Šéf kultúrneho výboru komentoval aj mierku morálky a mravnej čistoty Lipšica, ktorý za sebou zanecháva obete a spôsobuje ľudské tragédie. „Za také nebotyčné hovädo vy štrngáte na námestiach?“, pýta sa ľudí protestujúcich proti rušeniu ÚŠP.
Predseda Výboru NR SR pre kultúru a médiá Roman Michelko (SNS) vo svojom videoblogu dňa 14. januára 2024 komentoval aktuálne udalosti na domácej politickej scéne za uplynulý týždeň.
Paradoxne top témou končiaceho sa týždňa je banálna nehoda podpredsedu parlamentu Andreja Danka. Pričom nešlo o nič: dostal šmyk a narazil do stĺpa, resp. semafora. Keďže si vyhodnotil, že škoda nie je vyššia ako 3990 eur, tento incident na mieste nenahlásil, ale urobil tak až o deň, keď magistrátu ohlásil škodovú udalosť. No to, čo tento incident rozpútal, presiahlo všetky racionálne predstavy. Konšpirácie opozície o tom, že bol pod vplyvom alkoholu bez jediného dôkazu svedčia o tom, že opozícia stratila akékoľvek zvyšky súdnosti. Paradoxne však práve ľudia z OĽANO by mali byť čo najtichšie. Ich nominant, neskorší špeciálny prokurátor Daniel Lipšic na prechode zabil človeka a ani mu nenapadlo, aby rezignoval. To prišlo až potom, keď pochopil, že všetko je na kamerách a nemá žiadnu šancu to ustáť. Táto falošnosť opozície sa, chvalabohu, dá ľahko dokázať, keďže záznamy z tlačových besied sú voľne dostupné.
Vráťme sa však k etalónu morálky a mravnej čistoty Danielovi Lipšicovi. Ten v čase, keď bol ministrom spravodlivosti, extrémnym spôsobom pokrivil trestný zákon. Spojenie populizmu a pokrytectva rezultovalo do absurdností, keď náš trestný zákon v podstate smiešne chráni život, ale, naopak, je krajne drakonický pri majetkových trestných činoch. Vďaka Lipšicovi hrozia páchateľovi za bezdôvodné a nevyprovokované zabitie človeka štyri roky, za pokus o podvod devätnásť rokov. Kde to žijeme, v akej krajine Lipšicových krivých zrkadiel? Je nutné harmonizovať našu trestnú legislatívu s európskym právom.
Uplynulý týždeň navyše vyšlo najavo, že Lipšic a jeho úrad boli úspešnými zametačmi káuz špičiek bývalej koalície. Zločinecká skupinka, ktorá zahŕňala Mikulca, Hamrana, Lipšica a jeho Úrad špeciálnej prokuratúry, NAKA, čurillovcov a pod., zahládzala masívnu trestnú činnosť Pavlíny Matovičovej. Ostentatívne ignorovali svedectvá svedkov Košču a Schwarza, ktorí vypovedali, že nechválene známy kajúcnik Bernard Slobodník pomáhal s legalizáciou 11,3 milióna eur Pavlíne Matovičovej. Je absurdné, že týmito zločinmi sa nikto nezaoberá. To, že Lipšic tieto zločiny kryl a zahládzal, je pochopiteľné, ale dnes, keď nastala zmena garnitúr, je nanajvýš potrebné, aby sa OČTK touto kauzou začali vážne zaoberať.
No a nakoniec je nanajvýš nutné venovať sa aj „etalónu slušnosti a spravodlivosti“, samotnému Danielovi Lipšicovi. Tento vzorný a hodnotovo nepoškvrnený politik, vyznávač tradičnej rodiny a tradičných hodnôt, má vážny problém. Jedna z jeho nespočetných obetí verejne potvrdila, že tvrdenia, ktoré verejne prezentoval Zoroslav Kollár, sú v plnej miere pravdivé. Prostredníctvom denníka Plus JEDEN DEŇ demonštrujúcim na námestiach odkázala nasledovné: „Za také nebotyčné hovädo vy štrngáte na námestiach?“ To naozaj nie je možné nijako pochopiť, ani obhájiť.
Viac vo videu:
Andrej Danko konal v dobrej viere, podľa všetkého si nebol vedomý povinnosti ohlásiť škodovú udalosť polícii. V súvislosti s nehodou, pri ktorej predseda SNS a podpredseda Národnej rady (NR) SR zdemoloval vo štvrtok semafor v bratislavskej Dúbravke, to v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy uviedol predseda Výboru NR SR pre kultúru a médiá Roman Michelko (SNS). Predseda poslaneckého klubu hnutia Slovensko v NR SR Michal Šipoš, naopak, hodnotí Dankovo konanie ako hanbu.
„Podľa môjho názoru si to vyhodnotil tak, že nie je potrebné k miestu nehody zavolať políciu,“ uviedol Michelko, ktorý pripomenul, že Danko neskôr kontaktoval magistrát a je súčinný s políciou. „Tiež je ochotný nahradiť spôsobené škody,“ uviedol. Neverí, že by Danko požil pred jazdou alkohol.
