zákona sa vtedy prihlásil sám a sudca ho nechal na slobode.
O pár mesiacov neskôr v júli 2017 oslavoval takáčovec Martin Mikulec na jachte v chorvátsku narodeniny. Práve táto oslava narodenín sa spomína aj v súvislosti s Ľudovítom Makóom a špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom. Informácie vyplývajú zo svedeckej výpovede ďalšieho takáčovca Mateja Zemana prezývaného Zemák, ktorého informácie boli hlavným spúšťačom akcie na zadržanie Ľudovíta Makóoa pod názvom BOŽIE MLYNY.
Zemák ako jeden z najbližších spolupracovníkov nebohého Mikulca sa pred vyšetrovateľa postavil 11. augusta 2020. Dnes však práve Mateja Zemana inšpekčná služba obviňuje z toho, že svoju výpoveď manipuloval. Naviesť ho na to mal Peter Petrov, ktorý je tiež obvinený z krivej výpovede. Práve Petrov mal podľa obvinenia povedať Mikulcovi, aby na políciu neprišiel vypovedať. V polovici mája 2020 vykonala NAKA akciu na adrese trvalého bydliska takáčovca Martina Mikulca. Podľa uznesenia o vznesení obvinenia mali policajti túto akciu vykonať aj napriek tomu, že vedeli, že Mikulec nie je doma.
„Príslušník policajného zboru telefonicky skontaktoval Martina Mikulca, s ktorým sa dohodol na tom, že sa Martin Mikulec dobrovoľne vráti z Chorvátska a že chce spolupracovať, potom ako zariadi svoju nehnuteľnosť nábytkom, ktorý tam priviezol, poskytol informáciu príslušníkom NAKA k osobe Martin Mikulec a to konkrétne, že Martin Mikulec sa vracia na Slovensko a chce ísť vypovedať, s čím príslušníci NAKA nesúhlasili a žiadali od obvineného Petra Petrova, aby to zabezpečil tak, aby sa Mikulec na Slovensko nevrátil, lebo bude zadržaný na hraniciach, že ide vypovedať osoba vystupujúca pod menom Jakuza a že skončil. Obvinený Peter Petrov to aj urobil,“ píše sa v uznesení. Mikulec sa po intervencii Petrova teda na Slovensko nevrátil a v auguste 2020 bol v Zlíne v Českej republike nájdený mŕtvy.
„Obvinený Peter Petrov tak zabránil prítomnosti ako aj vykonaniu výsluchu obvineného Martina Mikulca, a to predovšetkým za účelom toho, aby vznikli dôvody na jeho väzobné stíhanie,“ píšu vyšetrovatelia.
Mikulec stál na čele takáčovského gangu zo Záhoria. Z peňazí zarobených nelegálnou činnosťou mal odvádzať 30 percent priamo bossovi Kudličkovi. Z týchto peňazí sa mali korumpovať policajti, prokurátori aj sudcovia.
Takáčovci pôsobili najmä v bratislavskom Ružinove, Petržalke a v centre hlavného mesta od 90. rokov 20. storočia. Zameriavali sa na výpalníctvo, gastronomické služby či herne. Neskôr začali pôsobiť aj na území Trnavského a Nitrianskeho kraja.
Popri skupinách sýkorovcov, piťovcov a svobodovcov boli takáčovci považovaní za najsilnejšiu skupinu operujúcu v hlavnom meste. Po smrti zakladateľa skupiny Jána Takáča v júli 2003, po zavraždení Róberta Pála a zastrelení Jozefa Surovčíka v Senci sa stal údajným bosom skupiny Ľubomír Kudlička, prezývaný Kudla.
Vyšetrovatelia Národnej kriminálnej agentúry Pavol Ďurka a Ján Čurilla sú obvinení z marenia spravodlivosti a zneužívania právomoci verejného činiteľa. Podľa uznesenia o obvinení sa dohadovali so svedkami niektorých toxických káuz na výpovediach či ich výpovede upravovali.
Podnetom na začatie trestného stíhania bola informácia z prostredia SIS. Z uznesenia o obvinení vyplýva, že Čurilla a Ďurka 15. mája 2020 zúčastnili na akcii, počas ktorej mal byť zadržaný Martin Mikulec. Hľadali ho na adrese jeho trvalého pobytu, hoci obaja vedeli, že už od 11. mája bol v Chorvátsku.
Ešte 15. mája 2021 mal Čurilla telefonicky hovoriť s Mikulcom a dohodli sa, že sa dobrovoľne vráti a bude s políciou spolupracovať. No vyšetrovatelia sa rozprávali aj s Petrom Petrovom, ktorý mal zabezpečiť, aby sa „Martin Mikulec na Slovensko nevrátil, lebo bude zadržaný na hraniciach“. Mikulca našli vlani 5. augusta mŕtveho v českom Zlíne.
„Čím obvinení zabránili prítomnosti ako aj vykonaniu výsluchu v tom čase obvineného Martina Mikulca,“ konštatuje vyšetrovateľ v uznesení o obvinení.
Pozrite si reportáž TV Markíza:
Nákladné lietadlo spoločnosti DHL sa v pondelok nadránom zrútilo na obytný dom neďaleko medzinárodného letiska…
Spojené štáty americké zmapovali 200 cieľov v Rusku pre útok rakiet ATACMS. WSJ: Ďalší útok…
Nastupujúca Európska komisia (EK) nemôže počas tohtotýždňového hlasovania o dôvere v Európskom parlamente (EP) v…
Koalícia reaguje na kritiku konsolidačného balíka. Do päťpercentnej sadzby DPH pribudnú bezlepkové potraviny a mimovládne…
Minister obrany Robert Kaliňák predstavil v relácii Ide o pravdu rozsiahle plány na modernizáciu armády.…
Prednedávnom sme vás informovali, že politický subjekt Slovenské Hnutie Obrody (SHO) rozbehlo petíciu za vyhlásenie…