Pred schválením zákona varovala nemecká opozičná politička Andrea Haberl (AfD), ktorá legislatívny návrh považuje za súčasť Merkelovej plánu na Veľký reset.
Polícia v nemeckej metropole Berlín použila v stredu slzotvorný plyn a paprikový sprej na rozohnanie tisícov účastníkov demonštrácie, ktorú podnietila navrhovaná novela zákona o ochrane pred infekciami, o ktorej aktuálne rokujú poslanci dolnej komory parlamentu (Bundestagu). Informovali o tom agentúry DPA a AFP.
Polícia okolo 12.30 h nariadila davu vyše 8000 ľudí, aby sa rozišiel, keďže nerešpektoval protipandemické opatrenia a ohrozoval tým verejnú bezpečnosť. Keď sa ich policajti snažili rozohnať, viacerí protestujúci na nich zaútočili a hádzali na nich fľaše a následne došlo k fyzickým potýčkam s políciou.
Poriadkové sily zadržali najmenej sedem ľudí, pričom niektorí z demonštrantov sa zatknutých usilovali oslobodiť. Demonštranti skandovali heslá ako napríklad „Mier, sloboda, žiadna diktatúra“, „Sme ľudia“ či „Nie zákonu, ktorý občanov zbavuje moci“.
V nasadení je okolo 2200 policajtov. Budova Ríšskeho snemu, ako aj Brandenburská brána a ich okolie boli uzavreté.
Nemecký Spolkový snem hlasuje o novelizácii zákona o ochrane pred infekciami, ktorý zavedie jednotné pravidlá v boji s koronavírusovou pandémiou na celoštátnej úrovni.
Spomínaný zákon určí postup v prípade, ak sa bude týždňová incidencia nákazy na 100.000 obyvateľov v nejakom okrese či meste pohybovať tri dni za sebou na hodnote vyššej ako 100.
V takýchto regiónoch by následne začal platiť súbor opatrení dopredu stanovených spolkovou vládou, medzi ktoré patrí aj obmedzenie prevádzky obchodov, kultúrnych a športových zariadení, obmedzenie stretávania sa (členovia jednej domácnosti plus maximálne jedna ďalšia osoba okrem detí do 14 rokov) či zákaz vychádzania od 22.00 h do 05.00 h. Ak by bola týždňová incidencia tri dni po sebe vyššia ako 165, prešli by školy o dva dni neskôr na dištančné vzdelávanie.
Cieľom navrhovaného zjednotenia pravidiel je ukončiť výrazné rozdiely v zavedených opatreniach medzi 16 spolkovými krajinami. Spomínané zmeny musia schváliť obe komory nemeckého parlamentu – Spolkový snem i Spolková rada, ktorá sa nimi má zaoberať vo štvrtok. Ak budú navrhované zmeny odsúhlasené, do platnosti by mali vstúpiť do konca júna.
Pred schválením zákona varovala nemecká opozičná politička Andrea Haberl (AfD), ktorá legislatívny návrh považuje za súčasť Merkelovej plánu na Veľký reset.
Zdroj: topky.sk / InfoVojna
Bývalá dánska kráľovná Margaréta II. svojich zosnulých rodičov obraňuje. Peter Kramer vo svojej 380-stranovej knihe…
Koncepcia „prvotného antigénového hriechu“ bola prvý raz navrhnutá pred šesťdesiatimi rokmi. Tento fenomén má potenciál…
„Na ich vyradenie z prevádzky boli použité oveľa silnejšie výbušné nálože a oveľa väčšie plavidlo,“…
Hlavné mestá krajín Západu zrazu zabudli na princípy, ako je spravodlivá súťaž, nedotknuteľnosť vlastníctva, prezumpcia…
Nemecko vysvetľuje včerajšiu náhlu návštevu ministerky zahraničných vecí Annaleny Baerbockovej na Ukrajine túžbou oficiálneho Berlína…
Ruské veľvyslanectvo ostro odsúdilo slová britského veľvyslanca Edwarda Fergusona, ktorý sa v článku pre srbské…