Pre Šipoša je Dankov spôsob argumentácie a vysvetlenie postupu po nehode, naopak, neprijateľný. Rovnako je presvedčený, že líder národniarov by mal odstúpiť z postu podpredsedu parlamentu.
„Budeme žiadať políciu, aby zverejnila výsledok dychovej skúšky, tento prípad sa nesmie zamiesť pod koberec,“ upozornil a potvrdil, že poslanci za hnutie Slovensko sú pripravení začať zbierať hlasy za zvolanie mimoriadnej schôdze o odvolaní Andreja Danka.
Michelko si nemyslí, že by Danko mal vyvodzovať politickú zodpovednosť, v prípade zvolania mimoriadnej schôdze očakáva, že nebude schválený jej program. Nechcel špekulovať o tom, ako môže kauza ovplyvniť Dankove šance pri prípadnej kandidatúre v prezidentských voľbách.
„Kandidatúru oficiálne neohlásil, ešte si to vyhodnotí,“ skonštatoval Michelko. V prípade, že Danko kandidovať nebude, podpora SNS konkrétnemu kandidátovi je podľa neho otvorená. Vylúčil však, že by kandidátom SNS na prezidenta bol Miroslav Radačovský, v poslaneckom klube tiež nevníma akceptáciu prípadnej podpory Štefana Harabina.
Šipoš potvrdil, že v hnutí Slovensko diskutujú o vlastnom kandidátovi, ktorý by oslovil konzervatívnejšie spektrum voličov. Okruh možných kandidátov konkretizovať nechcel.
Viac vo videu:
Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic zahladzuje niektoré kauzy bývalej koalície. Je v konflikte záujmov a šéfom Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) sa stať nemal. V diskusnej relácii v Rádiu Slovensko Sobotné dialógy to uviedol koaličný poslanec NR SR Roman Michelko (SNS). Lipšic podľa opozičného poslanca Michala Šipoša (hnutie Slovensko) splnil všetky náležitosti a bol legitímne zvolený na post špeciálneho prokurátora.
Michelko spomenul, že dvaja svedkovia, spolupracovníci kajúcnika Bernarda Slobodníka, pod prísahou vypovedali, že Slobodník pral špinavé peniaze a legalizoval 11,3 milióna eur Paulíne Matovičovej. Toto trestné stíhanie sa podľa neho neotvorilo.
„Nevymýšľajte si. (…) Chcem sa ostro ohradiť voči tomu, aby si on bral do úst manželku Igora Matoviča,“ reagoval Šipoš. Zároveň povedal, že koaliční poslanci majú chodiť do diskusných relácií s Matovičom, kde si to s ním vysvetlia, no boja sa ho.
ÚŠP je podľa Michelka čisto politická prokuratúra, ktorá ide tvrdo po veciach. Slúžila na likvidáciu opozície a teraz na škandalizáciu koalície. Šipoš si myslí, že koalícia potrebuje rozbiť policajtov, následne ÚŠP a potom získať post prezidenta, aby mohla udeľovať amnestie a milosti.
Protesty proti novele Trestného zákona považuje Michelko za mobilizáciu opozície na prípravu predpolia pre prezidentského kandidáta. „My neustúpime,“ povedal.
Hnutie Slovensko sa na opozičných protestoch nezúčastňuje. Šipoš si myslí, že SaS sa ich bude snažiť zablokovať, aby nešli na tribúny a nevystupovali v rámci celej opozície. „Ak máme poraziť vládu organizovaného zločinu, mali by sme postupovať jednotne,“ skonštatoval Šipoš.
Pri kompetenčnom zákone sa podľa Michelka pravdepodobne len posunie účinnosť od 1. februára. Verí, že prezidentkine veto prelomia. Hnutie Slovensko sa pridá k opozičným stranám k podaniu kompetenčného zákona na Ústavný súd, vidí tam veľa pochybení, potvrdil Šipoš.
Celá relácia TU.
Zdroj: YouTube / pravda.sk / hnonline.sk / InfoVojna
Slovenské Hnutie Obrody reaguje na podnety niektorých občanov, ktorí sa dožadujú rozpisudátumov a miest, v ktorých…
Skupina vojakov, ktorá prenikla do ruskej Brjanskej oblasti, pozostávala z vojakov NATO. Ukrajinskú sabotážnu a prieskumnú skupinu, ktorá vtrhla do…
Poľsko varuje pred následkami ukoristenia tankov Abrams. Interia: Rusko vyvinie nové metódy boja proti tankom,…
Ani novinárovi, pedagógovi a katolíckemu kňazovi Karolovi Lovašovi neušlo štvrtkové (31. 10.) odsúdenie Andreja Kisku. Krajský…
Na základe Príkazu č. 01, Hrdinu Sovietskeho Zväzu a Predsedu Predstavenstva Štátneho Fondu, Alexandra Vladimiroviča…
Ľudia už podľa nej majú dosť hádok a konfliktov medzi politikmi. Komentovala aj progresivistické prejavy…